هدست‌های واقعیت مجازی سامسونگ و ال‌جی

تمرکز سامسونگ و ال‌جی بر روی ساخت یک اکوسیستم واقعیت مجازی

درحالی‌که بازار گوشی‌های هوشمند رو به اشباع شدن است، دو کمپانی سامسونگ و ال‌جی به‌عنوان جزو اصلی این صنعت قصد دارند تا تمرکز بیشتری را بر روی گسترش و ساخت اکوسیستم واقعیت مجازی خود بگذارند و به‌نوعی فرمانروای هدست‌های واقعیت مجازی موبایلی لقب گیرند.

سامسونگ و ال‌جی دو کمپانی کره‌ای هستند که در بخش‌های زیادی رقابت نزدیکی را با یکدیگر دارند. درحالی‌که منافع مالی این دو شرکت سطح گسترده‌ای از صنایع متنوع و متفاوتی را در برمی‌گیرد، آن‌ها بیشتر برای تجارت‌های بزرگ الکترونیکی خود در سراسر جهان شناخته می‌شوند.

سامسونگ و ال‌جی ؛ دو عضو اصلی هدست‌های واقعیت مجازی موبایلی

هر دو کمپانی‌ سامسونگ و ال‌جی تولیدکننده بهترین تلویزیون‌ها، یخچال و فریزر و دیگر محصولات خانگی هستند؛ اما تجارت گوشی‌های هوشمند آن‌ها در طول چند سال گذشته از مهم‌ترین هدف‌گذاری‌های این دو غول کره‌ای بوده است. با این حال نشانه‌هایی از اشباع بازار گوشی‌های هوشمند مشاهده می‌شود و به همین جهت هر دو این کمپانی‌ها بازار هدست واقعیت مجازی را به‌عنوان هدف قرار داده‌اند. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که دهه پیش رو، عرصه‌ برای گسترش تکنولوژی واقعیت مجازی فراهم است و رقابت اصلی کمپانی‌ها در این پلتفرم خواهد بود. به همین جهت دو کمپانی سامسونگ و ال‌جی نیز در حال حرکت به‌سوی ایجاد محتوا برای سخت‌افزارهای واقعیت مجازی خود هستند.

درحالی‌که سامسونگ مدت‌زمان زیادی است هدست واقعیت مجازی Gear VR را به فروش می‌رساند؛ رقیب آن ال‌جی اخیراً فروش هدست‌های خودش LG 360 VR را آغاز کرده است. علاوه بر آن هر دو این شرکت‌ها به تولید دوربین‌های ۳۶۰ درجه‌ای نیز پرداخته‌اند. کمپانی ال‌جی دوربین LG 360 Cam و سامسونگ نیز دوربین VR Camera را به عرضه می‌رسانند.

هدست‌های واقعیت مجازی سامسونگ و ال‌جی

ال‌جی پس از عرضه نسل نخست هدست‌های واقعیت مجازی خود حال در حال کار بر روی ساخت یک محتوای اکوسیستم برای سخت‌افزارش است و در تازه‌ترین گزارش‌ها خبر رسیده که این کمپانی در حال تولید یک برنامه با همکاری «ردبول» و «یوتیوب» است.

سامسونگ نیز از این قافله عقب نمانده و به کمک فیس‌بوک و همچنین بزرگ‌ترین پارک کره جنوبی به نام اورلند فعالیت‌های واقعیت مجازی خود را دنبال می‌کند. علاوه بر آن فیس‌بوک هدست واقعیت مجازی اوکولوس ریفت را نیز در کنار هدست Gear VR در اختیار دارد. این کمپانی پس از مدت‌ها رایزنی یک رویداد ویژه را در ۲۴ آوریل مخصوص علاقه‌مندان به دنیای واقعیت مجازی در تم-پارک اورلند برگزار کرد که در آن کاربران اجازه داشتند به‌وسیله‌ی دوربین ۳۶۰ درجه‌ای سامسونگ به ضبط تصاویر بپردازند و استفاده از هدست این کمپانی را تجربه کنند.

هدست‌های واقعیت مجازی سامسونگ و ال‌جی

از سویی دیگر شرکت سامسونگ در همکاری خود با فیس‌بوک که در کنگره جهانی موبایل بارسلونا علنی شد، ۲,۵۰۰ دستگاه هدست واقعیت مجازی و گوشی هوشمند گلکسی اس ۷ را در اختیار توسعه‌دهندگان خود قرار داده است.

باید دید که آینده‌ی دو کمپانی سامسونگ و ال‌جی در پلتفرم محبوب واقعیت مجازی به کدام سو خواهد رفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*