ویژگی‌های جدید اندروید N

با ویژگی‌های جدید اندروید N آشنا شوید

همان‌طور که می‌دانید نسخه بعدی سیستم عامل گوگل به اندروید N ملقب شده است. تاکنون شایعات بسیاری درباره این نسخه از اندروید منتشر شده که دور از واقعیت‌ها نیستند. گوگل در کنفرانس Google I/O امسال خود به اندروید N اشاره‌هایی داشت و ظاهرا ویژگی‌های جدیدی در آن به ارمغان خواهد آورد. امروز در گچت نیوز قصد داریم تا نگاهی به ویژگی‌های جدید اندروید N داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی‌های جدید اندروید N بسیار بیشتر از تصورات کاربران است

در حال حاضر آخرین نسخه رسمی اندروید همان اندروید ۶.۰ مارشمالو است و تاکنون دستگاه‌های زیادی که بیشتر پرچم‌دار هستند این آپدیت را دریافت کرده‌اند. به‌هرحال هم‌اکنون نسخه ۳.۰ پیش‌نمایش اندروید N در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته که قابلیت‌های جالبی دارد و انتظار می‌رود که در زمان انتشار دستگاه‌هایی که به آخرین نسخه اندروید مجهز هستند در اولویت به‌روزرسانی قرار گیرند. ویژگی‌های جدید اندروید N بسیار بیشتر از تصورات کاربران است، در واقع گوگل قرار است که بعضی از غیرممکن‌ها را ممکن کند.

نسخه پیش‌نمایش اندروید N در طول چند نسخه منتشر شده تغییرات بسیاری را داشته و ظاهرا در نسخه آخر تمام مشکلات آن برطرف شده است. گوگل در نسخه بعدی سیستم عامل خود چیزی فراتر از انتظارات ما را ارائه می‌دهد و بدون هیچ شک و تردیدی به موفقیت بیشتر خواهد رسید. حال بهتر است که نگاهی به ویژگی‌های جدید اندروید N داشته باشیم.

پشتیبانی از Unicode 9 و شکلک‌های ایموجی جدید

ویژگی‌های جدید اندروید N

کنفرانس Google I/O 2016 پر از سورپرایز و خبرهای خوشحال کننده برای طرفداران بود، یکی از این خبرها این بود که اندروید N از شکلک‌های اموجی بیشتری پشتیبانی می‌کند. این سیستم عامل از یونیکد ۹ (Unicode 9) پشتیبانی خواهد کرد و ۷۰ شکلک جدید اموجی جدید در دسته‌های مختلف به آن اضافه خواهد شد.

دستیار گوگل (Google Assistant)

ویژگی‌های جدید اندروید N

همان‌طور که می‌دانید Google Now هم‌اکنون دستیار صوتی در سیستم عامل اندروید است اما در طی برگزاری کنفرانس سالانه گوگل خبر از تعطیلی این سرویس منتشر شد. قرار بر این شده که Google Assistant که دستیار جدید گوگل است به اندروید اضافه شود و در واقع جایگزین Google Now باشد. آن‌طور که پیدا است Google Assistant دارای ویژگی‌های متنوعی است و شاید یک دستیار تمام عیار همیشه همراه به شمار آید. سیستم Google Assistant در واقع یک هوش مصنوعی پیچیده و بی‌نظیر خواهد بود.

گزینه Clear All در منوی برنامه‌ها

ویژگی‌های جدید اندروید N

در نهایت سیستم عامل جدید اندروید به شما اجازه می‌دهد که در همان صفحه پس‌زمینه تمامی برنامه‌های باز شده را تنها با یک لمس کوچک ببندید و حافظه اشغال شده رم را از آن‌ها بازگردانید.

اپلیکیشن‌های فوری (Instant Apps)

ویژگی‌های جدید اندروید N

یکی از ویژگی‌های جدید اندروید N حالتی به نام Instant Apps است. توسعه دهندگان گوگل این ویژگی را در نسخه جدید اندروید به ارمغان می‌آورند که تجربه راحت‌تری را در رابط کاربری به کاربران ارائه خواهد داد. در این ویژگی شما قادر هستید که قبل از دانلود هر اپلیکیشنی آن را به‌صورت پیش‌نمایش ببینید. در اصل این ویژگی بخشی از اپلیکیشن را دانلود و به‌صورت پیش‌نمایش روی دستگاه شما نصب می‌کند که می‌توانید به برخی از قسمت‌های آن قبل از دانلود و خرید دسترسی داشته باشید.

نصب به‌روزرسانی‌ها

ویژگی‌های جدید اندروید N

همان‌طور که می‌دانید دانلود و نصب به‌روزرسانی‌ها در اندروید کار خسته کننده‌ای است و انتظار دانلود شدن فایل‌ها گاهی بیش از حد است و پس از آن نیاز است که گوشی یا دستگاه خود را مجددا راه‌اندازی کنید. به‌هرحال قرار بر این است که در نسخه جدید اندروید به‌روزرسانی یکپارچه دانلود شود. به عبارتی دیگر فایل‌های مورد نیاز به‌صورت مخفیانه دانلود شده و پس از اینکه گوشی هوشمند خود را ریستارت یا راه‌اندازی مجدد کنید ارتقا انجام خواهد شد.

رابط کاربری VR در اندروید N

ویژگی‌های جدید اندروید N

آن‌طور که پیدا است شرکت گوگل توجه زیادی به تکنولوژی واقعیت مجازی دارد و در اندروید N رابط کاربری VR را به ارمغان خواهد آورد. البته هنوز جزئیات گسترده‌ای در این باره منتشر نشده اما تصویر بالا همه چیز را نشان می‌دهد. غول جستجو به‌صورت جدی روی این بحث کار می‌کند.

چند پنجره‌ای و چند وظیفه‌ای

ویژگی‌های جدید اندروید N

در این حالت اگر شما هنگام باز کردن یک اپلیکیشن جدید، چند لحظه انگشت خود را روی آن ثابت نگه دارید صفحه نمایش به چند قسمت تقسیم شده که به حالت مولتی ویندو مشهور است؛ یعنی کاربر می‌تواند به‌صورت هم‌زمان از چند برنامه استفاده کند.

اکنون تصویر بالا این ویژگی را در اندروید N نشان می‌دهد. صفحه نمایش به دو نیم تقسیم شده و دو اپلیکیشن به‌صورت هم‌زمان باز شده است. البته حالت افقی و عمودی آن به دست کاربر است. همچنین در دستگاه‌های بزرگی مانند تبلت‌ها حالت freeform وجود دارد که با آن کاربر می‌تواند صفحه نمایش را به چند قسمت تقسیم کرده و همچنین پنجره‌های باز شده را به اندازه دلخواه تغییر دهد.

باندل نوتیفیکیشن‌ها

ویژگی‌های جدید اندروید N

با این ویژگی اعلام نوتیفیکیشن هر برنامه جدا می‌شود و همچنین می‌توان نوتیفیکیشن یا اعلانات هر برنامه پیام رسان را با گرفتن دو انگشت روی آن خواند، البته با این کار فقط حالت پیش‌نمایش آن فعال خواهد شد.

پاسخ مستقیم در نوتیفیکیشن

ویژگی‌های جدید اندروید N

نوار نوتیفیکیشن در اندروید N به‌صورت کامل بهبود یافته است. این نسخه از اندروید به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌صورت مستقیم به پیام‌های دریافتی در نوار نوتیفیکیشن پاسخ دهند

سویچ بین اپلیکیشن‌ها از طریق دکمه OverView

ویژگی‌های جدید اندروید N

با اندروید N می‌توان عملیات سویچ کردن بین اپلیکیشن‌های فعال را بدون لمس صفحه نمایش انجام دهد؛ به عبارت دیگر با دوبار پشت هم لمس کردن دکمه OverView در دستگاه خود می‌توانید به ترتیب بین برنامه‌ها یا اپلیکیشن‌های باز سویچ کنید.

گزینه‌های بیشتر برای Quick Settings

ویژگی‌های جدید اندروید Nزمانی که شما نوار نوتیفیکیشن را به پایین می‌کشید به گزینه‌های زیادی برای انجام تنظیمات سریع دسترسی پیدا می‌کنید. در حال حاضر گزینه‌های زیادی مانند وای‌فای‌، باتری، تنظیم نور صفحه نمایش، چرخش صفحه نمایش و غیره موجود است، اما ظاهرا گزینه‌های بیشتری به اندروید N اضافه خواهد شد.

Nightman از ویژگی‌های جدید اندروید N

ویژگی‌های جدید اندروید N

در نسخه فعلی اندروید یعنی اندروید ۶.۰ مارشمالو، گزینه‌های زیادی برای کم شدن نور صفحه نمایش و صرفه‌جوی در باتری وجود دارد، اما یکی از بخش‌های جداناپذیر اندروید N ویژگی Night Mode بوده که از ویژگی‌های جدید اندروید N به شمار می‌آید. با فعال کردن آن، یک پس‌زمینه تیره و تاریک برای شما به نمایش در می‌آید تا در زمان تاریکی، چشم شما آسیب نبیند.

Data saver

ویژگی‌های جدید اندروید N

Data Saver یکی دیگر از ویژگی‌های جدید اندروید N است. با فعال کردن این ویژگی مصرف داده همراه در اپلیکیشن‌ها کاهش می‌یابد؛ به عبارت دیگر با این ویژگی می‌توان مقدار مصرف داده‌ها را بررسی و محدود کرد.

بهبود یافتن مرورگر فایل‌ها

ویژگی‌های جدید اندروید N

حالت مرور و جستجو در فایل‌ها در اندروید N بهبود یافته است. برای مثال اگر شما قصد داشته باشید که تصویری را به یک فایل دیگر کپی کنید می‌توانید پس از انتخاب کردن به مکان‌های مختلف حافظه دستگاه در نوار سمت چپ آن دسترسی داشته باشید.

کالیبراسیون صفحه نمایش

ویژگی‌های جدید اندروید N

هم‌اکنون اندروید N به شما اجازه می‌دهد تا رنگ‌های موجود در صفحه نمایش را کالیبره کنید. این سیستم عامل به نوار تغییر رنگ‌های RGB مجهز شده که در آن به‌سادگی می‌توان مقدار گرمی و سردی رنگ‌ها را کنترل کنید.

بهره‌وری فوق‌العاده انرژی

ویژگی‌های جدید اندروید N

در نسخه جدید اندروید حالتی با نام Doze وجود دارد که به صرفه جویی در مصرف باتری کمک می‌کند. با این ویژگی مصرف انرژی تمامی سرویس‌ها قابل دیدن و کنترل است.

بهبود پشتیبانی از زبان جاوا ۸

ویژگی‌های جدید اندروید N

اندروید N زبان جاوا ۸ را به ارمغان می‌آورد، کامپایلر جک اندروید کدها را کاهش داده است و همچنین برخی از ویژگی‌های اندروید جدید فقط با زبان جاوا ۸ نوشته شده است.

زوم در صفحه نمایش

ویژگی‌های جدید اندروید N

اندروید N به کاربران این اجازه را می‌دهد تا اندازه صفحه نمایش را تغییر دهند؛ به عبارت دیگر می‌توان بزرگ یا کوچک شدن صفحه رابط کاربری را تغییر داد. این ویژگی برای کاربرانی که دید کم دارند بسیار مناسب است.

با تمام ویژگی‌های اندروید N که در آینده‌ای نزدیک منتشر می‌شود آشنا شدید، البته این احتمال وجود دارد که ویژگی‌های جدید اندروید N بیشتر از این لیست باشند، به‌هرحال هنوز باید تا زمان انتشار منتظر بمانیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه