Stamina mode sony

Stamina Mode به گوشی‌های سونی بازخواهد گشت

کمپانی سونی با عرضه به‌روزرسانی اندروید مارشمالو برای دستگاه‌های خود، قابلیت Stamina Mode را از این سیستم‌عامل حذف نمود تا کاربران از Doze گوگل استفاده کنند. حال سونی می‌گوید که با توجه به درخواست‌های مکرر کاربران، قصد دارد تا این ویژگی را به گوشی‌های سونی بازگرداند.

اندروید مارشمالو چند وقتی است که به گوشی‌های کمپانی سونی راه پیدا کرده است. در ابتدا نسخه‌های آزمایشی این به‌روزرسانی برای گوشی‌های اکسپریا زد 2، زد 3 و زد 3 کامپکت سونی ارسال شد و کمتر از یک هفته از انتشار نسخه نهایی آن برای محصولات ذکر شده گذشته است.

اندروید مارشمالو موجب بهبودی بخش‌های مختلفی از گوشی‌های سونی شده است اما علاقه‌مندان به دستگاه‌های این کمپانی از موضوعی دلگیر شده‌اند. ویژگی Stamina Mode که به کمک آن کاربران مصرف انرژی گوشی خود را در مواقع خاص به حداقل می‌رساندند در اندروید مارشمالو جای خودش را به سیستم مدیریت باتری Doze گوگل داده است.

حال این کمپانی تأیید کرده است که به‌زودی ویژگی Stamina Mode به گوشی‌های سونی بازخواهد گشت و کاربران مجهز به اندروید مارشمالو می‌توانند در به‌روزرسانی‌های بعدی که توسط اپلیکیشن Xperia Beta منتشر می‌شود، این ویژگی را دریافت کنند.

معرفی Stamina Mode در محصولات سونی به سه سال قبل بازمی‌گردد. کمپانی سونی تصمیم گرفت جهت مدیریت هرچه بهتر و بهبود طول عمر باتری دستگاه‌های خود اپلیکیشنی را تولید کند که به کاربران این امکان را خواهد داد فعالیت‌های پس‌زمینه را به حداقل خود برسانند.

قابلیت Doze اندروید مارشمالو نیز دقیقاً چنین مواردی را در اختیار کاربران خواهد داد با این تفاوت که تمرکز بیشتر Doze بر روی اپلیکیشن‌های کم‌مصرفی است که مدت‌زمان زیادی توسط شما استفاده نشده‌اند. در واقع هر دو این قابلیت‌ها به افزایش طول عمر باتری دستگاه شما منجر خواهند شد اما دراین‌بین کاربران سونی تمایل بیشتری را به در اختیار داشتن Stamina Mode داشته‌اند.

سونی می‌گوید که کاربران زیادی از این کمپانی درخواست بازگشت ویژگی Stamina Mode را کرده‌اند و سونی قصد دارد تا در به‌روزرسانی‌های آینده این ویژگی را به اندروید مارشمالو بازگرداند. البته در نظر داشته باشید اگر می‌خواهید تازه‌ترین به‌روزرسانی‌های سونی را دریافت کنید باید در اپلیکیشن Xperia Beta ثبت‌نام کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

3 دیدگاه

 1. اگه بخوای این قابلیت سونی رو تعریف کنه میتونیردو کلمه رو توامان نام ببری؛
  مزخرف و دروغ.
  این قابلیت دقیقا یه فریبه و کلکه. کاری که میکنه اینه که وقتی داری کار میکنی شارژ انچنانی کم نمیشه، ولی وقتی گوشی رو میزاری کنار و بعد از مدتی دوباره میای با گوشی کار کنی می بینی شار، زیادی کم شده.
  یعنی فرض کن دو ساعت کار میکنی و می بینی نهایتا 5 درصد از شارژت کم شده، پیش خودت میگی چقدر خوب، ولی، وقتی کنار میزاری گوشی رو و گوشی میره تو حالت استندبای و یه مدت تو این حالت هست (گوشی هیچ کاری نمیکنه و طبعتا نباید مصرفی داشته باشه) و دوباره گوشی رو باز میکنی و میای باهاش کار کن، میبینی گوشی 20 درصد شارژ کم شده!!!
  البته این تجربه منه از دروغی به اسم استامیناست.
  غیرفعالش کنین تا گوشی بهتر شارژ نگه داره!!

  • مخافم شدید
   وقتی این قابلیت روشن باشه تو استند بای که مصرف خیلی خیلی کم میشه
   تو حالت عادی تفاوت زیادی ایجاد نمی شه
   در واقع روش کار این مود غیر فعال کردن نرم افزار های گوشی (به جز اونایی که کاربر میخواد) تو حالت استندبای ه

   من خودم استفاده می کنم و خیلی مواقع از شارژ تموم کردن نجاتم داده