مایکروسافت-اولیت-امسال-ما-ویندوزفون-نیست

مایکروسافت: اولویت امسال ما ویندوزفون نیست!

در مراسمی که مایکروسافت در شهر سان‌فرانسیسکو برگزار کرد، از خیلی محصولات زیادی رونمایی گشت ولی جای خالی ویندوزفون (Windows Phone) احساس می‌شد و به نظر می‌رسید تمرکز مایکروسافت بیشتر روی ویندوز ۱۰ برای اکس باکس و هولولنز است و همچنین آقای تری میسون (Terry Myerson) در کنفرانس Build آب پاکی را بر روی دستان کاربران ویندوز فون ریخت و گفت که امسال از این سیستم‌عامل انتظاری نداشته باشند.

در بیلد 2016 خبری از ویندوزفون نبود

با توجه به اتفاقات پیش‌بینی‌شده‌ای که در کنفرانس بیلد (Build) افتاد، معلوم بود که امسال کمپانی ردموندی مایکروسافت (Microsoft) بر روی ویندوزفون (Windows Phone) هیچ مانوری نخواهد داد و زمانی که خود کمپانی هم اعلام کرد که امسال بر روی سیستم‌عامل مخصوص موبایلش تمرکز آن‌چنانی نکرده است، شک ما به‌یقین تبدیل شد. ممکن است خیلی از کاربران احساس کرده باشند که در ویترین بیلد مایکروسافت باوجود آپدیت بزرگ Anniversary، ربات‌های هوشمند، هولولنز، اپلیکیشن یونیورسال، کورتانا و خط فرمان لینوکس در ویندوز، جای ویندوزفون (Windows Phone) خالی باشد.

مدیر بخش ویندوز، آقای تری میسون (Terry Myerson) در گفتگویی که با وب‌سایت TheVerge داشته، اعلام کرده است که:

اگر شما می‌خواهید بازار موبایل‌های هوشمند را تصرف کنید، ویندوزفون (Windows Phone) نمی‌تواند یک سلاح خوب باشد.

همچنین وی در ادامه گفته‌های خود افزود:

ما کاملاً به آن صفحه‌نمایش ۴ اینچی (ویندوز فون) متعهدیم، و زمانی خواهد رسید که ما بر روی این سیستم‌عامل متمرکز شویم، اما هم‌اکنون باوجوداینکه ویندوزفون (Windows Phone) عضوی از خانواده‌ی مایکروسافت (Microsoft) محسوب می‌شود اما در هسته تمرکز اصلی ما و جایی که قصد داریم علاقه توسعه‌دهندگان را به آن جلب کنیم نیست. بدون شک ویندوز فون از اهمیت زیادی برخوردار است، اما پیشروی و حرکت در این حوزه برای مایکروسافت باوجود ویندوز و پلتفرمی که دارد مسیر اشتباهی برای تمرکز محسوب می‌شود.

کمپانی ردموندی امسال واقع‌بین‌تر شده و می‌داند نقطه قوت آن در بازارهای کامپیوترهای شخصی، لپ و دستگاه‌های هیبریدی است و شانس زیادی برای موفقیت در این حوزه دارد، و احتمال می‌رود که همین‌گونه تمرکز خود را ثابت نگه دارد. بااینکه شنیدن این موضوع که «مایکروسافت فعلاً برنامه‌ای برای ویندوزفون (Windows Phone) ندارد» می‌تواند جالب باشد، درعین‌حال باخبر شدن از تغییر جهت کشتی بزرگ مایکروسافت (Microsoft) به سمت بازار موبایل‌های هوشمند و ویندوزفون (Windows Phone) هم بحث‌برانگیز است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*