خودروی بدون راننده‌ی گوگل

خودروی بدون راننده‌ی گوگل یک گام دیگر به اجرایی شدن نزدیک شد

خودروی بدون راننده‌ی گوگل چند سالی می‌شود که در مرحله‌ی آزمایش قرار دارد و با وجود این‌که مردم تعدادی از ایالت‌های آمریکا کاملا به دیدن آن‌ها عادت کرده‌اند، اما این پروژه هنوز به‌صورت عمومی وارد بازار نشده است؛ اما تغییرات جدیدی در راه است که می‌تواند این موضوع را به مرحله‌ی اجرا نزدیک‌تر کند.

پروژه‌ی خودروی بدون راننده‌ی گوگل فعلا در بخش ایکس قرار دارد و طی گزارشی که اخیرا منتشر شده است، قرار است به‌زودی از این بخش خارج شده و به‌نوعی از حالت آزمایشی، فارغ شود. بخش ایکس در ابرکمپانی آلفابت، درواقع همان بخش گوگل ایکس (Google X) سابق است و با تغییرات عظیمی که سال گذشته رخ داد، این بخش نیز به یکی از زیرمجموعه‌های آلفابت تبدیل شده است.

خودروی بدون راننده‌ی گوگل در آخرین مراحل آزمایش قرار دارد

این بخش را می‌توان بهشت افراد خلاق و محققان ماجراجو دانست؛ جایی که تمام افراد می‌توانند به‌صورت آزادانه و کاملا مستقل، هر طرح و ایده‌ای را که در ذهنشان دارند (هرچند دیوانه‌وار و عجیب) دنبال کنند و آن را توسعه دهند. اگر ایده‌ای مناسب باشد و توسط سرپرست‌های این بخش، به‌عنوان یک ایده‌ی قابل اجرا و عملی تشخیص داده شود، امکانات و سرمایه‌ی بیشتری نیز به آن اختصاص داده می‌شود.

در نهایت هم با برطرف کردن تمام مشکلات و بررسی جنبه‌های مختلف آن، طرح مورد نظر از بخش ایکس خارج شده و به مرحله‌ی اجرایی شدن می‌رسد. این دقیقا همان روندی است که برای پروژه‌ی خودروی بدون راننده‌ی گوگل طی شده است و اکنون به مرحله‌ی آخر خود رسیده است. آسترو تلر (Astro Teller) که در سمت مدیریت بخش Moonshots در گوگل فعالیت می‌کند، در این رابطه به خبرنگاران گفته است که ماشین هوشمند گوگل با قابلیت رانندگی خودکار در حال طی کردن مراحل نهایی خود است و به‌زودی از بخش ایکس، فارغ می‌شود.

خودروی بدون راننده‌ی گوگل

جزییات بیشتری از این پروژه قرار است امشب در برنامه‌ی اخبار شبانگاهی شبکه‌ی ان‌بی‌سی (NBC) آمریکا پخش شود. همچنین قرار است در این برنامه به‌طور زنده، گزارشی از بخش moonshot گوگل پخش شود و کاربران با فضای داخلی این قسمت هیجان‌انگیز آشنا شوند. اوبی فلتن (Obi Felten) مدیر بخش ایکس کمپانی آلفابت نیز در این برنامه حضور خواهد داشت و درباره‌ی پروژه‌های این بخش مرموز صحبت خواهد کرد.

پروژه‌ی Wing و پروژه‌ی Loon، دو طرحی هستند که در مرحله‌ی آزمایش در قسمت ایکس آلفابت قرار دارند و در برنامه‌ی امشب علاوه بر خودروی بدون راننده‌ی گوگل، درباره‌ی آن‌ها نیز اطلاعات بیشتری به مخاطبان داده خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*