ویدیوی صحنه‌ آهسته‌ی پرتاب ذرات رنگی در هوا؛‌ آمیزش رنگ و موسیقی!

تماشا کنید: ویدیوی صحنه‌ آهسته‌ی پرتاب ذرات رنگی در هوا؛‌ آمیزش رنگ و موسیقی!

ویدیوهای صحنه آهسته یکی از تکنیک‌های مورد علاقه‌ی من در تمام دنیای تصویربرداری و عکاسی به‌حساب می‌آیند. شما تقریبا از هر چیزی که دارای رنگ و حرکت است به‌صورت صحنه آهسته فیلم بگیرید، تبدیل به یک اثر هنری می‌شود و ابعادی را از آن موضوع برملا می‌کند که در حالت عادی و با چشم غیرمسلح قابل دیدن نیست.

حالا وقتی این تکنیک فیلم‌برداری با خلاقیت و یک سوژه‌ی هدف‌دار همراه می‌شود، آثاری به وجود می‌آیند که نه تنها زیبا و چشم‌نواز هستند، بلکه حتی می‌توانند برای نشان دادن یک پدیده‌ی خاص و یا یک اصل علمی نیز به کار برده شوند. این دقیقا همان‌ کاری است که این دو جوان ماجراجو در ویدیوهای صحنه آهسته‌شان انجام می‌دهند و با کمی خلاقیت، انواع پدیده‌های فیزیکی و قواعد مکانیک را تشریح می‌کنند.

ترکیب رنگ و موسیقی همواره جذابیت زیادی را در نتیجه‌ی کار ایجاد می‌کند

در ویدیوی صحنه آهسته‌ای که امروز برایتان از یوتیوب آماده کرده‌ایم، تمام فاکتورهای جذاب شدن یک ویدیو کلیپ موجود است: حرکت، موسیقی و البته یک محیط رنگارنگ و پر هیجان! دنیای رنگ‌ها و ابزارآلات موسیقی (به‌خصوص سازهای درام و کوبه‌ای) به خودی خود دارای جذابیت هستند و مخاطبان را به هیجان درمی‌آورند؛ حالا تصور کنید این رنگ‌های شاد با کوبش این سازها نیز همراه شوند، مطمئنا صحنه‌های دیدنی و تماشایی زیادی خلق می‌شود.

بنابراین بیشتر از این منتظرتان نمی‌گذاریم و پیشنهاد می‌کنیم که این ویدیوی جذاب و رنگارنگ را در گجت نیوز مشاهده کنید:


همان‌طور که در بالا گفتیم، از این ویدیوهای صحنه آهسته می‌توان برای تشریح و حتی آموزش پدیده‌های فیزیکی به افراد علاقه‌مند و دانش‌آموزان استفاده کرد. در اینجا نیز چند قانون فیزیکی نظیر نیروهای عمل و عکس العمل و البته انتقال انرژی از یک ذره به ذره‌ی دیگر باعث می‌شوند که با هر ضربه، موجی از گرد و غبار تشکیل شود و این ذرات رنگی را به آسمان پرتاب کند.

درواقع هر بار که ضربه‌ای به سطح طبل و یا سنج زده می‌شود، آن ضربه یک انرژی را وارد سطح ساز می‌کند و ساز هم آن انرژی را به‌صورت متقابل و به سمت بیرون پاسخ می‌دهد. این ضربه‌ی متقابل به ذرات گرد و غبار که بر روی سطح سازها چیده شده‌اند، انرژی زیادی وارد می‌کند و با توجه به وزن کمشان، آن‌ها را در هوا به پرواز در می‌آورد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*