غیرفعال کردن autofill مرورگرها

غیرفعال کردن Autofill (نوشتن خودکار ادامه کلمات) در تمامی مرورگرهای موبایل و دسکتاپ

یکی از محاسن مرورگرهای امروزی یاری دادن به کاربران و نوشتن خودکار ادامه کلمات است؛ اما برخی کاربران به دنبال غیرفعال کردن Autofill بوده و علاقه‌ای به وجود آن ندارند. گجت نیوز در این مقاله قصد دارد تا به بررسی نحوه غیرفعال کردن این ویژگی بپردازند.

مرورگرهای مدرن دارای ویژگی جالبی هستند که به کاربران این امکان را می‌دهد در زمان خود صرفه‌جویی کنند. در واقع یکی از ویژگی‌های جالب این مرورگرها Autofill (نوشتن خودکار ادامه کلمات) است. این قابلیت به هنگام نوشتن متن‌ها به‌صورت خودکار ادامه کلمات را می‌نویسد تا از زحمت تایپ کردن شما بکاهد.

اما در این بین بسیاری از کاربران از وجود چنین قابلیتی راضی نبوده و قصد دارند آن را غیرفعال کنند. گجت نیوز در این مقاله به غیرفعال کردن Autofill در سه مرورگر کروم، سافاری و فایرفاکس خواهد پرداخت. همراه ما باشید.

غیرفعال کردن Autofill در کروم

غیرفعال کردن autofill مرورگرها

برای غیرفعال کردن Autofill در این مرورگر ابتدا آیکون همبرگری سمت راست صفحه را فشار دهید و سپس به بخش تنظیمات (Setting) این مرورگر بروید. به پایین اسکرول کنید و به دنبال گزینه Advanced Settings بگردید سپس وارد آن شوید. در این پنجره تنظیمی به نام Passwords and forms وجود دارد. کافی است تیک گزینه نخست آن “ Enable Autofill to fill out web forms in a single click ” را بردارید تا دیگر شاهد چنین ویژگی نباشید.

اما در نسخه موبایل ابتدا به بخش Settings بروید سپس تیک گزینه Autofill Forms and uncheck the option را بردارید.

غیرفعال کردن Autofill در سافاری (مک و آی او اس)

غیرفعال کردن autofill مرورگرها

ابتدا از طریق دستگاه مک خود سافاری را اجرا کنید. سپس با فشردن کلیدمیانبر Command + Comma وارد بخش Preferences خواهید شد. در این پنجره به بخش Autofill رفته و هر کدام از قسمت‌ها (مانند یوزرنیم‌ها و پسوردها) را که دوست ندارید به چنین ویژگی مجهز باشد غیرفعال کنید.

در نسخه موبایل به بخش تنظیمات iOS رفته و سپس مسیر Safari > Autofill را طی کنید. لیستی مشابه نسخه مک را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید هر کدام از قسمت‌ها را که مایل به استفاده از آن‌ها نیستید به حالت غیرفعال درآورید.

غیرفعال کردن Autofill در فایرفاکس

غیرفعال کردن autofill مرورگرها

عدم استفاده از این ویژگی در مرورگر فایرفاکس کمی متفاوت است. ابتدا به بخش Preferences مرورگرتان رفته و سپس تب Privacy را باز کنید. در منوی باز شده به دنبال History بگردید و سپس گزینه Use custom settings for history را بزنید. در پنجره تازه تیک گزینه Remember search and form history را بردارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. اینجوری history رو هم از دست میدیم
    بهتره قابلیت autofill کیبورد گوشی رو غیرفعال کرد. از طریق گزینه تنظیمات>زبان و ورودی>(انتخاب تنظیمات کیبورد فعال)>پیشنهاد لغات