آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

بعد از تجربه‌ی موفقی که بازی کلش آف کلنز تجربه کرد، توسعه‌دهندگان سوپرسل تصمیم گرفتند که ساخت یک مالتی پلیر آنلاین دیگر را هم استارت بزنند و این‌گونه بود که بازی کلش رویال (Clash Royale) به افتخارات این کمپانی نوظهور اضافه شد. آپدیت اردیبهشت کلش رویال تا دو روز دیگر عرضه خواهد شد.

بازی کلش رویال در سبک استراتژیک کارتی عرضه شده است و با شروع رقابت، بازیکنان در دو سوی میدان قرار می‌گیرند. هر بازیکن می‌تواند از کارت‌هایی که به‌طور رندوم در پایین صفحه نمایش داده می‌شوند، یکی را انتخاب کند و به مصاف نیروهای دفاعی حریف بفرستد. البته هر کدام از این کارت‌ها نیاز به داشتن مقدار مشخصی از الیکسیر دارد (مایع بنفشی که حکم مواد اولیه برای ساخت نیروها را دارد). شما باید برای کارت‌های بعدی نیز برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید و بدون داشتن استراتژی موثر، هرگز موفق نخواهید شد که حتی یک تاج را ببرید.

تاج درواقع حکم همان ستاره در بازی‌های دیگر را دارد و شما با بر انداختن هر کدام از برجک‌های دفاعی حریف می‌توانید یک تاج را دریافت کنید. اگر هم که بتوانید ساختمان اصلی که شاه حریف در آنجا مستقر است را از بین ببرید، سه ستاره را به‌صورت مستقیم دریافت خواهید کرد؛ بدون توجه به این‌که دو برجک دفاعی دیگر را حذف کرده‌اید یا نه.

آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

البته همین موضوع هم باعث پیچیدگی بیشتر در طرح‌های مختلف حمله خواهد شد زیرا شما باید تصمیم بگیرید که به سمت دو برجک دفاعی حمله کنید یا اینکه یکی از آن‌ها را براندازید و به سراغ ساختمان اصلی بروید. بازی کلش رویال از لحاظ بحث گیم پلی اصلی بازی و بخش فنی، روانی و نرم اجرا شدن انیمیشن‌ها و طراحی گرافیک رنگارنگ بازی، عملکرد بسیار مناسبی دارد و همانند روند همیشگی بازی‌های سوپرسل (و البته اکثر بازی‌های مالتی پلیر استراتژیک) با یک بازی اعتیاد‌آور روبه‌رو هستیم که شما را مجاب می‌کند هر چند دقیقه یک بار به آن سری بزنید و کارت‌هایتان را ارتقا دهید.

اما مشکلاتی نیز در برخی از اعداد و ارقام مربوط به هیت پوینت‌ها، دمیج‌ها و الیکسیر مورد نیاز ساخت نیروهای مختلف وجود دارد که قرار است در آپدیت اردیبهشت کلش رویال ، این مشکلات هم برطرف شود و لذت بازی دوچندان شود.

آپدیت اردیبهشت کلش رویال تغییرات مهمی در بازی ایجاد خواهد کرد

ساعاتی پیش مشخص شده است که آپدیت اردیبهشت کلش رویال تا پس فردا عرضه خواهد شد و در این آپدیت که در روز هجدهم ماه می (دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه) در سرورهای بازی اعمال می‌شود، تغییرات بسیار مهمی در اعداد و ارقام بازی انجام خواهد شد تا انجام بازی Clash Royale برای تمام بازیکنان در هر سطحی لذت‌بخش‌تر شود.

در این مطلب قصد داریم مهم‌ترین تغییراتی که قرار است در آپدیت اردیبهشت کلش رویال ایجاد شود را بررسی کنیم. البته توجه داشته باشید که مانند آپدیت اخیر بازی کلش آف کلنز، آپدیت اردیبهشت کلش رویال نیز به‌صورت مستقیم در سرورهای خود بازی در کمپانی سوپرسل اعمال خواهد شد و نسخه‌ی جدیدی برای دانلود وجود نخواهد داشت؛ فقط کافی است که بازی را باز کنید و از تغییرات جدید لذت ببرید (تغییراتی که شاید هم باعث دردسر بیشترتان بشوند!).

تغییرات زیر مهم‌ترین مواردی هستند که در آپدیت اردیبهشت کلش رویال تاثیرگذار خواهند بود:

آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

 • کارت Royal Giant: او یکی از نیروهای برتر بازی است و توسعه‌دهندگان بازی از همان ابتدا هم قصدشان این بوده که این نیرو را به یکی از قوی‌ترین کارت‌های بازی تبدیل کنند؛ اما مشکل اینجاست که این نیروی غول‌پیکر کمی بیشتر از حد مورد نیاز، قوی است و مقابله با لول‌های بالای این کارت واقعا سخت است. از این رو قرار است در آپدیت اردیبهشت کلش رویال ، میزان دمیج یا همان آسیبی که او به نیروهای دفاعی حریف وارد می‌کند تا ۴ درصد کاهش یابد.
 • اسپل فریز (Freeze): یکی از ترکیب‌های بسیار مخرب بازی، فرستادن نیروهای هوگ رایدر و انداختن یک اسپل فریز بر روی نیروهای دفاعی بازی است. از آنجا که این ترکیب می‌تواند هر نیروی دفاعی را به‌راحتی از بین ببرد و بازیکن حریف را در چند ثانیه مجبور به باخت کند، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند به‌جای تغییر در مشخصات کارت هوگ رایدر، مدت زمان اسپل فریز را یک ثانیه کاهش دهند تا مقابله با این ترکیب راحت‌تر و منطقی‌تر شود.

آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

 • کارت Furnace: این کارت که درواقع یک کوره برای ساخت الیکسیر بیشتر است، یکی از ساختمان‌های بازی است که کمتر مورد استفاده‌ی بازیکنان کلش رویال قرار می‌گیرد. از این رو توسعه‌دهندگان چندین تغییر را در مشخصات مختلف آن ایجاد خواهند کرد تا تاثیر استفاده از آن برای گیمرها افزایش یابد؛ بر همین اساس قرار است که الیکسیر مورد نیاز برای ساخت آن از ۵ به ۴ کاهش یابد، میزان هیت پوینت یا همان خط جان او ۱۴ درصد کمتر شود و طول عمر او نیز از ۵۰ به ۴۰ ثانیه کاهش یابد.
 • کارت Fire Spirits: این کارت با تصویر یک گلوله‌ی سیاه در حال سوختن نشان داده می‌شود و وقتی که به نیروها‌ی حریف می‌رسد، شروع به انفجار و آتش پراکنی می‌کند؛ اما مشکل اینجاست که آن‌ها در هدف‌گیری نیروهای دشمن، بسیار ضعیف هستند و این موضوع باعث آزار بازیکنان می‌شود. از این رو در آپدیت اردیبهشت کلش رویال قرار است که شعاع پرتاب آن‌ها تا ۲۵ درصد افزایش یابد و نیروهای بیشتری در اثر حمله‌ی آن‌ها آسیب ببینند؛ شعاع بیشتر در ازای هدف‌گیری ضعیف آن‌ها.
 • کارت Guards: یکی از اهداف اصلی این به‌روزرسانی این است که کارت‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را به گزینه‌های محبوب بازیکنان کلش رویال تبدیل کند. این برادران اسکلتی نیز جزو همین نیروهای نه چندان محبوب هستند که قرار است با افزایش ۸ درصدی خط جان و میزان آسیبی که به دشمن وارد می‌کنند، اوضاعشان تغییر کند.
 • کارت Miner: این نیرو می‌تواند از زیر زمین خود را به برجک‌های دفاعی دشمن برساند و نیروهای دفاعی آن‌ها را با غافلگیری مواجه کند. البته قرار است میزان خط جان او تا ۶ درصد افزایش یابد تا استفاده از آن لذت‌بخش‌تر از قبل شود و بتواند قبل از نابودی کامل، آسیب بیشتری به برجک دفاعی حریف برساند.

آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

 • کارت Lava Hound: این کارت در بازی کلش آف کلنز جزو نیروهایی بود که بیشترین خط جانی را به خود اختصاص داده بودند، اما در کلش رویال، کارت لاوا با اینکه جزو کارت‌های افسانه‌ای یا همان Legendary قرار می‌گیرد، تاثیر چندانی بر روی حریف نمی‌گذارد. از این رو قرار است میزان خط جان او تا ۳ درصد افزایش یابد و لاوا‌های کوچکی که بعد از انفجار لاوای اصلی به وجود می‌آیند نیز ۹ درصد بیشتر جان خواهند داشت.
 • ساختمان Elixir Collector: این کارت که درواقع همان معدن الیکسیر در بازی کلش آف کلنز است، جزو کارت‌های بسیار محبوب است و در لول‌ها و آرنا‌های بالای بازی، به‌قدری از آن استفاده می‌شود که این کارت توانسته است رکورد بیشترین استفاده را به خود اختصاص دهد! از این رو توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند که میزان هیت پوینت یا همان خط جان این ساختمان را ۹ درصد کاهش دهند تا چالش استفاده از آن بیشتر شود.
 • کارت Knight: کارت شوالیه در اوایل بازی جزو بهترین نیروهای شما است اما هرچه که لولتان بالاتر می‌رود، نیروهای بسیار موثرتری دریافت می‌کنید و این کارت تقریبا بلااستفاده می‌شود. به همین دلیل قرار است میزان خط جان کارت Knight در آپدیت اردیبهشت کلش رویال تا ۱۰ درصد افزایش یابد و او به نیروی جان‌سخت‌تری تبدیل شود.

آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

 • کارت Bomber: نیروی بمبر هم شرایطی شبیه کارت شوالیه را دارد و از لول‌های ۵ و ۶ به بالا، دیگر استفاده‌ی چندانی ندارد. از این رو قرار است که میزان آسیبی که او به دشمن وارد می‌کند یا همان مقدار دمیج او تا ۱۰ درصد افزایش یابد.
 • ساختمان Cannon: این کارت که درواقع همان توپ دفاعی بازی است، یکی از محبوب‌ترین ساختمان‌های دفاعی در لول‌های متوسط رو به بالا است؛ بنابراین توسعه‌دهندگان قرار است ۵ درصد از میزان خط جان او را کم کنند تا تصمیم برای انتخاب این کارت برای بازیکنان سخت‌تر شود.
 • ساختمان Tesla: کارت تسلا در حال حاضر، درصد محبوبیت بسیار کمتری از کارت Canon دارد. به همین دلیل در به‌روزرسانی جدید قرار است که میزان خط جان او تا ۵ درصد بیشتر شود و این تغییر در کنار کم شدن هیت پوینت توپ دفاعی، می‌تواند انتخاب بین آن‌ها را به یک گزینه‌ی چالش برانگیزتر تبدیل کند.
 • کارت Golem: میزان استفاده از این کارت در حال حاضر بسیار پایین است و با توجه به قوانینی که در بازی‌های تورنمنت و نبردهای دوستانه اعمال شده است، استفاده از کارت گولم چندان رایج نیست. به همین دلیل قرار است که میزان خط جان این نیرو و البته دو Golemite که بعد از بین رفتن گولم اصلی به وجود می‌آیند تا ۵ درصد افزایش یابد.
 • کارت Witch: کارت ویچ یکی از بهترین و محبوب‌ترین نیروهای بازی در لول‌های متوسط و آرناهای پایین‌تر از آرنای ۴ است، اما در لول‌های بالاتر استفاده از ویچ، محبوبیتی ندارد. از این رو قرار است که میزان آسیبی که او به نیروهای دشمن می‌زند، ۱۰ درصد افزایش یابد تا در کنار تغییر در کارت‌های اسکلت، تاثیر استفاده‌ از کارت ویچ بیشتر شود.
 • کارت Skeletons: اسکلت‌ها حضور گسترده‌ای در بازی کلش رویال دارند و به دلیل الیکسیر کمی که برای ساخت آن‌ها مورد نیاز است، محبوبیت نسبتا خوبی دارد. حالا قرار است در آپدیت اردیبهشت کلش رویال، هم میزان خط جان و هم میزان دمیجی که اسکلت‌ها به نیروهای دشمن می‌زنند، افزایش یابد تا شاهد حضور بیشتر آن‌ها در میدان نبرد باشیم؛ این تغییر بر روی تمام کارت‌های اسکلت‌ها شامل Tombstone، Skeleton Army، Skeletons و اسکلت‌هایی که توسط ویچ احضار می‌شوند. اعمال می‌شود.
 • ساختمان Tombstone: این کارت که درواقع یک دریچه را به دنیای اسکلت‌ها باز می‌کند، باعث می‌شود که هر چند ثانیه یک بار، اسکلت‌هایی احضار شوند و به سمت دشمن حمله کنند. حالا قرار است میزان خط جان این ساختمان هم به میزان ۱۰ درصد افزایش یابد تا بلافاصله بعد از ساخته شدن، توسط نیروهای دفاعی دشمن تخریب نشود.
 • XP به دست آمده از طریق آپگرید: در بازی کلش رویال شما به ازای آپگرید کردن هرکدام از کارت‌هایتان، مقدار مشخصی XP دریافت می‌کنید که درواقع این اکس پی، همان تجربه‌ی شماست و باعث بالا رفتن لولتان می‌شود. پیش از این در بخش XP به دست آمده از طریق آپگرید کردن کارت‌های افسانه‌ای (Legendary) و اپیک (Epic) مشکلاتی وجود داشت و میزان این XP متناسب با آپگرید کارت‌های معمولی (Common) و نایاب (Rare) در همان لول‌ها نبود. در آپدیت اردیبهشت کلش رویال قرار است این مشکل نیز برطرف شود.

آپدیت اردیبهشت کلش رویال در راه است؛ تغییراتی برای متعادل‌سازی بازی

موارد بالا، تمام تغییراتی هستند که توسط توسعه دهندگان سوپرسل به‌طور رسمی گزارش شده‌اند و قرار است که در آپدیت اردیبهشت کلش رویال، شاهد اعمال آن‌ها در سرورهای بازی باشیم؛ بنابراین کافی است که تا دو روز دیگر صبر کنید و بدون اینکه نیاز به آپدیت بازی داشته باشید، از تغییرات متعادل سازی بازی استفاده کنید و از یک تجربه‌ی منطقی‌تر و البته در برخی از موارد سخت تر، لذت ببرید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

 1. با سلام و خسته نباشید . می خواستم بپرسم که ارنا جدید هم امکانش هست در اپدیت بعد بیاد یا نه ؟؟

 2. با سلام و عرض خسته نباشید
  شما نوشتید کارت Furnace برای ساخت الکسیر بیشتر بکار میره. ولی این کارت برای ساخت فایراسپیریت ها به کار میره نه الکسیر. اصلاح کنید!

 3. ممنون از توضیحات خوبتون