مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت به صورت پیشفرض بر روی محصولات شیائومی نصب می‌شود

مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت به صورت پیشفرض بر روی محصولات شیائومی نصب خواهد شد

مجموعه‌ی آفیس (Office) و به‌صورت کلی تمام نرم افزارهایی که از سوی مایکروسافت عرضه می‌شوند، تا دو سه سال پیش میانه‌‌ی خوبی با دیوایس‌های اندرویدی نداشتند و کاربران این سیستم عامل، همیشه از این موضوع که نمی‌توانند از ابزارهای کاربردی محبوبشان بر روی اندروید استفاده کنند، ناراضی بودند.

اما این موضوع با گفتگوهای بین گوگل و مایکروسافت حل شد و مجموعه‌ی آفیس به همراه خیلی از نرم افزارهای دیگر این کمپانی بر روی فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی قرار گرفتند. با توجه به اینکه فروشگاه گوگل پلی بر روی اکثر دیوایس‌های اندرویدی و به‌صورت پیشفرض نصب است، کاربران می‌توانند این نرم افزارها را دریافت و به آسانی نصب کنند.

اما اوضاع برای محصولاتی نظیر اسمارت فون‌ها و تبلت‌های کمپانی شیائومی که از فروشگاه گوگل پلی برخوردار نیستند، کمی متفاوت است و آنها نمی‌توانند این اپلیکیشن‌های ارزشمند را از آن طریق نصب کنند. به همین دلیل و طبق توافق مشترکی که ساعاتی پیش بین مدیران این برند چینی و مایکروسافت صورت گرفته است، قرار است که از این پس نرم افزارهای مایکروسافت شامل مجموعه‌ی آفیس و نرم افزار گفتگوی تصویری اسکایپ به‌صورت پیشفرض بر روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های شیائومی نصب شوند.

این اتفاق خوشحال‌کننده در حالی رخ داده است که سطح روابط شیائومی و مایکروسافت در ماه‌های اخیر بسیار رشد کرده است و پیش از این هم فبلت شیائومی می پد با سیستم عامل ویندوز ۱۰ و سرویس ذخیره‌سازی ابری شیائومی یعنی Mi Cloud از سرویس رایانش ابری مایکروسافت آژور (Microsoft Azure) قدرت گرفته است.

البته این اتفاق تنها برای شیائومی رخ نداده است و با توافقی که اواخر سال گذشته بین مسئولان ایسوز با مدیران کمپانی مایکروسافت انجام شد، مجموعه‌ی آفیس برای محصولات این برند نیز در آینده‌ای نزدیک عرضه خواهد شد.

مجموعه‌ی آفیس برای کدام یک از محصولات شیائومی عرضه می‌شود؟

مجموعه‌ی آفیس مایکروسافت به‌صورت پیشفرض بر روی محصولات شیائومی نصب می‌شود

مدیران شیائومی اعلام کرده‌اند که در هر نقطه‌ای از جهان که محصولات شیائومی عرضه می‌شوند نظیر بازارهای کشور چین و هند، این مجموعه‌ی نرم افزاری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت تا آنها بتوانند از این اپلیکیشن‌ها برای بهبود و بهینه‌سازی کار خود بهره ببرند. طبق توافق لایسنس‌گذاری مشترکی که بین این برند چینی و آمریکایی صورت گرفته است، نرم افزارهای مجموعه‌ی آفیس شامل مایکروسافت ورد، اکسل، اوت لوک (Outlook) و پاور پوینت به همراه نرم افزار اسکایپ بر روی تبلت‌ها و تلفن‌های همراه هوشمند شیائومی قابل استفاده خواهند بود.

طبق اعلام رسمی شیائومی، این اتفاق از ماه سپتامبر (اواخر شهریور) عملی خواهد شد و این مجموعه‌ی نرم افزاری به‌صورت پیشفرض بر روی دیوایس‌های شیائومی می ۵، شیائومی می مکس، شیائومی می ۴ اس، ردمی نوت ۳ و ردمی ۳ نصب خواهد شد و سپس آنها وارد بازار عمومی می‌شوند.

البته دو نکته‌ی ابهام برانگیز در گزارش شیائومی وجود دارد: یکی اینکه مدیران تاریخ دقیقی را برای این اتفاق مشخص نکرده و تنها به ذکر نام ماه سپتامبر اکتفا کرده‌اند. نکته‌ی ابهام دوم این است که مشخص نیست آیا مجموعه‌ی آفیس تنها بر روی این دیوایس‌‌های جدید نصب می‌شود و یا از طریق یک آپدیت نرم افزاری برای تمام کاربران این محصولات که دیوایس خود را قبلا خریداری کرده‌اند هم عرضه خواهد شد؛ هرچند که طبیعتا احتمال رخ دادن حالت دوم بسیار بیشتر بوده و منطقی‌تر این است که این اپلیکیشن‌ها برای تمام دیوایس‌هایی که از قابلیت‌های سخت افزاری لازم برای اجرای آنها برخوردارند، عرضه شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*