احتمال ساخت دنباله‌ی فیلم چهار شگفت انگیز هنوز وجود دارد؛ کادر بازیگران حفظ می‌شوند

احتمال ساخت دنباله‌ی فیلم چهار شگفت انگیز هنوز وجود دارد؛ کادر بازیگران حفظ می‌شوند

فیلم چهار شگفت انگیز (FANTASTIC FOUR) هم مانند اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی دیگر از روی داستان‌های مجلات کمیک الگوبرداری شد. بعد از ساخت اولین شماره‌ی این فیلم در سال ۲۰۰۵ که درواقع همان نسخه‌ی اصلی است، چهار شگفت انگیز در میان محبوب‌ترین ابرقهرمانان تاریخ سینمای هالیوود قرار گرفتند.

دو سال بعد هم شماره‌ی دوم این فیلم با نام چهار شگفت انگیز: قیام سوار نقره‌ای (Rise of the Silver Surfer) اکران شد که توانست مانند شماره‌ی اول، با موفقیت عظیمی روبه‌رو شود. موفقیت این فیلم به حدی بالا بود که سال ۲۰۱۵ کمپانی فاکس (FOX) که حقوق قانونی این مجموعه را در اختیار دارد، تصمیم گرفت که نسخه‌ی جدیدی را با همان نام اصلی فیلم چهار شگفت انگیز بسازد و این بار تغییراتی را در کادر بازیگران و البته تم اصلی داستان ایجاد کند؛ اما نتیجه‌ی تلاش آن‌ها چیزی نشد که سران فاکس تصورش را می‌کردند و متای ۲۷ از ۱۰۰، نقدهای بسیار منفی و تنفر تقریبا تمام مخاطبان فیلم (حتی طرفداران نسخه‌ی قبلی) باعث شد که بازسازی چهار شگفت انگیز به یک افتضاح به تمام معنا تبدیل شود.

احتمال ساخت دنباله‌ی فیلم چهار شگفت انگیز هنوز وجود دارد؛ کادر بازیگران حفظ می‌شوند

این‌گونه بود که یک اثر بسیار موفق و به یاد ماندنی از اوج محبوبیت سقوط کرد و به یکی از هزاران بلاک باستر بی‌سر و ته تاریخ هالیوود تبدیل شد که نوجوانان خوش‌قیافه در راس کادر بازیگری آن‌ها قرار دارند و خود فیلم دارای چهره‌ای بسیار زشت و ناپسند است. این واکنش‌های منفی به حدی بالا بود که حتی مدتی این فرضیه مطرح شد که فاکس قصد دارد مالکیت قانونی این اثر را به کمپانی مارول (Marvel) واگذار کند تا آن‌ها سری‌های بعدی را بسازند.

البته این اتفاق از اکران اولیه‌ی فیلم در سال ۲۰۱۵ تا الان رخ نداده است و حتی شایعاتی نیز به گوش می‌رسد که فاکس قصد دارد دنباله‌ی جدید فیلم چهار شگفت انگیز را خودش تولید کند! به‌تازگی سایت Den of Geek مصاحبه‌ای با تهیه‌کننده‌ی نسخه‌ی اول بازسازی فیلم یعنی سیمون کینبرگ (Simon Kinberg) داشته است که با او درباره‌ی واکنش‌های مخاطبان نسبت به سری اول، کادر بازیگران و دنباله‌ی بعدی این اثر صحبت کرده است.

سیمون کینبرگ: بازسازی فیلم چهار شگفت انگیز یک شکست بود!

ما فیلم خوبی نساختیم و [واکنش] دنیا این را به ما نشان داد و البته من عقیده دارم که آن‌ها کاملا حق دارند. شما نمی‌توانید هر بار یک فیلم خوب بسازید، هیچ کس نمی‌تواند؛ درواقع اگر تمام شرایط را در نظر بگیریم، ما توانسته‌ایم در مجموع عملکرد خوبی داشته باشیم؛ اما من فکر می‌کنم که ما در زمان ساخت آن فیلم اشتباهات متعددی داشتیم، اشتباهاتی که از آن‌ها درس گرفته‌ایم و تکرارشان نخواهیم کرد.

این‌ها را کینبرگ درباره‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی فیلم چهار شگفت انگیز در سال ۲۰۱۵ می‌گوید. به هرحال او فردی است که فیلم‌های موفقی از جمله ددپول و سری مردان ایکس با حضور او توانسته‌اند مخاطبان زیادی را به خود جذب کنند و یک جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم نیز در بین افتخاراتش وجود دارد؛ بنابراین نمی‌توانیم بگوییم که با یک فرد نابلد در زمینه‌ی سینما و آثار بلاک باستر مواجه هستیم.

احتمال ساخت دنباله‌ی فیلم چهار شگفت انگیز هنوز وجود دارد؛ کادر بازیگران حفظ می‌شوند

او بعد از این توضیح، به سوال بعدی پاسخ می‌دهد: خب حالا سرنوشت چهار شگفت انگیز بعدی چه می‌شود؟ آیا آن‌ها [منظور کمپانی فاکس است] این بازسازی را ادامه می‌دهند؟ به نظر می‌رسد که آن‌ها قصد داشته باشند این سری را با همان کادر بازیگری ادامه دهند.

ما می‌خواهیم یک فیلم چهار شگفت انگیز دیگر بسازیم. ما عاشق کادر بازیگران [این فیلم] هستیم -درواقع اگر همین الان بخواهم بگویم مایکل بی جردن [Michael B Jordan]، مایلز تلر [Miles Teller] و کیت [Kate Mara] و جیمی [Jamie Bell] بازیگرانی عالی هستند. من عاشق داستان کمیک [این فیلم] هستم؛ درواقع همان قدری عاشق آن هستم که سری ایکس من را دوست دارم.

شاید خیلی از علاقه‌مندان فیلم چهار شگفت انگیز با شنیدن این بخش از صحبت آقای کینبرگ ناامید شوند، اما اگر بخواهیم صادقانه بگوییم کادر بازیگران این فیلم چندان هم «تنفرآمیز» نبودند. تقریبا تمام جنبه‌های این فیلم دچار خشم مخاطبان سینما و دنیای کمیک شد اما یکی از معدود بخش‌های فیلم که نمایش نسبتا قابل قبولی داشت، تیم بازیگران اصلی این فیلم بود؛ بنابراین نباید مشکل «درنیامدن» فیلم را به گردن بازیگران آن بیندازیم و داستان ضعیف و اجرای ضعیف‌تر از آن، مقصران اصلی ماجرا هستند.

احتمال ساخت دنباله‌ی فیلم چهار شگفت انگیز هنوز وجود دارد؛ کادر بازیگران حفظ می‌شوند

البته به غیر از کادر بازیگران -چه آن‌ها را دوست داشته باشید و چه از آن‌ها متنفر باشید- اگر فاکس بخواهد دنباله‌ی جدیدی از این فیلم را بسازد، قطعا نیاز است که تغییرات عمده‌ای را ایجاد کند. سیمون کینبرگ نیز از این موضوع مطلع است:

ما تلاش خواهیم کرد که به داستان اصلی چهار شگفت انگیز و به ذات اصلی این مجموعه پایبند‌تر باشیم. [داستان این مجموعه] کاملا با مجموعه‌هایی نظیر مردان ایکس تفاوت دارد و روشن‌تر، شادتر و خوش‌بینانه‌تر است. من فکر می‌کنم که ما تلاش کردیم که یک فیلم چهار شگفت انگیز با فضایی تیره و تاریک‌تر را بسازیم؛ موضوعی که در ابتدا به‌صورت یک ایده‌ی رادیکال به نظر می‌رسید اما ما [به‌صورت اشتباهی] در حال سر به سر گذاشتن با DNA کمیک اصلی بودیم، به‌جای اینکه به DNA اصلی اعتماد کنیم.

ما به‌سختی در تلاش هستیم که این موضوع را حل کنیم؛ هیچ چیزی به اندازه‌ی استقبال دوباره‌ی [مردم] جهان از فیلم چهار شگفت انگیز نمی‌تواند من را خوشحال‌تر کند.

این بخش پایانی مصاحبه‌ی سیمون کینبرگ درباره‌ی دنباله‌ی بعدی این فیلم بود. بنابراین با جمع‌بندی این صحبت‌ها می‌توانیم مطمئن شویم که نسخه‌ی جدید چهار شگفت انگیز در حال شکل گرفتن است و به‌زودی خبر رسمی آغاز ساخت آن اعلام خواهد شد؛ هرچند که امیدواریم این بار با فیلم قوی‌تری مواجه شویم و سازندگان در استودیوی فاکس کمتر سر به سر خاطرات خوش ما از نسخه‌ی اصلی این فیلم بگذارند!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*