سازمان امنیتی ایالات متحده

شکایت مایکروسافت از سازمان امنیتی ایالات متحده امریکا

سازمان امنیتی ایالات متحده امریکا (DOJ) دوباره نامش را بر روی تیتر رسانه‌های فناوری انداخته است، اما این بار تناقض این سازمان با کمپانی مایکروسافت خبرساز شده است، نه اپل. با مشروح خبر همراه ما باشید.

این واحد امنیتی از مایکروسافت خواسته است تا کاربران خود را از درخواست‌های آن‌ها پیرامون دسترسی به اطلاعات شخصی آگاه نکند و این تناقض نیز در همین زمینه شکل گرفته است. مایکروسافت معتقد است این کار سازمان امنیتی ایالات متحده برخلاف قانون اساسی کشور است.

این کمپانی اخیراً آمار و ارقامی را از میزان همکاری خود با سازمان امنیتی منتشر کرده است. بین ماه‌های سپتامبر 2014 تا مارس 2016، حدود 5624 درخواست از سوی این سازمان پیرامون اطلاعات خصوصی کاربران صورت گرفته است که از آفیس 365 و دیگر سرویس‌ها نشات می‌گیرد.

حدود نیمی از این درخواست‌ها مربوط به فرمان‌های محرمانه – Secrecy Orders – می‌شوند، بدین معنا که مایکروسافت حق ندارد کاربر مربوطه یا هیچ سازمان دیگری را مطلع کند. علاوه بر این حتی برخی از این موارد، کمپانی مایکروسافت را حتی از اعلام تلاش‌های سازمان امنیتی نیز منع کرده بودند.

در حال حاضر مایکروسافت طرح شکایتی در دادگاه را تنظیم کرده و معتقد است طبق قانون اساسی حق، کاربران باید از بازبینی اطلاعات و دیتای خصوصی خود توسط هر ارگانی آگاه باشند و این حق قانونی مایکروسافت است که کاربر را آگاه سازد.

تقریباً در حال سپری کردن نیمی از سال میلادی جاری هستیم و تاکنون خبرهای گوناگونی پیرامون تلاش سازمان‌های امنیتی ایالات‌متحده جهت دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران منتشر شده‌اند؛ از اپل گرفته و حالا مایکروسافت. حالا که پس‌ازآن همه کش‌وقوس، تناقض و مشکلات بین اپل و سازمان امنیتی و دادگستری امریکا فروکش کرده، حالا نوبت به مایکروسافت رسیده است تا جهت ایجاد یک تغییر بزرگ اقدام کند. نتیجه این شکایت و تناقض‌ها می‌تواند در نوع خود جالب باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*