ایسوز رونمایی از سری اسمارت فون‌های زنفون ۳ را به تاخیر انداخته است

ایسوس رونمایی از سری اسمارت فون‌های زنفون ۳ را به تاخیر انداخته است

کمپانی ایسوس طبق روال سال‌های اخیر، قرار است که به‌زودی از سری جدید اسمارت فون‌های خود یعنی خانواده‌ی زنفون ۳ رونمایی کنید. اما گویا رونمایی از زنفون ۳ که دنبال کننده‌ی سری قبلی یعنی زنفون ۲ است، به تاخیر افتاده و قرار است که دیرتر از زمانی که از قبل تعیین شده بود، معرفی شود.

پیش از این قرار بود که در آخرین روز ماه جاری از نسل جدید خانواده‌ی گوشی‌های هوشمند ایسوس یعنی زنفون ۳ (ZenFone 3) رونمایی شود؛ دقیقا یک روز قبل از برگزاری رویداد سالانه‌ی کامپیوتکس ۲۰۱۶ (Computex 2016). اما این تاریخ به تاخیر افتاده است و طبق صحبت‌های جدیدی که مدیر عامل ایسوس کرده است، این موضوع با حدود یک ماه تاخیر اتفاق خواهد افتاد.

آقای جری شن (Jerry Shen) مدیر ارشد کمپانی ایسوس در گفتگوی اخیری که با نشریه‌ی تایوانی دیجی تایمز داشته است، اعلام کرده که محصولات داخل خانواده‌ی زنفون ۳ با قطعات سخت افزاری میان رده تولید خواهند شد و زمان معرفی آن‌ها به حدود یک ماه دیگر، یعنی ماه ژوئن (اواسط خرداد ماه) موکول شده است.

سری قبلی این اسمارت فون‌ها یعنی زنفون ۲، همگی با پردازنده‌های ساخت کمپانی اینتل به بازار عرضه شده بودند اما گویا این اتفاق در نسل سوم آن‌ها تغییر خواهد کرد و از آنجایی که مدیران اینتل در حال حاضر تمرکزشان را از روی تولید پردازنده‌های موبایل برداشته‌اند، مدیاتک و کوالکام، تولیدکننده‌ی پردازنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند سری زنفون ۳ ایسوس خواهند بود.

ایسوز رونمایی از سری اسمارت فون‌های زنفون ۳ را به تاخیر انداخته است

طبق گفته‌ی آقای شن، ۹۰ درصد اسمارت فون‌هایی که در سری زنفون ۳ تولید خواهند شد، دارای پردازنده‌ی کوالکام خواهند بود و ۱۰ درصد باقی مانده به پردازنده‌های ساخت مدیاتک مجهز خواهند شد. او بعد از اعلام اینکه قطعات سخت افزاری این سری همگی در رده‌ی متوسط رو به بالا قرار خواهند گرفت، اظهار نظر جالبی نیز درباره‌ی فروش آن‌ها کرد.

جری شن می‌گوید که طبق برآوردهای کمپانی ایسوس، اسمارت فون زنفون ۳ مکس (ZenFone 3 Max) که احتمالا نقش پرچمدار این سری را بر عهده خواهد داشت، حدود دو سوم فروش این خانواده را به خود اختصاص می‌دهد و یک سوم باقی مانده نیز توسط اسمارت فون‌های زنفون ۳ نسخه‌ی استاندارد و زنفون ۳ دلوکس (ZenFone 3 Deluxe) تکمیل خواهد شد.

مشخصات سخت افزاری گوشی‌های هوشمند سری زنفون ۳

البته هیچ یک از منابع خبری ایسوس، هیچ اطلاعاتی درباره‌ی قطعات به کار رفته در مدل‌های زنفون ۳ ارائه نکرده‌اند اما شخص آقای شن این اطمینان را به کاربران و سهامداران می‌دهد که تعویض پردازنده از محصولات اینتل به چیپست‌های ساخت کوالکام و مدیاتک، هیچ تغییری را در میزان تولید اسمارت فون‌ها و البته حاشیه سود ناخالص این کمپانی ایجاد نخواهد کرد.

در انتهای این گزارش نیز DigiTimes بیان می‌کند که بر طبق گفته‌های مدیر عامل ایسوس، آن‌ها انتظار دارند که میزان فروش اسمارت فون‌های این کمپانی در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶، روند یکسانی را نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته داشته باشد و افزایش یا کاهش خاصی در آن دیده نشود. البته جالب است بدانید که میزان فروش گوشی‌های هوشمند ایسوس در سه ماهه‌ی اول سال جاری، نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال ۲۰۱۵ با حدود ۴۰ درصد افزایش روبه‌رو بوده اما این میزان تا زمانی معرفی نسل جدید زنفون، روندی کاهشی را در پیش گرفته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*