مترجم کورتانا

مترجم کورتانا زبان‌های بیشتری را پشتیبانی خواهد کرد

یکی از قابلیت‌های جذاب دستیار صوتی مایکروسافت ترجمه بین زبان‌های مختلف است. مترجم کورتانا تا به امروز قادر بود 46 زبان زنده دنیا را به یکدیگر ترجمه کند. حال مایکروسافت 4 زبان دیگر را نیز به مجموعه زبان‌های تحت پشتیبانی آن افزوده است.

مایکروسافت تابستان سال گذشته بود که از کورتانا رونمایی کرد. دستیار صوتی که قادر است به‌عنوان یک مترجم قدرتمند نیز به مصرف‌کنندگانش خدمات بدهد. حالا به نظر می‌رسد که این کمپانی قصد دارد تا مترجم کورتانا را بیش‌ازپیش گسترش ببخشد. مایکروسافت اخیراً اعلام کرده چهار زبان زنده جدید را به این مترجم افزوده است.

این چهار زبان شامل فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی هستند. مایکروسافت می‌گوید که تمامی کاربران قادر خواهند بود از این مترجم بهره‌مند شوند. به‌عنوان‌مثال شما می‌توانید از او بخواهید جمله خاصی را به زبان دیگری (که البته آن زبان مورد پشتیبانی مترجم کورتانا باشد) ترجمه کرده و در اختیار شما قرار دهد. چنین قابلیتی علاوه بر نسخه بین‌المللی، در تمامی نسخه‌های بومی‌سازی شده ویندوز 10 نیز در دسترس کاربران خواهد بود.

مترجم کورتانا

ارائه چنین قابلیتی از سوی مایکروسافت چندان هم نمی‌تواند تعجب‌برانگیز باشد؛ به‌خصوص آن‌که مترجم زنده مایکروسافت را قبلاً در اپلیکیشن اسکایپ دیده‌ایم. مترجمی قدرتمند که از پس ترجمه زنده و هم‌زمان به‌خوبی برمی‌آید و از همه مهم‌تر زبان فارسی را نیز تحت پوشش خود قرار داده است. هرچند اگر علاقه‌ای به استفاده از قابلیت‌های صوتی این دستیار شخصی ندارید، می‌توانید به‌صورت تایپی از آن کمک بگیرید.

با اضافه شدن این چهار زبان، اینک مترجم کورتانا قادر است تا 50 زبان مختلف را به یکدیگر ترجمه کند. مترجم کورتانا ویژگی تازه‌ای نبوده است. تنها کافی است یکی از مصرف‌کنندگان ویندوز 10 مایکروسافت باشید تا بتوانید از تمامی ویژگی‌های دستیار شخصی کورتانا بهره‌مند شوید. هرچند که بر اساس گزارش فروردین‌ماه گجت نیوز، کورتانا به ویندوز 8.1 مایکروسافت نیز راه پیدا کرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

6 دیدگاه

  1. سلام خدا قوت.
    واقعا فرق بین پاراگراف اول با پاراگراف دوم چیه. میگم آب میبندید به متن قبول نمی کنید؟ چه علی خواجه چه خواجه علی!!!!