آخرین مطالب
27
امروز
مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی اس 7

مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی اس 7 + لیست تمام مدل ها

سامسونگ امسال هم به رسم همیشگی، پرچم داران خود را در دو نسخه‌ی متفاوت ارائه کرد. یک نسخه با پردازنده‌ی اسنپدراگون و دیگری با پردازنده ی ساخت خود سامسونگ یعنی اگزینوس. ماموریت ما در این مقاله، مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی اس 7 (و همچنین اج) خواهد بود.

در این مقاله نشان خواهیم داد که این دو نسخه، از جنبه‌های دیگری هم با یکدیگر اختلاف دارند. همانطور می‌دانید سامسونگ، مدل اسنپدارگون را برای آمریکا و مدل اگزینوس را برای سایر نقاط درنظر گرفته است که به همین دلیل به آن مدل جهانی گفته می‌شود. در ادامه، لیستی از تمام مدل‌های گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج ارائه خواهیم کرد که هر یک برای یک منطقه‌ی جغرافیایی خاص،‌ تدارک دیده شده اند. مثل همیشه، با من و گجت نیوز همراه باشید.

دو چیپست اسنپدراگون و اگزینوس، از نظر معماری، طراحی متفاوتی دارند. برای آگاهی از جزییات طراحی، می‌توانید مقاله‌ی مقایسه‌ی چیپست‌های اگزینوس، اسنپدراگون و تگرا را مطالعه کنید. این تفاوت‌ها، بی‌شک باعث تفاوت در عملکرد خواهد شد. از طرفی، چون چیپ پردازشی و چیپ گرافیکی باید با یکدیگر سازگاری داشته باشند، سخت‌افزارهای گرافیکی اسنپدراگون و اگزینوس هم با یکدیگر متفاوتند. در گلکسی اس 7 نسخه‌ی اسنپدراگون، از پردازنده‌ی گرافیکی آدرنو 530 استفاده شده، در حالیکه در گلکسی اس 7 نسخه‌ی اگزینوس، ARM Mali-T880 به کار رفته است. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو نسخه، فرکانس حافظه‌ی (RAM) آنهاست که در مورد اسنپدراگون، 1866 مگاهرتز و در مورد اگزینوس، 1794 مگاهرتز است. در این مقاله، سعی می‌کنیم این تفاوت‌ها و تاثیرشان بر جنبه‌های مختلف گوشی را بررسی کرده و در واقع، آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم. یکی دیگر از تفاوت‌هایی که ممکن است نسخه های مختلف گلکسی با یکدیگر داشته باشند، سنسور دوربین آنهاست. دو نوع سنسوری که سامسونگ برای دوربین کهکشانی‌های خود استفاده می‌کند، سونی  IMX260 و ایزوسل (ساخت خود سامسونگ) است. البته توجه کنید این تفاوت، ربطی به نوع چیپست نداشته و هر یک از دو مدل اسنپدراگون یا اگزینوس می‌توانند سنسور سونی یا سامسونگ داشته باشند. نکته‌ی بسیار مهم در مورد این دو سنسور،‌ آن است که کیفیت تصاویر در هر دو مورد،‌ یکسان بوده و هیچ یک بر دیگری، ترجیح ندارند. اگر مایلید تا نوع سنسور دوربین گوشی خود را بدانید، از AIDA64 استفاده کنید. با توجه به توضیحات بالا، اجازه دهید وقت را بیش از این تلف نکنیم و به سراغ مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی اس 7 برویم.

مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی اس 7 و اج

راند اول: سرعت

در مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی ، ابتدا اجازه دهید تا مشخصات کلی دو چیپست را بررسی کنیم. اسنپدراگون 820 از معماری 64 بیتی بهره می‌برد و دارای 4 هسته است که 2 هسته‌ی کریوی آن در فرکانس 2.2 گیگاهرتز و دو هسته‌ی دیگر در فرکانس 1.5 گیگاهرتز کار می‌کنند. در طرف مقابل، اگزینوس هم معماری 64 بیتی دارد اما نسبت به رقیب خود، 4 هسته، اضافه‌تر دارد و 8 هسته‌ ای است که 4 هسته‌ی منگوس آن در فرکانس 2.3 گیگاهرتزی و 4 هسته‌ی کریوی آن در فرکانس 1.6 گیگاهرتزی کار می‌کنند.

اسنپدراگون 820 در رقابت تک هسته ای CPU‌ و GPU، اگزینوس را پشت سر می‌گذارد، در حالیکه در رقابت چند هسته ای، اگزینوس با داشتن 4 هسته‌ی بیشتر، برنده می شود. یک آزمایش دو مرحله‌ای بر روی این دو مدل انجام شد. در مرحله‌ی اول که تست سرد، نام دارد، سرعت باز شدن اپلیکیشن‌ها از حافظه، مورد بررسی قرار گرفت. اگزینوس به لطف 4 هسته‌ی بیشتر در این مرحله، پیشی می‌گیرد. مرحله‌ی دوم سرعت بارگذاری از رم گوشی را ارزیابی می‌کند. برای مثال، فرض کنید اپلیکیشن‌های 2،1 و 3 را به ترتیب اجرا کرده‌اید و حالا می‌خواهید از اپلیکیشن 3 به اپلیکیشن 1 بازگردید. سرعت این تغییر یا به اصطلاح سوییچ، همان کمیتی است که در مرحله‌ی دوم به دنبال آن هستیم. در واقع گوشی باید بدون بارگذاری مجدد و کامل اپلیکیشن، این تعویض را انجام دهد (متاسفانه سال گذشته، رابط کاربری سامسونگ، یعنی تاچ ویز در این مورد بسیار بد عمل می‌کرد اما امسال این مشکل حل شد). در این مرحله هم، اگزینوس، بسیار سریع‌تر به اپلیکیشن‌های قبلی بازمی‌گردد، در حالیکه اسنپدراگون با سرعت‌های متغیری این کار را انجام می‌دهد.

راند دوم: تغییرپذیری

نکته‌ی مهم دیگر در مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی ، توجه به نرم افزارهای شخص ثالث است و اینکه دسترسی به حالت روت شده‌ی هر یک از این دو مدل، تا چه حد ساده است. در این مورد، مدل اسنپدراگون، بهتر عمل می‌کند. سامسونگ، مستندات پردازنده‌ی کوآلکام را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده و احتمال اینکه سیانوژن مد برای مدل اسنپدراگون منتشر شود، بیشتر است.

راند سوم: عمر باتری

آزمون‌های سایت GSMArena در مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی نشان می‌دهند که مدل اگزینوس در تست زمان مکالمه، حدود دو ساعت بیشتر دوام می‌آورد. در مورد تست پخش ویدئو، اگزینوس باز هم خودنمایی کرده و سه ساعت بیشتر دوام می‌آورد. در تست مرور وب، اختلاف حتی بیشتر هم می‌شود و اگزینوس با سه ساعت و نیم بیشتر، برنده می‌شود. این اختلاف‌ها قطعا به بازدهی دو چیپست مربوط می‌شود چرا که هر دو مدل،‌ دارای یک باتری 3000 میلی آمپری هستند. البته شواهدی مبنی بر داغ شدن بیشتر مدل اگزینوس وجود دارد که برخی علت آن را، هسته‌های بیشتر این چیپست می‌دانند.

تمام توضیحات بالا در مورد دو نوع چیپست گلکسی اس 7 اج هم صادق است

لیست تمام مدل‌های گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج

مدل‌هایی با کد SM-G930 مربوط به گلکسی اس 7 هستند در حالیکه کد SM-G935 نشان‌دهنده‌ی مدل‌های گلکسی اس 7 اج هستند. این کد را می توانید روی جعبه یا پشت گوشی پیدا کنید. پس از این کدها، یک حرف قرار می‌گیرد که هر یک نشان‌دهنده‌ی یک منطقه‌ی جغرافیایی هستند. جدول زیر، اطلاعات کاملی را در این مورد به شما می‌دهد.

لیست مدل های گلکسی اس 7
منطقه جغرافیایی شماره مدل چیپست
کانادا SM-G930W8 اگزینوس 8890
چین SM-G9300, SM-G9308 اسنپدراگون 820
اروپا SM-G930F اگزینوس 8890
کره SM-G930K اگزینوس 8890
کره SM-G930L اگزینوس 8890
کره SM-G930S اگزینوس 8890
جنوب شرقی آسیا SM-G930FD Duos (Dual-SIM) اگزینوس 8890
آمریکا SM-G930AZ اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930A اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930T1 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930R6 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930R7 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930P اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930T اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930R4 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G930V اسنپدراگون 820

لیست مدل های گلکسی اس 7 اج
منطقه ی جغرافیایی شماره مدل چیپست
کانادا SM-G935W8 اگزینوس 8890
چین SM-G9350 اسنپدراگون 820
اروپا SM-G935F اگزینوس 8890
کره SM-G935K اگزینوس 8890
کره SM-G935L اگزینوس 8890
کره SM-G935S اگزینوس 8890
جنوب شرقی آسیا SM-G935FD Duos (Dual-SIM) اگزینوس 8890
آمریکا SM-G935AZ اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935A اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935T1 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935R6 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935R7 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935P اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935T اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935R4 اسنپدراگون 820
آمریکا SM-G935V اسنپدراگون 820

امیدوارم مقایسه مدل های اسنپدراگون و اگزینوس گلکسی و معرفی لیست مدل‌هایشان مفید واقع شده و با اطلاعات بالا بتوانید مدل مناسب خود را بیابید. شما می توانید سوالات خود را در بخش نظرات مطرح نمایید.

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )

۸۷ دیدگاه

 1. سلام بیشتر اس ۷ فلت هایی که من دیدم مدل عددی
  SM-G930f
  همشون اسنپدراگون۸۲۰ بودن ن اگزینیوس قضیه چیه جدول شما اشتباه نوشته؟لطفا راهنمایی کنید منو

  (4)
 2. سلام ناهید خانم
  از مقاله تون بسیار خوشم اومد و ممنون.
  امروز گوشی گلکسی اس7اج دو سیمکارته سفارش دادم ،اما ازمدلش و گارانتیش حرفی نزدم ،ینی بلد نیسم،گفتم از شما بپرسم که کدوم کشور(مدل) خوبه؟
  درضمن از اصل بودنش هم اطلاعاتیندارم
  کلا شما که تجربه دارید منوراهنمایی کنید،تشکر.

  (0)
 3. خانوم ریاحی با سلام ، ممنون میشم منو راهنمایی کنید … من مدلی رو میخام که بتونم اندرویدش رو اپدیت کنم از روی خود گوشی … یعنی براش اپدیت بیاد بتونم از روی گوشی اپدیتش کنم ، چون خودم z3 دارم ، مدلی هستش که اپدیت نمیشه … ولی برای رفیقم ، اپدیت اندروید ۶ اومده و راحت میتونه اپدیت کنه … شما کدوم مدل s7 رو پیشنهاد میکنین ؟

  (2)
 4. سلام ۹۳۰vدارم نمیتوانم اندروید ارتقا دهم لطفا راهنمایی فرمایید ممنون

  (3)
 5. سلام و عرض خسته نباشی خدمت شما خانم ریاحی
  مغذرت میخوام ولی چند سوال ذهن منو پر کرده شاید
  اول اینکه درسته اگزینوس بعد از مدتی افت پیدا میکنه و کند میشه این شایعه در مورد s7 ایج حقیقت داره یا نه ؟؟
  دوم هم اینکه خودتون ب شخصه کدوم رو پیشنهاد میکنید اگزینوس یا اسنپدراگون؟؟
  سوم هم اینکه نظر خودتون در مورد اس۷ ایج کدوم موقعیت جغرافیایی هستش ؟؟
  لطفا کدش رو واس راهنمایی دقیق بهم بگید ممنون میشم تشکر

  (8)
 6. سلام خدمت شما دوستان و خانم ریاحی
  با کمی دقت میشه دید که بعضی مدلهای اج اس7 یه نوار کروم رنگ دور کادر صفحه نمایش دارند.
  فرق مدلهایی که این طرح و دارن با بقیه مدلها رو کسی میدونه؟
  سپاس

  (0)
 7. سلام
  فقط خواستم بگم خیلی استفاده بردم .تشکر و سپاس فراوان

  (0)
 8. سلام خانوم ریاحی ی سوال دارم ازتون ممنون میشم راهنمایی کنید ایا واقعا درسته میگن اگزینوس بعد مدتی خیلی کند میشه واسپندراگون افت پیدا نمیکنه من میخوام اس7معمولی بخرم کدوم مدل از همه بهتره و افت پیدا نمیکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  (0)
 9. با سلام خدمت خانم ریاحی سوال بنده این هست که آنتن دهی گوشی ها به چیز بستگی داره ؟؟ تراشه . چیپست یا چی ؟

  (0)
 10. خواهش میکنم جوابمو بدین
  مدلg935 fdنوشتین شرق آسیا یعنی دقیقا کدوم کشور کره یا چین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  (3)
  • سلام FD ویتنام هستش و توصیه من اینه که یا اروپا بگیرین یا کره بقیه همه یه مشکلی دارن من یدونه FD رو تو اب 10 دقیقه گذاشتم داغون شد با تشکر

   (1)
 11. واقعا توضیحات عالی و مفید بودن تشکر

  (2)
 12. با سلام و خسته نباشید.
  میخواستم بدونم با امدن گوشی s8 به بازار قیمت گوشی s7 تا چقدر افت میکنه و پایین ترین قیمتش چقدر میشه؟

  (0)
 13. دوستان 70% گلکسی اس7 ایران اگزینوسه و اگرم میخوایید مطمعن شید اگزینوسه یا اسنپدراگون برنامه cpu_z دانلود کنید قسمت hardwardنوشه .دوستانی که بین آیفون 6sیا گلکسی اس7موندید از لحاظ کیفیت صفحه و دوربین و سرعت واقعا سر تره چون رقیب گلکسی اس7 آیفون7 هست نه 6s اما همیشه گوشی هایه آیفون از لحاظ مقاومت بهترن از لحاظ باتری کاملا سر تری با گلکسی اس7هست اما به دلیل کیفیت صفحه خوب اس7 هنگ کردن گوشی کمی بیشتره نسبت به آیفون 7 و 6s .با تشکر

  (2)
 14. با سلام میخواستم بپرسم گوشیهای اسنپ دراگون در بازار ایران موجود هست یا نه چون برای بازار امریکا وچین تراهی شده باتشکر .

  (0)
 15. بین دو مدل اس ۷ اج G935fd دو سیمکارته بهتره یا G935f تک سیمکارته؟

  (1)
 16. ممنون خیلی خوب بود

  (-1)
 17. ممنون واقعا عالی بود خانم ریاحی .

  (0)
 18. عالی بود،خیلی خوشم اومد ممنون خانم ریاحی

  (0)
 19. راه تشخیص اسنپدراگون و اگزنیوس چیه؟یعنی از کجا بفهمیم گوشیی ک میخوایم بخریم از کدوم مدله؟

  (-1)
 20. سامسونگ واسه بعضی از گوشی هاش از دوربین های شرکت سونی استفاده میکنه واسه بعضیاهم از دوربینای شرکت خودش.خواستم ببینم کدوم دوربین بهتره؟

  (1)
 21. آیا sm930 همون اسنپدراگونه و 930 همون اگزینوسه؟

  (1)
 22. سلام چی شد کسی نیست جواب منو بده؟

  (1)
 23. ببخشید .خواهشا سریع جواب منو بدید من گوشی دوستم دستمه .فعلا گوشی ندارم که جواب شما رو ببینم

  (1)
 24. سلام موقعی که برا خرید گوشی به مغازه میریم کجای گوشی نوشته اسنپدراگونه یا اگزینوس.چطور باید متوجه بشیم

  (1)
 25. سلام خسته نباشید ، میخواستم بپرسم مدلی ک برای اس 7 اج واسه منطقه جغرافیایی ما نوشته شده تو جدول نوع دو سیمکارته اش هست ، ینی الان یه سیمکارته اش خوب نیست ؟

  (0)
 26. تشکر خانم ریاحی فقط مدل اگزینوس بعد از یک مدتی کند نمیشه.

  (0)
 27. سلام اگه میشه راهنماییم کنید الان من چی بخرم اس 7اج اسنپدراگون یا اگزینوس من زیاد به آپارات میرم وزیاد گیم بازی میکنم ایفون نمیخوام فقط سامسونگ اسنپدراگون یا اگزینوس با تشکر .

  (0)
 28. سلام به همه دوستان و خانوم ریاحی
  تو این دو مدل اسنپد راگون و اگزینوس کدوم بازی های رو بهتر عمل میکنه درضمن بین اس 7اج مدین کره و چین وغیره فرقی هست من اس 7اج کدوم مدین رو بگیرم .با تشکر

  (0)
  • ناهید سادات ریاحی

   حمید عزیز اگه در متن مقاله هم خونده باشی گفتم که چیپ اگزینوس از نظر سرعت (به ویژه در تست چندهسته ای و مالتی تسکینگ) بهتر عمل میکنه و از طرفی چون همین پردازنده هم برای منطقه ما بهینه شده، من اگزینوس رو بهت پیشنهاد میکنم. در مورد خط تولید گلکسی در کشورهای مختلف هم باید بگم که این خط تولیدها عملا تفاوت مشهودی ندارند و همشون تحت نظارت سامسونگ هستند و قرار دادن خط تولید در چند کشور به خاطر صرفه اقتصادی اون انجام میشه.

   (1)
 29. سلام من یک گوشی خیلس سریع با پردازنده عالی و دوریین باکیفیت و بسیار مقام در برابر ضربه میخواستم میشه لطفا راهنماییم کنید

  (1)
 30. سلام ..می‌کوشیم رو تکون میدم احساس میکنم ی صدایی میاد واسه همه اینجوریه یا فقط من

  (0)
 31. سلام من بین آیفون 6s با گلکسی s7 موندم
  به نظر شما کدوم از لحاظ قدرت در گیمر بهتره

  (0)
 32. سلام به همه دوستان و خانوم ریاحی که لطف کردن این مطلبو برای کسایی که دو دل هستن. واقعا جای تشکر داره ولی از طرفی رشته من پزشکی هس و ربطی به نرم افزار و سخت افزار نداره ولی با توجه به اینکه علاقه زیادی به گوشی دارم انواع برند ها و مدل هارو امتحان کردم چند ویژگی منحصر به فرد باعث خاص شدن اس7و اج شده یک لبه های خمیده که کلاس خاصی به گوشی میده دو دوربین فوقدالعاده با دیافراگم بسیاردزیاد نسبت به سایر رغبا سه باطری3600اج که واقعا شگفت انگیزه چهار صفحه نمایش با وضوح بیشتر و پیکسل های قدرتمند تر و رو شنایی بیشتر پنج ضد اب و گرد و غبار بودن شیش اندازه مناسب نه خیلی بزرگ نه کوچک هفت بهرمندی از شارژ سریع و وایرلس نسبت به سایر رغبا هشت استفاده کامل از پهنای باند کامل اپراتور به علاوه وای فای نه کم کردن نویز در مکالمه و افزایش صدا در مکان های شلوغ ده عدم محدودیت نسبت به سایر رغبا چه از لحاظ نرم افزاری چه سخت افزاری یازده رم چهار گیگابایتی که تقریبا هیچ یک از رغبا ندارن به جز یک برند چینی که اون هم دروغ میگه ـو اما شاید سوال کنید مگه برنامه ای هم هست که با رم سه اجرا نشه ؟درسته ولی شما فقط زمان حال رو میبینید ممکنه طی دو ماه اینده اپلیکیشن ها پیشرفت های قابل توجهی بکنن پس رم چهار بی دلیل نیست ـببخشید سرتون رو درد اوردم امیدوارم این مطلب بدرد بخور‌برای همه و باز هم از خانوم ریاحی بابت راهنمایی به کاربرا متشکرم

  (3)
 33. با این کە فارسیم خوب نیست
  اما میتونم بگم گول گفتی …
  فقد نگفتی چرا دراگون برای امریکا و چین هست
  و اگزینوس برای دیگران ، این رازش چیست ؟

  (4)
 34. به نظر شما سامونگ اج 6 در کل گوشیه خوبیه؟
  کارایی و دوربینش چطوره ?

  (1)
  • ناهید سادات ریاحی

   بله به هر حال در زمان خودش پرچمدار سامسونگ به حساب میومد، فقط نسل 6، یه کم مشکل داغ کردن داشت و گرنه از نظر دوربین هم عالی بود

   (0)
 35. سلام خانوم ریاحی
  لطفا کمک کنید من بین ایفون6splus و گلگسی اج7 نمیدونم کودومو انتخاب کنم
  هنگ نکردن و دوربین هم خیلی واسم مهمه
  مخصوصا دوربین
  عمره خوده گوشی هم مهمه
  چون الان گلگسی اس 4 دارم خیلییی زود باتری خالی میکنه

  (1)
 36. کدوم بهتره لطفا جواب دهید؟

  (-1)
 37. کدوم نسخه ی آمریکای اسنبدراگون رو بگیرم اصلا اس7 یا اس7اج.

  (0)
 38. من میخوام اس7 بگیرم ولی موندم اس7 اج بگیرم یا اس7 چون که من میخوام روون تر و هم قدرت مند تر باشه،در واقع گیمینگتر باشه

  (1)
 39. سلام خانم ریاحی
  ببخشید که دارم سرتونو درد میارم من سینا هستم
  ببخشید آخه من با توجه به تیلیغاتی که از گلکسی اس 7 دیدم
  و همچنین قابلیت های اضافه تری مانند شارژ وایرلس و ………
  خودم عاشق اس 7 شدم
  حالا با توجه به این که این اولین گوشیمه
  کدام بهتر است
  تو همه ی سایت ها هم درباره ی اس 7 و نقد و بررسی اش زیادتر نسبت به اس ای گذاشته
  کمکم کنید
  کمک

  (0)
 40. سلام خانم ریاحی
  ای که میگن بلندگو های اس 7 استریو نیست یعنی چی؟
  میتونید راهنمایی کنید
  من آخه خیلی تو گوش دادن موزیک حساسم یعنی زیاد آهنگ گوش میدم
  آیا میتونه خواسته های منو برآورده کنه یا نه؟
  با هدفون بهتره کیفت صداش یا بدون هدفون؟
  من منظورم با هدفونه
  و بلندگوی اون خوب هست یا نه
  خواهش میکنم راهنمایی کنید

  (0)
 41. خانم ریاحی من دوست دارم گوشی با کیفیت بسیار بالا و باتری بسیار خوب بخرم (اندازه مهم نیست)
  و همچنین دوست دارم بازی ها رو خیلی خوب اجرا کنه
  تو بخش صدا هم نمیدونم کدومشون بهتره(خواهشن راهنمایی کنید)
  باتری برای من حرف اول و آخرو میزنه
  آیا باتری گلکسی اس 7 خوبه یا من بیش از حد حساسم؟
  و در آخر میخواستم ببینم آیا گلکسی اس 7 خیلی داغ میکنه یا نه؟
  متشکرم
  من سینا هستم کسی که پایین براتون کامنت گذاشت
  ممنون
  راستی اینم اولین موبایلمه که میخوام بگیرم

  (1)
  • ناهید سادات ریاحی

   سینای عزیز من بهت آیفون رو پیشنهاد میکنم، چون هم سرعت و روون بودن برات مهمه و هم عمر باتری که در این دو مورد آیفون نسبت به گلکسی، بهتر عمل کرده. میرسیم به اسپیکرها که باید بگم گلکسی با فرکانس بالاتر 192 کیلوهرتز در برابر آیفون با 44.1 کیلوهرتز، صدای زیرتری داره. هردو گوشی دارای صدای استریو هستن، البته توجه کن که از گوشی نباید انتظار داشته باشی، یه صدای باس مثل یه باند 500 واتی با ساب ووفر بهت بده! پس در نهایت و با توجه به این توضیحات، آیفون رو بهت پیشنهاد میکنم

   (0)
 42. سلام خانم ریاحی من بین آیفون se و گلکسی اس 7 موندم
  میتونید به من کمک کنید
  ممنون

  (1)
  • ناهید سادات ریاحی

   سینای عزیز من بارها گفتم اول معیارهایی که در انتخاب براتون مهمه رو بگین تا من بتونم کمکتون کنم

   (1)
 43. سلام خانم ریاحی خسته نباشید کلااگزینوس از اسپندار گون بهتره؟؟؟

  (1)
 44. سلام خانم ریاحی خسته نباشید در کل اگزینوس از اسنپدراگون بهتره ؟؟؟و یه سال دیگ گلکسی اس 7 تک سیمکارت اصل یا دوسیمکارت یا فرقی نداره؟؟؟

  (2)
  • ناهید سادات ریاحی

   پویای عزیز همون طور که در مقاله هم دیدی، در چند زمینه، اگزینوس بهتر از اسنپدرگون ظاهر شده، اما خب اگزینوس هم از اون طرف به خاطر هسته های بیشتر، کمی بیشتر از اسنپ، داغ میشه (البته داغ شدن اسنپ 810 ، خیلی سروصدا کرد، اما اینجا ما با اسنپ 820 مقایسه می کنیم). در نهایت با توجه به اینکه رام های آسیایی، دارای اگزینوس هستند، اگزینوس بیشتر توصیه میشه. در مورد سوال دومت هم باید بگم از نظر کیفیت، فرقی بین تک و دو سیمکارته وجود نداره

   (1)
 45. سلام خسته نباشید. ممنون از این پست مفید
  من میخوام اس 7 ادج بخرم نسخه ی اگزینوس. میخواستم یپرسم فرق g935k با g935L با g935S چیه؟؟
  مدل اگزینوس گارانتی داره؟؟
  خودتون پیشنهادتون چیه؟؟

  (0)
  • ناهید سادات ریاحی

   آریای عزیز، مدل هایی که اشاره کردین هر کدوم برای یک منطقه ی جغرافیای طراحی شده و به جز بهینه سازی های مربوط به سیستم مخابراتی هر منطقه، تفاوت دیگه ای ندارن. بله اگزینوس گارانتی داره و پیشنهاد میشه

   (2)
 46. سلام خانم ریاحی
  مقالتون خوندم خیلی خوب بود ولی یه موردی من تو بعضی سایتا بهش برخوردم که دوربین اس 7 تو شب در سنسور سونی کمی به زردی میزنه ولی در سنسور سامسونگ این مسئله کمتر به دشم میاد.
  یه سوال دیگه داشتم .
  شما علت اصلی عرضه اس 7 با اسنپدراگون 820 فقط برای امریکا و چین رو میدونید؟ چون هرکسی یه چیزی میگه ! جای معتبری راجبش نخواندید؟ من شنیدم به خاطر قانون تجارت امریکاس که شرکت های خارجی رو مجبور میکنه برا صادرات به امریکا باید درصدی از قظعات محصول رو از شرکت های امریکایی بخرن ( دراینجا سامسونگ مجبوره پردازنده رو از کوالکام بخره) اگه این درست باشه در چین چه علتی داره؟

  (1)
  • ناهید سادات ریاحی

   مجید عزیز، راستش من از دلیلی که تو گفتی، مطمئن نیستم و برای انحصاری بودن اسنپدراگون، دلیل محکمی، جایی نخوندم

   (1)
  • بازار های آمریکا و چین مهم ترین بازار های تلفن همراه هستن و شرکت های مختلفی برای فروش بیشتر رقابت میکنن.
   پردازنده اسنپدراگون از اگزینوس به مرتب خیلی بهتره و مردم آمریکا مثل ایرانی های متعصب نیستن و سعی میکنن بهترین رو داشته باشن
   به همین دلیل که اگزینوس که بعد از ماه ها استفاده افت پیدا می کنه و داغ میشه و کند میشه و خیلی اذیت میکنه برای اونا اسنپدراگون میزنن که افت پیدا نکنه و اونا رو نا امید نکنه.
   اگه شما هم به نسخه اسنپدراگونی دسترسی داشتید بعد چند ماه استفاده مقایسه شون کنید به خوبی تفاوت رو احساس میکنید

   (-1)
   • الان که ماه ها از روی این تاپیک گذشته، آیا عملا ضعیف شدن اگزینوس رو دیدین؟ مثلا تو گوشی خودتون یا دوستاتون. اگه کارایی اگزینوس بعدا واقعا افت میکنه، این مورد خیلی مهمیه. بیشتر از هر چیزی.

    (0)
 47. برنامه گالگسی نوت GT 7100 برای ارتقا دادن اندرویش به 5 اومده

  (0)
 48. باسلام سوال من شاید با این مد گوشی یکی نباشه میخواستم بدونم برنامه سام سونگ گالگسی نوت || GT
  7100. برای ارتقا دادن اندرویدش اومده

  (0)
 49. با سلام.توضیح خوب و جامعی بود در مورد چیپست های سری s7 سامسونگ.سپاس

  (1)
 50. سلام مدل اس7 با اس 7 اج چه فرقی داره؟

  (1)
 51. دقیقا دنبال همچین مقاله ای میگشتم ، جواب همه سوال ها رو گرفتم. خیلی ممنون

  (0)
 52. سلام.
  من نزدیک ۲ ماهه که اس ۷ ایج نسخه ی اگزینوس رو گرفتم.
  باید بگم فوق العاده عالیه.
  هم از نظر سرعت و هم از نظر عمر باتری عالیه.
  خداوکیلی خیلی سخته بتونی باتریشو توی یه روز تموم کنی.
  سرعتش رو هم تا حالا با هر گوشی مقایسه کردیم بیشتر بوده.
  بازی آسفالت رو تقریبا ۲ ثانیه از آیفون ۶s سریعتر آورد.
  از همه چیزش راضی هستم.
  هر کی بین خرید یکی از پرچمدارای حال حاظر داره فکر میکنه باید بگم که با خیال راحت اس ۷ ایج بخره و مطمئن باشه که پشیمون نمیشه.
  البته سایر پرچمدارها هم گوشی های فوق العاده خوبی هستن.
  ببخشید اگه پرحرفی کردم.
  موفق باشید.

  (11)
 53. مرسی عالی بود

  (4)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*