تکنولوژی CGI

تماشا کنید: ۱۰ سکانس هیجان انگیز که در آن‌ها از CGI استفاده نشده است

امروزه دنیای سینما بسیار پیچیده شده است و هر بار برای ساخت فیلم‌های جدید، از تکنولوژی‌های خارق‌العاده‌ای استفاده می‌شود. یکی از تکنولوژی‌های موجود در سینما تکنولوژی CGI است که برای خلق صحنه‌های مختلف به کار می‌رود. این بار در گجت نیوز قصد داریم تا ۱۰ سکانس بی‌نظیر را که در ساخت آن‌ها از تکنولوژی CGI استفاده نشده است را به شما معرفی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

همان‌طور که می‌دانید گاهی اوقات با نرم‌افزارهای کامپیوتری جلوه‌های ویژه به گونه‌ای ساخته می‌شود که بیننده را حیرت زده می‌کند و تقریبا همه فیلم‌های سبک اکشن از تکنولوژی CGI استفاده می‌کنند، حال بهتر است که قبل از هر چیز این تکنولوژی را معرفی کنیم.

CGI در واقع مخفف شده Computer generated imagery است، این تکنولوژی در واقع یک برنامه بوده که تصاویر بی‌نظیری را برای هنر‌های تصویری، رسانه‌های چاپی، بازی‌های ویدئویی، فیلم‌های سینمایی، برنامه‌های تلویزیونی، آگهی‌های بازرگانی و شبیه سازی‌ها خلق می‌کند. البته استفاده عمده تکنولوژی CGI برای فیلم‌های سینمایی حرفه‌ای است و همچنین نرم‌افزارهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد.

در دسترس بودن تکنولوژی CGI اجازه می‌دهد که حتی کاربران خانگی و شرکت‌های کوچک به‌راحتی ویدئوها یا فیلم‌های هنری را بسازند و تاریخچه این تکنولوژی به سال ۱۹۹۰ میلادی باز می‌گردد. با این تکنولوژی سینمایی می‌توان تصاویر را ویدئوها را به‌سادگی ترکیب کرد، به‌عنوان مثال شما یک صحنه انفجار را در نظر بگیرید که بازیگر در آن حضور دارد، این صحنه در واقع کامپیوتری بوده و بازیگر عمل خود را روی یک پرده سبز انجام می‌دهد و سپس با استفاده از نرم‌افزارهای مختلف با صحنه اصلی ترکیب می‌شود.

این تکنولوژی در پیشرفت صنعت سینما نقش بزرگی داشته است و تصورش را داشته باشید که چه عناوین بزرگی با این تکنولوژی ساخته شده‌اند. البته بسیاری از صحنه‌ها هم وجود دارند که در اوج ناباوری بدون استفاده از این تکنولوژی ساخته شده‌اند. گجت نیوز از شما دعوت می‌کند که ۱۰ سکانس برتر تاریخ سینما را که در ساخت آن‌ها از CGI استفاده نشده است را تماشا کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*