سامسونگ در حال تولید چیپست دی‌رم ۱۸ نانومتری

سامسونگ در حال تولید چیپست دی‌رم ۱۸ نانومتری

بنا به گزارش یک منبع نزدیک کره‌ای، سامسونگ تولیدات چیپست دی‌رم ۱۸ نانومتری خود را آغاز کرده است. کارگاه تولیدی این رم ها در شهرستان هواسئونگ ( Hwaseong ) در جنوب سئول قرار دارد.

تعدادی چیپست های تولیدی توسط این کارگاه فعلا کم است، چرا که سامسونگ به تازگی و در سال گذشته، تولید چیپست های دی‌رم ( DRAM: یک نوع حافظه رم است که هر بیت را در خازنی جداگانه ذخیره کرده و از تراشه استفاده نمی‌کند) با اندازه ۲۰ نانومتری خود را به پایان رساند. اندازه کوچک، مهمترین و ضروری ترین شاخصه در ساخت چیپست ها است؛ این به آن معنی‌ست که چیپست دی‌رم ۱۸ نانومتری بازدهی و قدرت بسیار بیشتری از چیپ های ۲۰ نانومتری خواهد داشت. سامسونگ نیز به عنوان اولین بار در صنعت تولید چیپست های ۱۸ نانومتری گام نهاد.

این طور که پیداست، هدف سامسونگ از ساخت چیپست دی‌رم ۱۸ نانومتری، نشان دادن برتری خود نسبت به رقبا و بالا بردن سطح کیفی صنعت تراشه‌سازی است. اس‌کی هاینیکس ( SK Hynix )، یکی از رقبای سرسخت سامسونگ در این عرصه، اذعان دارد که برنامه‌ی چیپست های ۱۸ نانومتری دی‌رم خود را تا پایان سال جاری اجرایی خواهد کرد و این در حالیست که شرکت میکرون تکنولوژی آمریکا ( Micron Technology ) از برنامه های خود برای مهاجرت به ساخت تراشه های ۲۰ نانومتری صحبت می‌کند. هر طور که فکرش را کنید، سامسونگ فعلا پیشرو ترین شرکت در تولید تراشه های حافظه رم است و انتظار می‌رود حتی مشتریانی چون اپل ( Apple ) را به خود جذب کند. سامسونگ در حال گسترش دامنه‌ی انقلاب تکنولوژی جهان است و ما یقیین داریم که موفق خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*