شراکت آتاری با SIGFOX برای تولید محصولات متصل به اینترنت اشیا

شراکت آتاری با SIGFOX برای تولید محصولات متصل به اینترنت اشیا

کمپانی آتاری در طول چند سال اخیر و شاید بهتر است بگوییم در طول دهه‌های اخیر، بارها خط مشی، حقوق مربوط به مسائل مالکیت برند آتاری، استراتژی اصلی و حوزه‌ی تولید محصولات خود را تغییر داده است و این بار هم در یک تغییر دیگر، به نظر می‌رسد که وارد حوزه‌ی اینترنت اشیا (IoT) شده باشد.

اگر از نسل‌های مختلف کاربران با سنین متفاوت درباره‌ی عملکرد کمپانی آتاری و فعالیت اصلی این برند سوال کنید، مطمئنا جواب‌های یکسانی دریافت نخواهید کرد. خیلی‌ها معتقدند که آتاری (Atari) به‌عنوان یک کمپانی مادر در زمینه‌ی تولید کنسول‌های بازی خانگی و دستی فعالیت می‌کند و خیلی‌های دیگر نیز باور دارند که این برند چند ملیتی آمریکایی، تمرکز اصلی خود را بر روی تولید بازی‌های ویدیویی صرف کرده است.

این جواب‌های متفاوت ممکن است که هر حوزه‌ای را شامل شوند به غیر از حوزه‌ی اینترنت اشیا که البته به لطف شراکت جدید این کمپانی با SIGFOX، این حوزه نیز به سوابق آتاری اضافه شده است. SIGFOX یکی از فعالان صنعت اینترنت اشیا به‌حساب می‌آید و این شرکت که دفتر مرکزی آن در فرانسه قرار دارد، فعالیت‌های ارزشمندی در زمینه‌ی اتصال اشیای هوشمند با مصرف کم به شبکه‌های وایرلس و بی‌سیم انجام داده است.

البته نه مسئولان آتاری و نه مدیران سیگ فاکس به‌طور واضح اعلام نکرده‌اند که فعالیت آنها در بازار اینترنت اشیا دقیقا در چه زمینه‌ای انجام خواهد شد، اما به‌طور کلی اعلام شده است که گجت‌های هوشمند خانگی، سنسورهای امنیتی و حفاظت از حریم خصوصی، گجت‌های تعامل با حیوانات خانگی و سبک زندگی هوشمند از جمله اهدافی هستند که این دو کمپانی برای همکاری مشترک خود متصور شده‌اند.

فعالیت آتاری در بازار اینترنت اشیا بعد از گذشت دو دهه

شراکت آتاری با SIGFOX برای تولید محصولات متصل به اینترنت اشیا

جالب است بدانید که قبل از این خبر، آخرین فعالیت آتاری در زمینه‌ی ساخت سخت افزار و گجت‌های الکترونیکی به سال ۱۹۹۳ برمی‌گردد که در آن سال این برند آمریکایی، کنسول خانگی آتاری جگوار (Atari Jaguar) را به بازار عرضه کرد؛ کنسولی که نتوانست موفقیت چندانی کسب کند و همراه با موج عظیم نزول این برند در بازار، به یک محصول فراموش‌شده تبدیل شد.

مدیر عامل آتاری آقای فرد چسنیس (Fred Chesnais) درباره‌ی این همکاری جدید می‌گوید:

در این همکاری مشترک و با استفاده از ارتباطات اختصاصی SIGFOX در زمینه‌ی اینترنت اشیا، ما قصد داریم محصولات بسیار فوق‌العاده‌ای را تولید کنیم و تحت برند خود [آتاری] آنها را به بازار عرضه کنیم.

گفتنی است که استارت آپ فرانسوی سیگ فاکس در بیش از ۱۸ کشور جهان پروژه‌های عملی موفقی را به سرانجام رسانده است و امروزه ۹ میلیون دیوایس با استفاده از شبکه‌های وایرلس تولید‌شده توسط این کمپانی فعالیت می‌کنند؛ بنابراین دیوایس‌های متصل به اینترنت اشیای برند آتاری نیز می‌توانند با استفاده از این شبکه‌ی گسترده، یک شروع عالی با موفقیتی تضمین‌شده از قبل را تجربه کنند.

شراکت آتاری با SIGFOX برای تولید محصولات متصل به اینترنت اشیا

شبکه‌های ما در حکم پل‌هایی هستند که به‌سادگی بین دنیای فیزیکی و مجازی ارتباط برقرار می‌کنند. این شبکه‌ها ساده، قابل اعتماد و کم خرج هستند و این همکاری مشترک باعث عرضه‌ی یک بعد جدید در دنیای گیم خواهد شد.

این توضیحات را لودویک له موان (Ludovic Le Moan) مدیر فرانسوی سیگ فاکس درباره‌ی همکاری مشترکشان با آتاری ارائه داده است و بر طبق گفته‌های او، احتمالا بخشی از این محصولات نیز به‌نوعی با هدف جلب توجه گیمرها و به‌کارگیری اینترنت اشیا برای آنها تولید خواهند شد. در انتهای گزارش نیز آمده است که توسعه‌ی این محصولات مشترک تا پایان سال جاری آغاز خواهد شد و اخبار بیشتر پیرامون این موضوع در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*