اپل به دنبال خرید زمین برای آزمایش پروژه‌ی تایتان است

اپل به دنبال خرید زمین برای آزمایش پروژه‌ی تایتان است

به نظر می‌رسد که پروژه‌ی تایتان (Titan) اپل در حال نزدیک شدن به مراحلی است و سرانجام شاهد یک نمونه‌ی واقعی ساخته شده بر مبنای آن خواهیم بود. اپل نیز به همین منظور در حال تلاش برای پیدا کردن زمین مناسبی است که نمونه‌‌های اولیه‌ی این پروژه را در آنجا به‌صورت مخفی آزمایش کند.

برای آن دسته از کاربرانی که با پروژه‌ی تایتان آشنا نیستند باید بگویم که این تایتان، درواقع نام رمزی داخل کمپانی اپل است که برای پروژه‌ی خودروی الکتریکی این کمپانی انتخاب شده است. اپل مدت‌هاست که در حال تحقیق و توسعه‌ی خودروی الکتریکی خود (احتمالا با قابلیت رانندگی خودکار) است و مدیران اپل در این راه، بازدیدها و ملاقات‌های بسیاری با مدیران و کمپانی‌های صاحب‌ نام جهان در زمینه‌ی صنعت خودروسازی نظیر کمپانی بی ام و انجام داده‌اند.

اپل به دنبال خرید زمین برای آزمایش پروژه‌ی تایتان است

حدود چند هفته‌ای بود گزارشاتی به دستمان می‌رسید مبنی بر این که اپل در جستجوی یک زمین بسیار بزرگ و مناسب در سیلیکون ولی برای انجام آزمایش‌های اولیه‌ی پروژه‌ی تایتان خود است. مطلبی که به‌تازگی در نشریه‌ی وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) آمریکا منتشر شده است، این موضوع را تایید می‌کند و اطلاعات موثقی را درباره‌ی اقدامات اخیر اپل به کاربران می‌دهد.

اپل برای آزمایش پروژه‌ی تایتان به دنبال زمینی وسیع در سیلیکون ولی است

طبق این مطلب اپل به دنبال یک قطعه‌ زمین به مساحت ۸۰۰ هزار فوت مربع (حدود ۷۴ هزار متر مربع) در منطقه‌ی سیلیکون ولی است و قصد دارد با خرید این زمین، مراحل تست میدانی نمونه‌ خودرو‌های اولیه‌ی پروژه‌ی تایتان را در آنجا انجام دهد. گویا فروشنده‌ی این قطعه زمین هم مشخص شده است و کمپانی Hudson Pacific Properties طرف معامله‌ی اپل است.

ویکتور کلمن (Victor Coleman) مدیر این تشکیلات شناخته شده است که در زمینه‌ی فروش املاک و مستغلات در مساحت‌های گسترده و با مقیاس‌های کلان فعالیت می‌کند. آقای کلمن در جریان کنفرانس خبری اخیر این کمپانی که برای اعلام گزارش مالی سالیانه‌ی آن‌ها برگزار شده بود، به خبرنگاران اطلاع داد که چند کمپانی بزرگ بین المللی در حال رایزنی برای خرید زمین‌های آن‌ها در سیلیکون ولی هستند که علاوه بر گوگل و تویوتا، اپل نیز یکی از این کمپانی‌هاست.

بخشی از مصاحبه‌ی ویکتور کلمن را در زیر می‌خوانید:

ما در حال حاضر مشغول رایزنی با دو کمپانی مطرح و نام آشنا برای فروش زمین‌هایمان به آن‌ها هستیم. کمپانی گوگل خواهان زمینی به مساحت ۴۰۰ هزار فوت مربع (حدود ۳۷ هزار متر مربع) است و اپل هم زمینی به مساحت ۸۰۰ هزار فوت مربع (حدود ۷۴ هزار متر مربع) را می‌خواهد. هر دوی این زمین‌ها در سیلیکون ولی واقع شده‌اند و این دو کمپانی می‌خواهند آزمایش‌های اولیه‌ی پروژه‌های مربوط به خودروهای بدون راننده‌شان را در آنجا به انجام برسانند.

با توجه‌ به این اظهار نظر رسمی که از سوی آقای کلمن انجام شده است، دیگر جای شکی باقی نمی‌ماند و به نظر می‌رسد که نمونه‌های پروتوتایپ اولیه از خودروی هوشمند اپل ساخته شده است و به‌زودی شاهد اخبار، تصاویر و احتمالا ویدیوهای جذابی از پروژه‌ی تایتان اپل خواهیم بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*