خانه‌های درختی در ابعاد مینیاتوری که محل مناسبی برای زندگی پری‌ها هستند!

خانه‌های درختی مینیاتوری که محل مناسبی برای زندگی پری‌ها هستند!

خانه‌های درختی از آن چیزهایی هستند که همواره هنگام تماشای فیلم‌های خارجی در کودکی، حسرت آن‌ها را خورده‌ام؛ اما به‌تازگی هنرمندی در کشور آمریکا پیدا شده است که خانه‌های درختی بسیار کوچکی را می‌سازد و به‌جای درخت، این خانه‌ها بر روی گیاهان داخل گلدان ساخته می‌شوند!

راستش را بخواهید هر وقت که یک سازه‌ی مینیاتوری را می‌بینم، حس عجیبی به هم دست می‌دهد گویا به مانند یک غول رشد کرده‌ام و بر تمام محیط اطرافم احاطه دارم. این سازه‌های مینیاتوری می‌توانند یک خانه‌ی عروسکی باکیفیت باشد که مطابق واقعیت ساخته شده و یا یک درخت چند صد ساله‌ی بونسای (Bonsai) که در ارتفاع نیم متری فریز شده است! هنگام تماشای این خانه‌های درختی مینیاتوری هم دقیقه همین حس به آدم دست می‌دهد.

خانه‌های درختی مینیاتوری بر روی هر گیاهی می‌تواند ساخته شود

جددیه کروین ولتز (Jedediah Corwyn Voltz) نام هنرمندی است که این شاهکارهای ظریف را ساخته است. آقای ولتز ساکن شهر لس آنجلس آمریکا است و پس از هفته‌ها تلاش شبانه‌روزی توانسته است حدود ۲۵ خانه‌ی درختی یا بهتر بگویم خانه‌ی درختی گلدانی را بسازد. او برای ساخت این آثار، ابتدا شرایط گیاه مورد نظر را بررسی می‌کند و سپس نقشه‌ی مخصوصی را برای آن طراحی می‌کند؛ این گیاه می‌تواند یک درختچه‌ی بونسای باشد یا یک کاکتوس دراز.

سپس او با استفاده از چوب، بنای اصلی خانه‌ها را می‌سازد و با اضافه کردن لوازم خانه که آن‌ها هم از چوب، نخ، پارچه و پلاستیک ساخته شده‌اند، شاهکار هنری خود را تکمیل می‌کند. در نهایت هم با رنگ‌آمیزی و اضافه کردن المان‌هایی نظیر نردبان، آسیاب بادی و کوزه‌های میکروسکوپی، فضای فانتزی خاصی را در آن‌ها ایجاد می‌کند؛ گویا یک خانواده‌ از پری‌های فانتزی در هرکدام از خانه‌های ساخت او زندگی می‌کنند.

خانه‌های درختی در ابعاد مینیاتوری که محل مناسبی برای زندگی پری‌ها هستند!

جالب است بدانید که آقای ولتز پیش از این در کار ساخت ویدیوهای تبلیغاتی برای کمپانی‌های مختلف و محصولات متنوع بوده است و به گفته‌ی خودش، همین تجربه باعث شده است که او بتواند این آثار هنری را با جزییات بالایی بسازد. البته آثار او در نمایشگاه یا فروشگاه اینترنتی خاصی به فروش نمی‌رسد اما قرار است از حدود ده روز دیگر و در روز ۲۳ آوریل، این گلدان‌های فوق‌العاده در فروشگاه معروف Virgil Normal در لس‌آنجلس رونمایی شوند. در پایان دعوت می‌کنیم تعدادی از آثار هنری ساخته شده توسط او را در تصاویر زیبای زیر تماشا کنید.

گالری تصاویر خانه‌های درختی در ابعاد مینیاتوری؛ یک دنیای شاد میکروسکوپی

خانه‌های درختی در ابعاد مینیاتوری که محل مناسبی برای زندگی پری‌ها هستند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*