خودروی مفهومی تویوتا uBox

خودروی مفهومی تویوتا uBox ؛ ظاهری عجیب، آغاز گر نسل Z

خودروی مفهومی تویوتا uBox آماده است تا این خودروساز ژاپنی را به نسل جدیدی وارد کند. ماشین‌های نسل Z تویوتا کمی عجیب‌وغریب است. حداقل با دیدن تصاویر  آن کاملاً حق داریم که این‌گونه تصور کنیم.

این کمپانی با کانسپت uBox خود در واقع طراحی نسل Z خود را به نمایش گذاشته است. پلتفرم این مدل در وسط زمین جایی بین مینی ون، SUV و کامیون زرهی قرار می‌گیرد.

در یکی از عکس‌های منتشرشده از این خودرو، یکی از طراحان خودروی Pontiac Aztec دیده می‌شود و سؤال این است که او اینجا چه می‌کند؟ پاسخ این است که این خودروی مفهومی درواقع از یک همکاری دوسالانه کمپانی تویوتا موتور آمریکای شمالی با مرکز بین المللی دانشگاه کلمسون و فارغ التحصیلان پژوهش‌های خودروی این دانشگاه، شکل گرفته است. این دانشجویان از نزدیک با تویوتا کارکرده‌اند، از روند طراحی اولیه تا مهندسی، بررسی بازار هدف و ساخت دستی آن که نتیجه این همکاری خودروی مفهومی تویوتا uBox است که این کمپانی را برای رفتن به نسل Z، آماده می‌کند.

خودروی مفهومی تویوتا uBox
نسل Z یا نسل نت که از آن باعنوان نسل اینترنت نیز یاد می‌شود به جوانانی اطلاق می‌گردد که در اواسط دهه‌ی ۹۰ میلادی به بعد متولد شده‌اند. بخش اعظم اعضای نسل Z برای تمام عمر خود از ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال استفاده خواهند کرد.

خودروی مفهومی تویوتا uBox ؛ کلید ورود تویوتا به نسل Z

نسل Z چه می‌خواهد؟ با توجه به محصول جدید ارائه‌شده از تویوتا و دانشجویان پژوهش خودرو در کارولینای جنوبی، به نظر می‌رسد ایستادگی بیشتر و خاص بودن آن در هنگام رانندگی در جاده‌ها، بیشترین توجه را در طراحی به خود اختصاص داده است. کانسپت uBox به‌عنوان یک وسیله نقلیه‌ی معمولی تعریف شده اما نیمرخ آن بیشتر شبیه به یک ون است. بدنه‌ی جعبه مانند آن با طراحی زوایای تیز و شکست‌های روی بدنه، بیشتر به‌مانند یک زره‌پوش یا ماشین نظامی به نظر می‌رسد.

خودروی مفهومی تویوتا uBox
طراحی این خودرو اگرچه کمی عجیب به نظر می‌رسد اما در زیر این بدنه خاص چیزهای جالبی هم وجود دارد. به‌عنوان مثال با استفاده از تکنیک کامپوزیت پالتروژن (فرآیندی برای تولید مواد کامپوزیتی با سطح مقطع ثابت است)، ریلی با ساختار فیبر کربن / آلومینیوم ساخته‌شده که سقف شیشه‌ای این کانسپت بر روی آن سوار است. سقف پالتروژن بخشی غیر منتظره و بسیار جالب‌توجه است که برای اولین بار در خودروهای کانسپت به‌کار گرفته شده است. مدیر برنامه‌های اجرایی تویوتا دراین‌باره می‌گوید: این دانشجویان به روشی در تولید صنعتی دست یافته‌اند که اولین تجربه خودروسازان در این زمینه خواهد بود.
در زیر این سقف شیشه‌ای یک فضای داخلی تطبیق‌پذیر با صندلی‌های متحرک قرار گرفته است، صندلی‌های قابل تنظیمی که از طریق یک ریل کشویی برای کارهای مختلف قابل جابه‌جایی هستند. بنابراین کانسپت uBox می‌تواند به عنوان یک وسیله حمل‌ونقل مفید برای جابه‌جایی برخی وسیله‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. این دقیقاً خودرویی خواهد بود که یک جوان امروزی به راحتی می‌تواند برای تعطیلات آخر هفته از رانندگی با آن لذت ببرد.

خودروی مفهومی تویوتا uBox
این کمپانی هیچ جزئیاتی از انتقال قدرت الکتریکی و باتری آن منتشر نکرده است. خودروی مفهومی تویوتا uBox به‌جای آن‌که در نمایشگاه‌های بزرگ جهانی به نمایش درآید، این هفته توسط تویوتا و دانشجویان دانشگاه کلمسون در کنگره  جهانی جامعه‌ی مهندسین خودرو در دیترویت به نمایش گذاشته شد.

خودروی مفهومی تویوتا uBox

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*