باگ مخرب Siri

اپل باگ مخرب Siri را توسط سرورهای خودش رفع کرد

پس از آن که روز گذشته مشکل وجود یک باگ در دستیار صوتی اپل گزارش شد؛ اپل باگ مخرب Siri را خیلی سریع بدون نیاز به ارسال بروزرسانی و از طریق سرورهای خودش رفع کرد.

اگر به خاطر داشته باشید روز گذشته گزارشی مبنی بر وجود یک باگ بسیار خطرناک در جستجو به وسیله دستیار صوتی Siri منتشر کردیم که برای کاربران آیفون‌های ۶ اس و ۶ اس پلاس دردسر درست کرده بود. این باگ مخرب Siri موجب آن شده بود تا لیست مخاطبین و گالری تصاویر این کاربران پس از جستجو کردن در توییتر و گالری تصاویر به وسیله سیری به خطر بی‌افتد. برای دام افتادن کافی بود تا شما بر روی یک شماره و یا نام در توییتر ضربه زده و توسط لمس سه بعدی گزینه Add to existing contacts را برگزینید.

حال خبر می‌رسد اپل بدون آنکه نیازی به ارسال یک بروزرسانی جهت رفع این مشکل داشته باشد، آن را توسط ایجاد تغییراتی در سرور خودش مرتفع ساخته است. بدین ترتیب دیگر جای هیچ نگرانی نبوده و کاربران توییتر به راحتی می‌توانند از دستیار صوتی Siri استفاده کنند. برای حل این مشکل اپل پس از جستجو به وسیله سیری در مخاطبین و گالری تصاویرتان، مراحلی را جهت اثبات مالکیت دستگاه پیش روی شما قرار خواهد داد تا بدین ترتیب هکر‌ها نتوانند به این قسمت‌ها نفوذ پیدا کنند.

به عقیده ما اپل پس از آنکه آی او اس ۹.۳ را منتشر کرد و خیلی سریع آی او اس ۹.۳.۱ را پشت بند آن در اختیار کاربران قرار داد، نخواست تا با عرضه بروزرسانی نرم افزاری وجه خودش را زیر سوال ببرد. چرا که بروزرسانی ۹.۳.۱ جهت رفع بسیاری از مشکلات و تنها ۶ روز پس از عرضه نسخه ۹.۳ منتشر شد. حال به نظر جالب نمی‌رسید که خیلی سریع و در عرض ۱ روز شاهد نسخه آی او اس ۹.۳.۲ باشیم؛ هرچند که این امکان وجود دارد اپل یک بروزرسانی جدید را در هفته آینده منتشر کند.

به هر حال اپل تصمیم گرفت تا این مشکل را از طریق سرور‌های خودش برطرف کند و در حال حاضر نیز کاربران در استفاده از Siri هیچ مشکلی نخواهند داشت. ما این مطلب را تنها به جهت اطلاع رسانی عمومی به کاربران اپل منتشر کردیم و قصد نقد و بررسی این نسخه را نداشته ایم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*