اجاق گاز

اجاق گاز Control Freak با قابلیت تنظیم دمای بسیار دقیق

آشپزهای حرفه‌ای و همچنین افرادی که همیشه به کیفیت مطلوب تخم‌مرغ آب پز خود اهمیت فراوان می‌دهند، از دقت پایین اجاق گازهای متداول در بازار به‌خوبی آگاه‌اند. برای یک تخم‌مرغ آب پز مطلوب و خوش‌مزه باید آب را به دمای ۸۵ درجه سانتی گراد برسانیم؛ اما این یعنی چه؟ باید درجه اجاق گاز خانه را بر روی کم، میانه و یا زیاد قرار دهیم؟ آیا این درجه جایی بین این سه حالت نهفته شده است؟

اما خوشبختانه به نظر می‌رسد راه‌حل این مشکل از راه رسیده است. سیستم آشپزی اجاق جدیدی با نام Control Freak به کاربر این امکان را می‌دهد تا درجه دقیق و موردعلاقه خود را انتخاب کند. این میزان تا پایان آشپزی تغییر نمی‌کند تا درنهایت دست‌پخت مطلوب و خوش‌مزه‌ای تولید شود.

این محصول جدید که حاصل همکاری دو شرکت Breville و PolyScience است، می‌تواند به دو روش دمای پخت را اندازه‌گیری کند. در بیرون و درون بخش شیشه‌ای این اجاق جدید، دو سنسور تعبیه‌شده‌اند: یکی از این سنسورها در داخل سطح شیشه‌ای جهت ارائه اطلاعات زنده و دقیق قرارگرفته است و دیگری به کمک یک مدل از راه دور پشتیبانی می‌شود.

پس از قرار دادن ظرف بر روی محصول، دمای دقیق آب و یا مایعات از جنس چربی درون آن اندازه‌گیری می‌شود. همچنین باقی ماندن دما در یک سطح متعادل و ثابت موجب می‌شود غذای شما خیلی سرد یا گرم نشود.

فرقی نمی‌کند از کدام روش جهت کنترل دما در Control Freak بهره گیرید؛ این اجاق قادر است بین دمای ۳۰ الی ۲۵۰ درجه سانتی گراد جابجا شده و امکان پخت غذا در هر دمای خاصی را فراهم می‌کند.

2

اگر متوجه شوید که دمای حال حاضر مناسب نیست و یا این‌که باید در طول زمان تغییر کند، این اجاق گاز شامل گزینه‌ای می‌شود که طی آن کاربر می‌تواند سرعت گرم شدن غذا را کنترل کند. به‌محض این‌که دما به حد ایده آل و مدنظر شما رسید، Control Freak قادر است آن را تا ۷۲ ساعت ثابت نگه دارد. همچنین امکان نگه‌داشتن غذای آماده در دمای ۶۰ درجه سانتی گراد به مدت طولانی یکی از ویژگی‌های ایده آل محصول به شمار می‌رود.

پروفایل‌های دلخواه دمایی می‌توانند به‌سادگی و با زدن چند دکمه ذخیره شده و یا دوباره مورد استفاده قرار گیرند. همچنین دستورالعمل‌های مختلف پخت را می‌توان به کمک پورت USB با این اجاق گاز حرفه‌ای و جدید هماهنگ کرد. قیمت این محصول در زمان عرضه حدود ۱۷۹۹ دلار خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*