دامین game.

قابلیت ثبت وب‌سایت با دامین game. (دات گیم) آزاد شده است

در اوایل جهانی شدن اینترنت، تنها چند دامین (دامنه‌) محدود برای ثبت وجود داشت و انتخاب کاربران معمولا به دات کام، دات نت و دات او آر جی محدود می‌شد. اما اخیرا و با گسترش روزافزون تعداد این گزینه‌ها، دامین game. (دات گیم) هم آزاد شده است و کاربران می‌توانند از آن برای سایت خود بهره ببرند.

دامین game. همان‌طور که از نام آن بر‌می‌آید، یک دامنه‌ی بسیار ارزشمند و کاملا مناسب برای سایت‌های خبرگزاری و نقد دنیای گیم، سایت‌های اختصاصی بازی‌های بزرگ و البته کمپانی‌های بزرگ تولید‌کننده‌ی بازی‌های جهانی است. البته همین‌طور هم شده است و بسیاری از نام‌های شناخته‌شده‌ی جهان در صنعت بازی، از همین حالا نام‌های مورد نظر خود را با این دامین ثبت کرده‌اند.

تشکیلات Uniregistry مسئولیت ثبت و ساماندهی دامین game. را بر عهده دارد. مدیران این تشکیلات چهار روز پیش و در تاریخ بیست و هفتم ماه می موفق شدند تمام مجوزهای مربوط و ساز و کارهای قانونی برای ثبت این دامین جذاب را نهایی کنند و از امروز، ثبت وب‌سایت‌ها با دامنه‌ی دات گیم آغاز شده است.

طبق گزارش مدیران این شرکت، کمپانی Blizzard Entertainment دامنه‌ی .game اختصاصی خود را برای بازی‌های محبوبی همچون Warcraft ،Starcraft Hearthstone ،Diablo ،Heroes of the Storm و بازی تازه عرضه‌‌شده‌ی Overwatch خریداری کرده است. کمپانی Activision نیز خیلی زود این دامین را برای بازی‌های Call of Duty و Grand Theft Auto ثبت کرده است.

مایکروسافت با رزرو چندین دامین game. برای محصولات تجاری خود نظیر Minecraft.game و Xbox.game و اپل با رزرو نام‌هایی همچون AppleWatch.game ،iPad.game و AppleTV.game نیز از دیگر کمپانی‌هایی هستند که در همان اوایل تاسیس، نام‌های اینترنتی مورد نظر خود با این دامنه را رزرو، ثبت و یا خریداری کرده‌اند؛ گفته می‌شود که کمپانی‌های نام‌آشنای دیگر صنعت گیم نظیر Square Enix و Riot Games نیز در حال پیوستن به این دامنه هستند.

ما خیلی هیجان‌زده هستیم که دامین .game را به دنیای اینترنت می‌آوریم و از اینکه کمپانی‌های پیشرو در صنعت گیم جهان، خیلی زود این دامنه را پذیرفته‌اند و آن را به کار گرفته‌اند، بسیار خوشنود هستیم.

پشتیبانی بسیار وسیع از این دامنه توسط کمپانی‌هایی که عمیق‌ترین و پرهیجان‌ترین فرم از سرگرمی را در جهان تولید می‌کنند، برای ما بسیار لذت‌بخش است.

این‌ها توضیحاتی است که آقای فرانک شیلینگ (Frank Schilling) مدیر عامل تشکیلات Uniregistry درباره‌ی استقبال بی‌نظیر برندهای بزرگ جهان از این دامنه ارائه داده است و مسلما با این حجم از استقبال، در آینده‌ی بسیار نزدیک، دامنه‌ی دات گیم به یکی از دامنه‌های اینترنتی محبوب دنیای بازی در جهان تبدیل خواهد شد.

همین حالا دامین game. سایت خود را ثبت کنید

دامین game.

طبیعتا این دامین نیز مانند اکثر دامنه‌های اینترنتی دیگر، تنها مخصوص کمپانی‌های بزرگ نیست و هر کاربری در هر کشوری از جهان می‌تواند با پرداخت هزینه‌ی آن و به‌صورت آنلاین، وبسایت خود را با دامنه‌ی دات گیم ثبت کند. اگر شما عزیزان گجت نیوزی هم می‌خواهید از این دامنه بهره ببرید، کافی است که به این لینک بروید و بعد از چک کردن آزاد بودن نام مورد نظر خود در کادر وسط صفحه، هزینه‌ی آن را پرداخت کنید و مالک آن دامنه‌ی اینترنتی شوید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*