روستای گیترون

تصاویر خیره‌ کننده از روستای گیترون در هلند

در سراسر این دنیا منطقه‌های مختلفی وجود دارد که هریک زیبایی خاص خود را دارند. شهرهای کوچک، پارک‌های جنگلی و حتی دهکده‌های زیبا که گاهی اوقات به یک مکان توریستی جذاب تبدیل می‌شوند. روستای گیترون ( Giethoorn ) که به ونیز کشور هلند مشهور شده است یکی از این جاذبه‌های گردشگری است، امروز در گجت نیوز قصد داریم تا نگاهی به این روستای زیبا داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید.

دهکده گیترون در منطقه اویریسیل ( Overijssel ) قرار گرفته که تقریبا 5 کیلومتر با شهر استینویک ( Steenwijk ) فاصله دارد. گیترون در گذشته‌ای دور مکانی مخصوص پیاده روی بوده و هیچ اتومبیلی اجازه تردد در آن را نداشته است و در کشور هلند به ونیز ملقب شده است. این دهکده در اطراف سال 1230 به یک منطقه قابل سکونت تبدیل شد و بعد از آن بخشی از یک فیلم کمدی در قسمتی از این روستا فیلم‌برداری شد که همین عمل منجر به تورسیتی شدن این دهکده گردید.

در دهکده رویایی گیترون هیچ جاده‌ای برای رفت و آمد وجود ندارد و تنها مسیرهایی برای پیاده روی و همچنین کانالی برای رفت و آمد قایق‌ها در نظر گرفته شده است، به زبانی دیگر حمل نقل مدرن در این دهکده انجام نمی‌شود. دهکده فوق دارای 176 پل بوده که در بالای رودخانه قرار گرفته است و فاصله آن برای رفت و آمد قایق‌ها تا حدی حفظ شده است.

توریست‌های بسیاری سالانه به این دهکده زیبا سفر می‌کنند، البته در نزدیکی روستای گیترون مجبور به ترک اتومبیل هستند و باید با پای پیاده یا با استفاده از قایق‌ مسیر را طی کنند. لازم به ذکر است که بیش‌تر قایق‌ها فاقد موتور هستند و یا موتورهای بدون صدا در آن‌ها تعبیه شده است. با توجه شواهد موجود، بلندترین صدایی که می‌توان در طی مسیرها شنید صدای اردک‌ها در رودخانه یا دیگر پرندگان است. سکوت عجیبی در روستای گیترون حکم‌فرما است و زیبایی آن همانند کتاب داستان زمان کودکی است.

گالتری تصاویر روستای گیترون واقع در هلند

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*