FBI و اپل

پس از آن همه تنش میان FBI و اپل ، آیفون ۵c متعلق به Farook اطلاعات مهمی نداشت

حتما از ماجرای تنش شدیدی که میان FBI و اپل به وجود آمده بود خبر دارید. یک درگیری تمام‌عیار که بر سر هک کردن آیفون ۵c متعلق به تیرانداز حادثه سن برناردینو شروع شد و در آخر FBI متوجه شد که تمام این تلاش‌ها بیهوده بوده است.

چند ماه گذشته، پرونده‌ای به جریان افتاد که در آن FBI آیفون ۵c متعلق به یکی از تیراندازان حادثه سن برناردینو را پیدا کرد اما نتوانست آن را هک کند. برای همین دست به دامان اپل شد اما اپل از هک کردن محصول خود ممانعت کرد.

همین امر سبب گشت تا FBI و اپل به رابطه تیره‌وتاری گرفتار شوند و با نامه‌ی سرگشاده‌ی تیم کوک، مدیرعامل اپل، آتش این ماجرا، شعله‌ور شد. تیم کوک گفت که ترس اپل از این است که چنین درخواست‌هایی ادامه دار شوند و صبر مدیرعامل اپل زمانی سر کشید که FBI از اپل خواست تا برای سیستم‌عامل آی او اس یک در پشتی بسازد تا هر وقت مسئولین خواستند بتوانند به‌راحتی دیوایس مجهز به این سیستم‌عامل را هک کرده و به اطلاعات درون آن دست پیدا کنند.

در نهایت FBI از یک شرکت اسرائیلی کمک خواست تا آیفون متعلق به Farook را هک کند و این شرکت نیز با دریافت پانزده هزار دلار تن به این کار داد. دولت آمریکا انتظار داشت تا با هک کردن این گوشی بتواند به اطلاعات حساسی دست پیدا کند اما در آخر مشخص شد که این آیفون دارای هیچ اطلاعات مهمی نیست.

گفته شده بود که امکان دارد در این گوشی اطلاعاتی مانند اطلاعات فرد سوم این حادثه و یا اطلاعاتی در مورد گروهک‌هایی که Farook با آن‌ها را رابطه داشته است آشکار شود.

پس‌ازاینکه مشخص شد FBI توانسته اطلاعات درون آیفون ۵c را مشاهده و به آن‌ها دستیابی پیدا کند پایگاه‌های خبررسانی منتظر بیانیه‌ای از سوی FBI بودند اما سخنگوی آن‌ها سکوت اختیار کرد و در آخر مشخص شد که اطلاعات مهمی در این گوشی وجود ندارد. البته در نظر داشته باشید که شاید آیفون ۵c متعلق به Farook هک شده باشد اما تنش میان FBI و اپل همچنان ادامه دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*