اخراج 12 هزار کارمند اینتل

۱۲ هزار کارمند اینتل تا میانه سال آینده تعدیل خواهند شد

بیانیه امروز اینتل به دلیل مشکلات مالی فراوانی که با آن‌ها دست به گریبان است موجب شده تا لرزه بر اندام چند هزار کارمند اینتل بی اندازد. بر اساس این بیانیه اینتل قصد دارد به جهت صرفه جویی چیزی حدود ۱.۲ میلیارد دلار طی دو سال پیش رو، چیزی حدود ۱۲ هزار کارمند بخش کامپیوتر خود را تعدیل کند.

بزرگ‌ترین سازنده تراشه‌های دنیا، کمپانی اینتل صبح امروز در نخستین بیانیه خود در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام کرد که قصد دارد به کلی ساختار این کمپانی را تغییر دهد تا در نهایت بتواند به روند تکامل کامپیوترهای شخصی سرعت بخشیده و میلیاردها دستگاه هوشمند را به یکدیگر متصل کند. در حال حاضر دیتاسنتر‌ها و LoT (اینترنت اشیاء)  جزو پرسود آورترین تجارت‌های دنیا به حساب می‌آیند و این کمپانی کالیفرنیایی قصد دارد تا آینده خود را به نوعی تضمین کند. با توجه به افول شدید بازار کامپیوتر، این دو تجارت کنار یکدیگر چیزی حدود ۴۰ درصد کل درآمد اینتل در سال گذشته را تشکیل داده‌اند. افت تمایلات بازار کامپیوترهای شخصی موجب شده تا کمپانی‌های بزرگ مانند اینتل، دل، مایکروسافت و تمامی تولیدکنندگان این عرصه به شدت آسیب پذیر شوند. دوره‌ای که دره سیلیکون آن را «دوران پس از کامپیوتر شخصی» نامیده و تلاش بر گذشتن از آن دارد.

افول بازار کامپیوترهای شخصی بلای جان ۱۲ هزار کارمند اینتل

اینتل می‌گوید که همین معادلات منجر به آن شده تا مجبور باشد ۱۱ درصد از کل کارمندانش معادل ۱۲ هزار کارمند اینتل کامپیوتر را تعدیل کند.  در تازه‌ترین بیانیه‌ی این کمپانی عنوان شده که این شرکت تحت فشار قرار گرفته و باید تا میانه سال آینده میلادی ۱۲ هزار کارمند اینتل کامپیوتر را اخراج کند اما اشاره‌ای به وضعیت این شرکت در ماه‌های آینده نکرده است.

«برایان کرانیچ» مدیرعامل این کمپانی همچنین به وسیله یک ایمیل در مورد این بازسازی قریب‌الوقوع زیرساخت‌های اینتل توضیحاتی را ارائه کرده است. وی برای چندین هزار کارمند اینتل ابراز امیدواری کرده و گفته است:

این اقدامات برای عملی شدن به مدت زمان زیادی نیاز خواهند داشت تا اینتل را بتوانیم فرمانروای دنیای هوشمند بدانیم، چرا که همه چیز جهان به هم مرتبط است. با اعتماد به نفس می‌گویم که پس از بازسازی زیرساخت‌هایمان سازنده‌تر و گسترده‌تر از هر قبل به برنامه‌های خود ادامه خواهیم داد.

اخراج 12 هزار کارمند اینتلکرانیچ معتقد است با تعدیل نیروی گسترده چند هزار کارمند اینتل کامپیوتر می‌تواند چیزی حدود ۱.۲ میلیارد دلار در هزینه‌ها صرفه جویی کرده و شکست‌های احتمالی در نیمه دوم سال جاری را جبران کند. وی به طور دقیق‌تر می‌گوید که با اجرایی شدن این طرح در سال جاری تنها در مدت یک سال می‌تواند بیش از ۷۵۰ میلیون دلار کاهش هزینه و صرفه جویی را برای این کمپانی به همراه داشته باشد.

این بیانیه در حالی توسط اینتل منتشر شده است که آن‌ها قصد دارند تا ساعات پایانی امروز، گزارش مالی مربوط به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۶ خودشان را ارائه کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*