ارزش سهام اچ تی سی

چرا ارزش سهام اچ تی سی در هفته‌ی قبل کاهش یافت ؟

ارزش سهام اچ تی سی (HTC) مدتی است که دوباره در حال نزدیک شدن به آن شکوه گذشته‌ی خود است و این موضوع با عرضه‌ی اسمارت فون قدرتمندی نظیر اچ تی سی ۱۰ که احتمالا فروش بسیار مناسبی را هم تجربه خواهد کرد، با سرعت بیشتری در حال در حال به وقوع پیوستن است.

جدا از بحث تلفن‌های همراه هوشمند که همواره یکی از فعال‌ترین و البته مهم‌ترین نقش‌های پیشبرد اهداف کمپانی را داشته است، بحث واقعیت مجازی و هدست‌های واقعیت مجازی وایو (Vive) نیز تاثیر زیادی بر روی افزایش فروش و بالا رفتن ارزش سهام اچ تی سی در چند ماهه‌ی اخیر داشته است.

احتمال جدایی بخش هدست‌های واقعیت مجازی وایو (VIVE) عامل اصلی کاهش ارزش سهام اچ تی سی

اما در یکی دو هفته‌ی اخیر شایعات ضد و نقیضی منتشر شده است مبنی بر اینکه برند وایو و هدست‌های واقعیت مجازی وایو قرار است به صورت یک تشکیلات جدا از اچ تی سی و به عنوان یک کمپانی مستقل عمل کند. هرچند که این شایعات از مدت‌ها پیش وجود داشته و در همان زمان هم از سوی کمپانی اچ تی سی تکذیب شده بودند، اما همین انتشار دوباره‌ی آن‌ها هم تاثیر خود را در بین سهام‌داران کمپانی گذاشته است و باعث ایجاد تردید و اضطراب در بین آن‌ها شده است.

دلیل کاهش ارزش سهام اچ تی سی در هفته‌ی گذشته چیست؟

ارزش سهام اچ تی سی نسبت به هفته‌ی گذشته با کاهش ۱۰ درصدی همراه بوده است و با باقی ماندن این شایعات مبنی بر جدا شدن قسمت Vive، ممکن است که حتی این کاهش ارزش طی روزهای آینده هم ادامه داشته باشد. شاید بتوان حق را به اچ تی سی داد و بگوییم که این کمپانی تکذیب رسمی خود درباره‌ی این موضوع را ماه‌ها پیش متتشر کرده است و دیگر وظیفه‌ای در قبال تردید سهامداران خود ندارد، اما اقدام اخیری که اچ تی سی انجام داده است، خلاف این را ثابت می‌کند.

این شرکت جدید احتمالا مقدمه‌ی جدایی بخش Vive از اچ تی سی است

آن‌ها به تازگی شرکتی را تاسیس کرده‌اند که قرار است به صورت جداگانه و البته تحت نظارت برند اچ تی سی بر روی توسعه‌ی تکنولوژی‌های جدید فعالیت داشته باشد. هرچند که به هیچ عنوان اشاره‌‌ی دقیقی به نوع فعالیت‌های این شرکت نشده و صحبتی پیرامون این که این تشکیلات جدید قرار است بر روی بخش واقعیت مجازی تمرکز داشته باشد، انجام نشده است؛ اما خیلی‌ از کارشناسان بازار حدس می‌زنند که این شرکت در واقع مرحله‌ی اول جدا شدن بخش واقعیت مجازی Vive از کمپانی اچ تی سی است!

بنابراین به نظر می‌رسد که این اقدام اخیر این کمپانی تایوانی چندان هوش‌مندانه نبوده است و علاوه بر این‌که باعث افزایش شایعات درباره‌ی هدست‌های واقعیت مجازی Vive می‌شود، ممکن است تردید سهام‌داران را هم افزایش دهد که نتیجه‌ی آن چیزی جز کاهش ارزش سهام اچ تی سی نخواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*