کمپانی شیائومی

آیا کمپانی شیائومی نیز قصد ساخت تراشه دارد؟

کمپانی شیائومی به خاطر ساخت گوشی‌های ارزان قیمت و در عین حال قدرتمند به شهرت خاصی رسیده است. البته فعالیت‌های این کمپانی چینی به ساخت گوشی محدود نشده و محصولات دیگری نیز با برند شیائومی در بازار یافت می‌شود. حال خبری به دستمان رسیده مبنی بر اینکه کمپانی شیائومی در حال ساخت تراشه برای گوشی‌های نسل بعدی خود است.

اگر این خبر صحت داشته باشد شیائومی نیز به جمع کمپانی‌هایی خواهد پیوست که تراشه به کار رفته در محصولاتشان را خود کمپانی تولید می‌کند و کمپانی شیائومی نیز مانند هواوی که تراشه‌های Kirin را می‌سازد تراشه اختصاصی خود را خواهد داشت.

اول سال میلادی 2016 بود که خبری به دستمان رسید مبنی بر اینکه سازنده‌ی گوشی می 5 به دنبال ساخت تراشه است. هیچ خبر دیگری البته بعد از انتشار این خبر در فضای مجازی قرار نگرفت و رفته‌رفته این خبر به فراموشی سپرده شد اما به تازگی خبر جدیدی در فضای مجازی قرار گرفته در صورت صحت آن می‌توان انتظار رونمایی تراشه جدید شیائومی در ماه آینده را داشت.

انتظار می‌رود که این تراشه با نام «رایفل» (Rifle) شناخته شود و مانند چیپست‌های قدرتمندی که در حال حاضر می‌توان در موبایل‌های رده بالا مشاهده کرد از تکنولوژی تحت لیسانس ARM در ساخت این تراشه استفاده شده باشد.

موضوعی که از جذابیت خاصی برخوردار خواهد بود این است که آیا کمپانی شیائومی قصد دارد سیاستی مانند هواوی و اپل را در پیش گرفته و این تراشه را مخصوص به گوشی‌های خود نگه دارد و یا مانند سامسونگ که چیپست‌های خود را می‌فروشد شاهد محصولات کمپانی‌های مختلفی باشیم که در زیر قاب آن‌ها از تراشه رایفل بهره گرفته شده است.

رایفل کار سختی را در پیش رو خواهد داشت زیرا قرار است با تراشه‌های قدرتمندی که ساخت کمپانی‌های صاحب نامی همچون سامسونگ، کوالکام و مدیاتک هستند رقابت کند. برای ما نیز رقابتی که این تراشه‌ها در بنچمارک‌های معتبری همچون انتوتو خواهند داشت جالب خواهد بود.

ساخت تراشه توسط کمپانی شیائومی باعث خواهد شد تا سازنده‌ی گوشی می 5 از امتیازهایی مانند ارزان‌تر تمام شدن قیمت گوشی‌هایش بهره‌مند شود و همچنین بر روی قدرت و عملکردی که تراشه استفاده شده در محصولاتش دارد نظارت کامل داشته باشد. همچنین از تجارت پرسود فروش تراشه نیز نباید غافل شویم.

با این وجود باید صبر کرد و دید که کمپانی شیائومی که سورپرایزهایی را برای ما در نظر گرفته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*