آخرین مطالب
0
امروز
اینترنت شبانه رایگان

حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان صدای کاربران را درآورده است

حذف بسته های اینترنتی ارزان‌قیمت و در واقع گران شدن اینترنت همراه و همچنین عدم ارائه بسته های اینترنت شبانه رایگان از سوی اپراتورهای تلفن همراه باعث اعتراض بسیاری از کاربران شده است. در این مطلب قصد داریم علت تغییر بسته های اینترنتی و حواشی پس از آن را بررسی کنیم.

در روزهای اخیر، حذف بسته های اینترنتی ارزان و جذاب اپراتورهای تلفن همراه، حواشی زیادی را به وجود آورد و با انتقادات فراوانی مواجه شد. اپراتورها در حالی اقدام به حذف بسته‌های ارزان‌تر و همچنین بسته های اینترنت شبانه رایگان کرده‌اند که اخیرا دولت قیمت پهنای باند را برای اپراتورها 30 درصد کاهش داده است. با این وجود اپراتورها می‌گویند سقف و کف قیمت را رعایت می‌کنند و قانونی وجود ندارد که حتما باید بسته‌های ارزان‌قیمت ارائه کنند، بلکه این بسته‌های جذاب یک مدل بازاریابی بوده و حالت رقابتی دارند.

برخی اپراتورها برای کاربران خود اینترنت شبانه رایگان در نظر گرفته بودند که حالا این بسته‌های شبانه نیز در آستانه فراموشی هستند. ایرانسل اخیرا بسته های رایگان شبانه‌اش را حذف کرده و همراه اول هم این بسته‌ها را نصفه و نیمه و دست به عصاتر به کاربران ارائه می‌دهند. جالب‌تر آن که اپراتورها می‌گویند به خاطر فشار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدام به حذف بسته های اینترنت شبانه رایگان می‌کنند. فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون وزیر ارتباطات به اپراتورها تاکید کرده بود که در قیمت‌گذاری بسته‌های اینترنت، کاربران را مجبور به خرید اینترنت شبانه در کنار روزانه نکنند و همچنین خاطرنشان کرده بود که اپراتورها نباید با اینترنت رایگان شبانه، کاربران را به شب زنده‌داری تشویق کنند.

اینترنت شبانه رایگان

ماجرا از آنجا شروع شد که همراه اول قیمت بسته های اینترنت پر مصرف ماهانه خود را تغییر داد و مدل‌های ارزان و جذاب که بسیار مورد استقبال کاربران قرار می‌گرفت را حذف کرد. ایرانسل هم بست ‌های اینترنتی خود را تغییر داد و حالا مشترکانی که فقط به ترافیک روزانه نیاز دارند باید به اجبار ترافیک شبانه نیز خریداری کنند. این اپراتور از حجم بسته‌های پرطرفدار خود هم کم کرد و به این ترتیب، مشترکان هر دو اپراتور مجبورند از بسته‌های گران‌قیمت با حجم پایین استفاده کنند. در حال حاضر ایرانسل بیش از 50 بسته اینترنتی متنوع دارد، اما حتی یک بسته یک ماهه درست و حسابی برای مشترکان معمولی خود ارائه نکرده است. تمامی بسته‌های یک ماهه ایرانسل شبانه و از 2 تا 7 صبح است و ارزان‌ترین بسته‌ای که بتوان از آن برای یک ماه استفاده کرد بسته 3.5 گیگ 15 روزه با قیمت 16 هزار و 500 تومان است که هزینه‌ی یک ماه آن 33 هزار تومان می‌شود.

در این میان به نظر می‌رسد رایتل کمی مشتری‌مدارانه‌تر رفتار کرده است و توانسته تا حدودی مشترکان خود را راضی نگه دارد. البته اپراتور سوم ارتباطی کشور نسبت به ایرانسل و همراه اول کم‌طرفدارتر است، ولی بر خلاف آن دو، همچنان با همان روند سابق به مشترکان خود خدمات‌رسانی می‌کند. به نظر می‌رسد رایتل اینترنت همراه ارزان‌تری نسبت به همراه اول و ایرانسل ارائه می‌کند و بسته‌های تشویقی بیشتری را در اختیار مشترکان خود قرار می‌دهد.

اینترنت شبانه رایگان

حذف برخی بسته های اینترنت شبانه رایگان در روزهای اخیر باعث شده معاون بررسی فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تازه یادش بیاید که ارائه بسته‌های اینترنت ترکیبی شبانه و روزانه با تعرفه متغیر قانونی نیست و تعرفه‌ی همه ساعات شبانه‌روز باید یکی باشد. این در حالی است که همراه اول مدت‌هاست در بسته‌های پرطرفدار خود ترافیک رایگان شبانه ارائه داده و حالا که این ویژگی از بسته‌ها حذف شده با اعتراض کاربران مواجه شده است. چیزی که اعتراض کاربران را بیشتر می‌کند این است که اپراتورها در بسته های اینترنت جدید خود آنها را مجبور به خرید بسته‌های ترکیبی می‌کنند و کاربر ناچار است علاوه بر اینترنت روزانه، اینترنت شبانه نیز بخرد.

همراه اول اینترنت شبانه رایگان را حذف نکرده است!

در این میان، همراه اول معتقد است اینترنت شبانه رایگان را حذف نکرده و همچنان بسته‌های شبانه رایگان را عرضه می‌کند. یکی از مدیران همراه اول در این رابطه می‌گوید:

چندی پیش گفته شد اپراتورها بسته های اینترنتی شبانه ارائه ندهند و مردم را به شب زنده‌داری عادت ندهند که این حرف اصلا درست نیست چون افراد زیادی هستند که شیفت شب کار می‌کنند و در این زمان از اینترنت بهره می‌برند. ضمن این که هنوز به ما گفته نشده این اینترنت را حذف کنیم، اما اگر این اجبار به ما اعلام شود اینترنت شبانه رایگان را حذف می‌کنیم.

یکی از مسئولان اپراتور رایتل نیز گفته است ما تلاش می‌کنیم بسته‌ها را طبق سلیقه و نظر مردم در نظر بگیریم و تا جایی که امکان داشته باشد بسته‌هایمان را تغییر نمی‌دهیم، مگر این که گیگ شبانه یا روزانه‌شان را بالاتر ببریم. استقبال از بسته‌های ترکیبی رایتل بالاست و پرفروش‌ترین بسته‌های رایتل آنهایی هستند که هم ترافیک شبانه دارند و هم ترافیک روزانه. وی در ادامه خاطرنشان کرد در سال جاری هیچ افزایش قیمتی نداشتیم و فعلا هم برنامه‌ای برای این اتفاق نداریم.

در سوی دیگر یکی از مدیران ایرانسل اظهار کرد اپراتورها در ارائه بسته اینترنت و قیمت آن هیچ محدودیتی ندارند و فقط باید سقف و کف را رعایت کنند. ما همیشه مدل بسته‌ها را تغییر می‌دهیم و تغییرات بر اساس الگوی مصرف مشترکان است. اکنون نیز بسته‌های جدید و مقرون‌به‌صرفه اینترنت همراه ماهانه را معرفی کرده‌ایم که باعث رضایت مخاطبان شده و قطعا با افزایش ارائه خدمات، قیمت بسته‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. البته همچنان بسته‌های ارزان و مقرون‌به‌صرفه هم داریم.

۱۰ دیدگاه

 1. من الآن از اینترنت رایگان شبانه همراه اول استفاده میکنم.
  شب بیداری سخته، باید پرسید، چرا اینترنت همراه فروش غیر حجمی نداره.
  مثلا بسته ۴جی نامحدود، روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه عرضه بشه.
  شما با این الگو فقط پول سرعت و زمان بسته رو میدید و حجم مصرفی تاثیری بر قیمت نداره.

  این منطقی ترین الگو برای ارائه بسته اینترنت همراه محسوب میشه، یعنی بالاترین استاندارد که شما رو مجبور به شب بیداری نکنه و سلامتی شما رو به خطر نندازه.

  (5)
 2. خیلی متاسفم که بر خلاف میل مشتری کار میکنن کجای دنیا شرکتا خلاف مشتریا کار میکنه فقط ایرانه که اینجوریه مثل سایپا

  (5)
 3. در تابستان امسال همراه اول متاسفانه تمام بسته های روزانه خود را حذف کرده و تمام بسته های اینترنت دوبرابر شبانه دارند وفقط برای مشتریان جدید بسته بدون اینترنت شبانه ارایه میشود.

  (1)
 4. واقعا چرا اینترنت رایگان شبانه رو حذف کرده اند؟

  (0)
 5. دزدی از این بیشتر، ایرانسل ک عادت کرده باز دم رایتل گرم

  (2)
 6. گور پدر همشون که لعنتیا فقط مثل زالو چسبیدن به ملت و دارن خون تک تک مردم رو میمکن و وقتی که دیگه چیزی واسه از دست دادن نداشته باشیم ولمون میکنن و میرن.
  تازه ادعای حسینی بودن هم میکنن و تو تلویزیون اشک میریزن برای حسین
  لعنت به همتون عوضیا

  (14)
  • آره خوب اینا خیلی پولدار نمیشه کم ارزان تر حساب کنن یا ما

   (-1)
  • نظرتون قابل احترامه ولی راستش من بهشون حق میدم نوش جونشون می دونی چرا؟ تا وقتی که این ملت به یه سری کلاهبردار مذهبی و سیاسی امید بستن که به کمکشون بیان و با یه سری خرافات زندگی می کنن و چشمشون به آسمونه تا یکی بیاد نجاتشون بده این ملت حقشه بد تر از این سرش بیاد. ملت ما از کلمه ی سواد فقط تلفظشو بلدن. میگی چسبیدن و دارن خون ملتو می خورن من میگم خاک بر سر این ملت که فقط دارن تماشا می کنن و داد می زنن. هممون باید بفهمیم که ظلم گناهه ولی ظلم پذیری گناهتره. تا زمانی که عقل و منطق رو جایگزین احساساتمون نکردیم دنیا همین جوری میمونه و بدتر هم میشه.

   (14)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*