ویژگی تشخیص محتوای غذا گوگل

تشخیص محتوای غذا ، ویژگی پنهان جستجوگر گوگل

گوگل به‌عنوان یک غول اینترنتی به دنبال ارائه راه‌کارهایی برای یک سبک زندگی سالم است. ویژگی «تشخیص محتوای غذا» یکی از قابلیت‌های پنهان موتور جستجوی گوگل است که می‌تواند در رژیم‌های غذایی و حفظ تناسب‌اندام به کمک کاربرانش آید.

همواره سیاست گوگل بهبود برنامه‌ها و خدمات موجود به‌صورت مداوم برای کاربرانش در سراسر جهان بوده است. برخی از این پیشرفت‌ها سروصدای زیادی به پا کرده است اما برخی دیگر از آن‌ها کمتر موردتوجه قرارگرفته‌اند. بسیاری از این پیشرفت‌ها در جستجوگر گوگل اتفاق افتاده‌اند و حتی شاید شما خبری از آن‌ها نداشته باشید.

تشخیص محتوای غذا ؛ ویژگی نهان موتور جستجوی گوگل

یکی از این ویژگی‌های جذاب دانش زیاد موتور جستجوی گوگل در ارتباط با مواد غذایی و «تشخیص محتوای غذا» است. به‌عنوان‌مثال ما می‌توانیم از گوگل بپرسیم که غذای مدنظر ما حاوی چه مقدار کالری است. بهتر از آن می‌توانیم از گوگل در مورد مواد مغذی سؤال کنیم. نه‌تنها این جستجوگر به شما پاسخ می‌دهد بلکه می‌تواند بهترین برندهای بین‌المللی در این زمینه را نیز معرفی کند. به‌عنوان‌مثال می‌توانید از گوگل بپرسید که در ۸۹ گرم گوشت مرغ چه میزان پروتئین وجود دارد.

وجود ویژگی تشخیص محتوای غذا می‌تواند برای مردم بسیار مهم و ضروری باشد. شما می‌توانید بدانید که چه چیزی می‌خورید و حاوی چه چیزهایی است. گوگل مشغول به کار بر روی ویژگی جدیدی است تا قبل از رفتن شما به یک رستوران، سرویس‌های غذایی آن را موردبررسی قرار دهد. این قضیه موجب می‌شود که ارتباط شما، اپلیکیشن‌های نظارت بر رژیم غذایی (مانند Google Fit) و غذایی که در رستوران‌ها می‌خورید به‌صورت دقیق موردبررسی قرار گیرد.

ویژگی تشخیص محتوای غذا گوگل

ویژگی تشخیص محتوای غذا گوگل

از شواهد پیداست که گوگل قصد دارد تا سرویس‌های بررسی‌کننده مواد غذایی خودش را گسترش دهد. در ماه ژوئیه سال گذشته گوگل از اپلیکیشن جدیدی به نام Im2Calories رونمایی کرد که به‌وسیله سرویس‌های هوش مصنوعی گوگل مدیریت می‌شود. این اپلیکیشن به جهت درک مواد تشکیل‌دهنده یک ماده غذایی ساخته شده و از طریق عکس به کاربر میزان کالری موجود در آن غذا را می‌دهد.

تا به امروز این اپلیکیشن به‌صورت عمومی عرضه نشده و هیچ زمان مشخصی نیز برای عرضه آن اعلام نشده است اما در اینجا پتانسیل عظیمی مشاهده می‌شود: نه‌تنها اپلیکیشن گوگل می‌تواند اطلاعات مربوط به یک ماده غذایی را بررسی کند بلکه می‌تواند مشاوره انواع آلرژی به مواد غذایی را نیز ارائه دهد. هنگامی‌که گوگل این اپلیکیشن را طراحی کرد هوش مصنوعی مخصوص به آن پیشرفت زیادی نداشت، اما حالا و پس از گذشت یک سال می‌توان انتظارات خوبی از این اپلیکیشن داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه