تشخیص عنبیه چشم IRIS CAM سامسونگ

سامسونگ به دنبال ماژولی مجهز به تکنولوژی تشخیص عنبیه چشم است

به‌تازگی اسنادی در کشور هند منتشر شده که نشان‌دهنده واردات چندین ماژول تشخیص عنبیه چشم مرتبط با کمپانی سامسونگ است. با توجه به این قضیه برخی از تحلیلگران بر این باورند که سامسونگ به دنبال آوردن چنین تکنولوژی در محصولات آینده خود است.

تکنولوژی IRIS scaning (تشخیص عنبیه چشم) مدت‌های زیادی است که با عرضه پرچم‌داران جدید سامسونگ سروکله‌اش پیدا می‌شود. از زمانی که سامسونگ گلکسی اس ۵ خود را معرفی کرد تابه‌حال که شاهد عرضه نسخه‌های جدیدتری از دو خانواده گلکسی اس و گلکسی نوت بوده‌ایم، شایعه استفاده از چنین فنّاوری وجود داشته است اما تابه‌حال رخ نداده است.

اما حالا اسنادی در وب‌سایت هندی Zauba منتشرشده‌اند که مربوط به واردات کشور هند است. بر اساس این اسناد بیش از ۲۰۰ قطعه ماژول IRIS CAM مرتبط با سامسونگ موبایل وارد خاک این کشور شده است تا مرکز تحقیقاتی سامسونگ آزمایش‌ها خود را بر روی آن‌ها انجام دهد.

البته سامسونگ هیچ اطلاعاتی در خصوص ماژو‌ل‌های دوربین مجهز به تشخیص عنبیه چشم نداده است و نمی‌دانیم که چه زمانی باید شاهد حضور آن در محصولات سامسونگ باشیم. با توجه به آن‌که سامسونگ گلکسی نوت ۶ را در تابستان عرضه خواهد کرد، می‌توانیم انتظار وجود این فنّاوری را داشته باشیم.

تشخیص عنبیه چشم چگونه عمل خواهد کرد؟

درواقع عنبیه قسمتی از عدسی چشم است که می‌تواند در تشخیص هویت افراد نقش مهمی را ایفا کند. این سیستم با قرارگرفته در حس‌گر دوربین از یک‌فاصله تا شعاع ۳۰ سانتی‌متری می‌تواند در مقابل چشمان شما قرارگرفته و به تشخیص هویت بپردازد. البته به جهت آنکه نور در این قضیه دخالتی نداشته باشد، این سیستم از یک مادون‌قرمز استفاده خواهد کرد. پس از گرفتن عکس الگوریتم به‌دست‌آمده از عنبیه چشمان شما به داده‌های دیجیتالی تبدیل‌شده و موجب می‌شود که مشخصات شما به‌صورت داده‌هایی سازمان‌یافته در بانک اطلاعاتی سامسونگ ثبت شود.

← نظر شما در ارتباط با سیستم‌های تشخیص عنبیه چشم چیست؟ به نظر شما وجود آن‌ها درگوشی‌های هوشمندمان می‌تواند جذاب باشد؟

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*