نوجوان چینی بر اثر برق گرفتگی در کافی نت جان خود را از دست داد

نوجوان چینی بر اثر برق گرفتگی در کافی نت جان خود را از دست داد

برق گرفتگی یکی از مواردی است که سالانه جان هزاران نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. شاید کارگران یک سایت تامین برق یا تکنسین‌هایی که هر روز با دکل‌های برق سر و کار دارند، انتظار برق گرفتگی داشته باشند و برایشان چیز عجیبی به نظر نرسد، اما نوجوان چینی مورد نظر ما به شیوه‌ای عجیب فوت کرده است.

ژیونگ ژوان (Xiong Xuan) نام این جوان بخت‌برگشته است که حدود یک هفته‌ی قبل و در یک کافی نت در کشور چین، بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد. او و برادرش که در کارخانه‌ی تولید پوشاک کار می‌کرده‌اند، بعد از تمام شدن شیفت کاریشان در روز پانزدهم ماه آوریل به یک کافی نت محلی مراجعه می‌کنند تا از خدمات اینترنتی آنجا استفاده کنند.

ژیونگ فنگ (Xiong Feng)، برادر این نوجوان هجده ساله که در محل حادثه همراه با او حضور داشته است، به خبرنگاران این‌گونه توضیح می‌دهد:

من و برادرم به همان کافی نت همیشگی رفتیم و مثل همیشه، او بر روی صندلی معمولی‌اش نشست. بعد از گذشت مدتی که کارش با کامپیوتر تمام شد و قصد خروج از کافی نت را داشت، تلفن همراه خود را که از طریق کابل یو اس بی به کامپیوتر آنجا متصل کرده بود، برداشت و کابل را جدا کرد. در همین لحظه بود که آن اتفاق ناگوار رخ داد و او بر اثر برق گرفتگی، فریاد بلندی کشید.

بعد از این فریاد، بدن او تکان شدیدی خورد و پاهای برادرم به پایه‌های استیل میز کامپیوتر چسبید. سپس از دهان او کف بیرون آمد و بعد از غش کردن، ناگهان از حال رفت. برادر من در حال مردن بود اما هیچ‌کس در آن کافی نت به کمک من و برادرم نیامد.

برادر این نوجوان که به نظر می‌رسد از دست مسئولان کافی نت و افراد حاضر در آنجا بسیار ناراحت شده است، در ادامه می‌گوید که برادرم به‌شدت آسیب دیده بود اما هیچ یک از کارکنان آنجا به کمک ما نیامدند و برای نجات او هیچ تلاشی نکردند. در ادامه‌ی ماجرا، ژیونگ فنگ که حسابی شوکه شده بوده است. به عموی خود که او هم در همان کارخانه کار می‌کرده است، تلفن می‌کند تا به کمک آن‌ها بیاید.

نوجوان چینی بر اثر برق گرفتگی در کافی نت جان خود را از دست داد

بعد از این‌که عموی این دو برادر با سرعت به سمت آنجا رانندگی می‌کند و به محل حادثه می‌رسد، ژیونگ ژوان را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منطقه یعنی بیمارستان مردمی Panlongcheng می‌رساند. اما متاسفانه به دلیل شدت آسیب وارده به او، کاری از دست دکترها بر نمی‌آید و این نوجوان چینی در حادثه‌ای تلخ، بعد از ۲۰ دقیقه در بیمارستان فوت می‌کند و علت مرگ او هم برق گرفتگی ثبت می‌شود.

برق گرفتگی به این روش، پیش از این هم در چند نمونه سابقه داشته است

به گزارش خبرگزاری محلی Chutian News درحالی‌که هنوز هم تحقیقات بر روی این حادثه ادامه دارد، جواز کسب این کافی نت که در شهر ووهان (Wuhan) واقع شده، به حالت تعلیق درآمده است و تا مشخص شدن نتیجه‌ی نهایی تحقیقات، این مکان تعطیل خواهد بود. البته این اولین حادثه‌ای نیست که بر اثر برق گرفتگی در جریان اتصال کابل شارژر به تلفن همراه پیش می‌آید.

پیش از این نیز دو خانم که یکی اهل کشور مالزی و دیگری اهل چین بود، بر اثر تماس گرفتن و جواب دادن تماس، آن هم در حالی که گوشی به شارژر متصل است، دچار برق گرفتگی شده و فوت کرده بودند. شاید این خبر و گزارش‌هایی از این دست، حکم یک هشدار را برای ما داشته باشند که هنگام اتصال و جدا کردن کابل شارژر به تلفن همراه بسیار دقت کنیم و تا حد امکان هنگامی که دیوایس به شارژر متصل است، از آن استفاده نکنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. تنها راهکار و چاره اش اینه که کلاً ساختار کابلهای یو اس بی و شارژر ها باید عوض شود تا از وجود سیستم ارت استاندارد در اماکن مختلف اطمینان صد در صد حاصل شود.