تماشا کنید: اسکیت‌های برقی ریل‌دار برای تردد در جاده‌های خاکی و آفرود

تماشا کنید: اسکیت‌های برقی ریل‌دار برای تردد در جاده‌های خاکی

امروزه خیلی از ذهن‌های خلاق به دنبال طراحی وسایل نقلیه‌ی جدید و مدرنی هستند که با انرژی‌های تجدید پذیر نظیر الکتریسیته کار کنند. اسکوترهای برقی و دوچرخه‌های تاشو، نمونه‌ای از این وسایل هستند. اما به‌تازگی اسکیت‌های برقی ریل داری به بازار آمده‌اند که سواری جذابی را ارائه می‌دهند.

اولین موردی که پس از نگاه کردن به این اسکیت‌های برقی به ذهن می‌رسد، شباهت طراحی بخش محرکه‌ی آن با ریل‌های تانک است! و دقیقاً هدف طراح آن‌هم همین بوده است، زیرا قرار است این اسکیت‌ها در مسیرهای آفرود، جاده‌های خاکی، مسیرهای پوشیده شده از چمن و بخش‌های سنگلاخی هم تردد کنند و چرخ‌های سرامیکی و صیقلی اسکیت‌های معمولی نمی‌توانند در این مسیرها به خوبی عمل کنند.

جک اسکاپینسکی (Jack Skopinski) مغز متفکر پشت این اسکیت‌های جالب است. او طراحی اهل لهستان است که سال گذشته نیز چهارچرخه‌های الکتریکی EV4 را تولید کرده بود. او هدف خود از طراحی این اسکیت‌ها که نام آن‌ها را “off-road rollerblades” گذاشته است، را پاسخ‌گویی به نیاز مسافرانی تعیین کرده است که سفرهای بین‌شهری و داخل شهری زیادی دارند و به‌صورت انفرادی تردد می‌کنند.

او این وسیله را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که صاحبان آن بتوانند در هر مسیری رفت‌وآمد کنند و هر وقت که قصد ورود به مکانی را داشتند، آن‌ها را به‌راحتی دربیاورند و داخل کیسه یا کوله‌پشتی خود قرار دهند.

اسکیت‌های برقی

در قسمت پشتی هرکدام از این اسکیت‌های برقی آفرود، یک موتور الکتریکی دارای جریان مستقیم (DC) با توان ۳۵۰ وات وجود دارد که نیروی موردنیاز برای پیشروی چرخ‌ها را تأمین می‌کند. انرژی موردنیاز این موتور توسط یک باتری لیتیوم – یون با ظرفیت ۲۶ V/26 Ah تأمین می‌شود و یک کنترل‌کننده با جریان ۳۶ آمپر نیز بخش دیگر این وسیله‌ی نقلیه‌ی مدرن را تشکیل می‌دهد.

این کنترل‌کننده دارای یک ریموت است که در دست راننده قرار می‌گیرد و از طریق کابل به اسکیت متصل می‌شود. این ریموت برای کنترل سرعت بکار می‌رود و تغییر جهت حرکت از طریق خم کردن اسکیت‌ها به سمت چپ و راست انجام می‌شود. با یک بار شارژ کامل، این اسکیت‌ها می‌توانند تا مسافت ۲۰ کیلومتر (۱۲ مایل) و تا حداکثر سرعت ۱۵ کیلومتر بر ساعت (۹ مایل بر ساعت) حرکت کنند و بعدازآن نیاز است که باتری مجدداً شارژ شود.

تماشا کنید: اسکیت‌های برقی ریل‌دار برای تردد در جاده‌های خاکی و آفرود

ازلحاظ طراحی شاید خود کفش‌ها و تیغه‌ی حاوی چرخ‌دنده‌ها و چرخ‌ها در زیر آن، کمی متمایز از هم به نظر برسند و گویا یک مونتاژ ناشیانه صورت گرفته است. این ظاهر مطمئناً نمی‌تواند خیلی از شیک پسندان را راضی کند اما در ساخت بدنه و نحوه‌ی قرارگیری قطعات، نهایت تلاش انجام‌شده تا یک محصول “محکم” و “کاربردی” به خریدار تحویل داده شود.

در ویدیوی زیر می‌توانید نحوه‌ی حرکت و عملکرد این اسکیت‌های برقی را در زمین ناهموار و سطوح مختلف مشاهده کنید:


قیمت این محصول جذاب حدود ۱۴۰۰ دلار (۱۳۰۰ یورو) است و خریداران می‌توانند برای دریافت آن به سایت رسمی EV4 مراجعه کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*