شارژ سریع

معرفی بهترین گوشی‌های هوشمند با ارائه شارژ سریع و پرسرعت

یکی از مهم‌ترین بخش گوشی‌های هوشمند باتری آن‌ها است و اساساً مصرف کنندگان دوست دارند محصولاتی با شارژ سریع و پرسرعت را خریداری کنند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی بهترین گوشی‌های هوشمند موجود در بازار همراه با کمترین زمان لازم برای شارژ بپردازیم.

عمر باتری خوب امروزه به یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است؛ اما مورد دیگری نیز در ارتباط با شارژ گوشی‌های هوشمند مهم است و آن هم مدت زمان لازم برای شارژ ۰ تا ۱۰۰ این محصولات است.

بسیاری از ما ناچارا تمام طول شب گوشی خود را به شارژر متصل می‌کنیم؛ اما اگر کار ما واجب بود تنها ۳۰ دقیقه برای شارژ دستگاه خود زمان داشته باشیم چه باید کنیم؟ اینجا است که صحبت از قابلیت شارژ سریع و تکنولوژی‌هایی به میان می‌آید که موجب شارژ هرچه سریع‌تر گوشی هوشمند شما خواهند شد.

به همین دلیل ما قصد داریم برای نخستین بار از دیدگاه دیگری به گوشی‌های هوشمند برتر سال ۲۰۱۶ نگاه کنیم. هندست‌هایی که دارای قابلیت شارژ سریع هستند از محبوبیت زیادی برخوردارند؛ چراکه به کاربران خود این امکان را می‌دهند تا بتوانند در کمترین زمان ممکن گوشی هوشمند خود را شارژ کنند.

بهترین گوشی‌های هوشمند مجهز به قابلیت شارژ سریع

ال‌جی وی ۱۰ (LG V10) | ال‌جی جی ۵ (LG G5)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۱ ساعت و ۵ دقیقه | ۱ ساعت و ۱۶ دقیقه

شارژر دیواری: ۹V – ۱.۸A یا ۵V – ۱.۸A

ظرفیت باتری: ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر – ۲,۸۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۵ ساعت و ۵۱ دقیقه – ۵ ساعت و ۵۱ دقیقه

ال‌جی با عرضه ال‌جی وی ۱۰ در پاییز گذشته نشان داد که نگاه ویژه‌ای را بر روی قابلیت شارژ سریع و بهبود این روند دارد. هرچند که به گفته‌ی مشتریان باتری این محصول ضعیف بوده و شما را مجبور به شارژ کردن مدام گوشی‌تان می‌کند؛ اما با استفاده از قابلیت شارژ سریع مدت زمان کمی را برای شارژ ۰ تا ۱۰۰ می‌خواهد. این مقدار شارژ تنها ۱ ساعت از زمان شما را خواهد گرفت.

با اختلافی کم ال‌جی جی ۵ پرچم‌دار این کمپانی از یک باتری ضعیف‌تری برخوردار است. با این حال باتری این محصول به‌راحتی جداشدنی است و از قابلیت شارژ سریع بهره می‌برد. این هندست برای رسیدن شارژ از ۰ به ۱۰۰ نیازمند یک ساعت و ۱۶ دقیقه زمان است. هرچند که با شارژ چند دقیقه‌ای می‌توانید در مواقع اضطراری چندین ساعت با هندست خود تماس بگیرید.

گلکسی اس ۶ | گلکسی نوت ۵ | گلکسی اس ۷

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۱ ساعت و ۱۸ دقیقه | ۱ ساعت و ۲۱ دقیقه | ۱ ساعت و ۲۸ دقیقه

شارژر دیواری: ۹V – ۱.۶۷A یا ۵V – ۲A

ظرفیت باتری: ۲,۵۵۰ میلی‌آمپر | ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر | ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۷ ساعت و ۱۴ دقیقه | ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه | ۶ ساعت و ۳۷ دقیقه

تکنولوژی قابلیت شارژ سریع سامسونگ طی دو سال گذشته دارای پیشرفت‌های بسیار خوبی شده است تا این محصولات ذکر شده را در رتبه‌ی دوم از نظر سرعت شارژ بدانیم. مدت زمان لازم برای شارژ ۰ تا ۱۰۰ هندست‌های گلکسی اس ۶؛ گلکسی نوت ۵ و گلکسی اس ۷ سامسونگ نیازمند زمانی کمتر از ۱ ساعت و نیم است که با توجه عمر باتری عالی که دارند ترکیب خوبی را به ارمغان آورده است. اگر به دنبال محصولاتی با عمر باتری عالی و شارژ سریع هستید، این سه محصول ذکر شده از بهترین گزینه‌های پیش روی شما خواهند بود.

گوگل نکسوس ۶ پی (Google Nexus 6P)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۱ ساعت و ۲۹ دقیقه

ظرفیت باتری: ۳,۴۵۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۶ ساعت و ۲۴ دقیقه

نکسوس ۶ پی تجربه‌ی یک گوشی اندرویدی خام و خالص را به شما خواهد داد چراکه نام گوگل پشت ساخت آن قرار دارد و می‌تواند تازه‌ترین به‌روزرسانی‌های اندروید را سریع‌تر از هر محصول دیگری دریافت کند. وقتی که به مدت زمان نگهداری شارژ توسط این محصول نگاه می‌کنیم شاید این محصول را در رده متوسط قرار دهیم؛ اما قابلیت شارژ سریع همراه با درگاه نوع C موجود بر روی این محصول، آن را به یک گزینه خوب در بین گوشی‌های سال ۲۰۱۶ تبدیل کرده است.

گلکسی اس ۷ اج (Samsung Galaxy S7 Edge)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۱ ساعت و ۳۹ دقیقه

شارژر دیواری: ۹V – ۱.۸A یا ۵V – ۱.۸A

ظرفیت باتری: ۳,۶۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۷ ساعت و ۱۸ دقیقه

پرچم‌دار منحنی‌های سامسونگ حاوی یک باتری ۳,۶۰۰ میلی‌آمپری است. هرچند که بهترین عملکرد را ندارد اما عمر خوب بیش از ۷ ساعته را ارائه می‌کند. بزرگ‌ترین بخش این باتری مجهز بودن به قابلیت شارژ سریع است که با فعال کردن آن ویژگی شما قادر خواهید بود شارژ دستگاه خود را در مدت ۱ ساعت و ۳۹ دقیقه از ۰ به ۱۰۰ برسانید. به نظر می‌رسد این مدت زمان برای یک باتری بزرگ ۳,۶۰۰ میلی‌آمپری کاملاً مناسب باشد.

اچ تی سی ۱۰ (HTC 10) | نکسوس ۵ ایکس (Nexux 5X)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه

ظرفیت باتری: ۲,۷۰۰ میلی‌آمپر | ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۶ ساعت و ۲۵ دقیقه | ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه

رده پنجم این لیست را دو محصول اچ تی سی ۱۰ و نکسوس ۵ ایکس به خود اختصاص داده‌اند. هر دو این محصولات برای شارژ کامل نیازمند ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان هستند. قابلیت شارژ سریع اچ تی سی تأثیرگذاری بیشتری را بر روی یک باتری بزرگ‌تر ۳,۰۰۰ میلی‌آمپری دارد و این در حالی است که نکسوس ۵ ایکس همراه با درگاه نوع C خود نیازمند همین مدت زمان برای شارژ کامل یک باتری ۲,۷۰۰ میلی‌آمپری است. هر دو این محصولات دارای تعامل خوبی بین عمر باتری و مدت زمان شارژ هستند.

ال‌جی جی ۴ (LG G4)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۲ ساعت و ۷ دقیقه

شارژر دیواری: ۵V – ۱.۸A

ظرفیت باتری: ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۶ ساعت و ۶ دقیقه

حال کمی به عقب‌تر می‌رویم و قصد داریم نگاهی به امکانات شارژ ال‌جی جی۴ پرچم‌دار قبلی غول کره‌ای بیندازیم. این محصول نیز از یک باتری ۳,۰۰۰ میلی‌آمپری با قابلیت شارژ سریع بهره می‌برد. شما می‌توانید با استفاده از شارژر اورجینال این محصول، گوشی خودتان را در حدود ۲ ساعت و ۷ دقیقه شارژ کنید. هرچند که به نظر تعامل خوبی بین نگهداری شارژ و عمر باتری این محصول مشاهده نمی‌شود؛ اما می‌توان گفت که ال‌جی جی ۴ در رنگ قیمتی خودش محصولی ایده آل خواهد بود.

شیائومی می ۵ (Xiaomi Mi 5)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۲ ساعت و ۱۹ دقیقه

ظرفیت باتری: ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۷ ساعت و ۲۷ دقیقه

شیائومی می ۵ محصول تازه‌وارد کمپانی چینی شیائومی است که دارای قیمت بسیار مناسب و عمر باتری عالی است؛ اما باید گفت که این کمپانی می‌توانست در بخش مدت زمان لازم جهت شارژ این محصول بهتر عمل کند. می ۵ برای شارژ ۰ تا ۱۰۰ نیازمند ۲ ساعت و ۱۹ دقیقه زمان است.

هواوی پی ۹ (Huawei P9)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۲ ساعت و ۲۶ دقیقه

شارژر دیواری: ۵V – ۲A

ظرفیت باتری: ۳,۰۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۶ ساعت و ۵۱ دقیقه

هواوی سال ۲۰۱۵ خیلی سریع توانست محبوبیت خوبی را کسب کند و پس از آن در سال جدید پرچم‌دار خود پی ۹ را روانه بازار کرد. باتری این محصول در تست‌های به عمل آمده عملکرد قابل قبولی را با استفاده از قابلیت شارژ سریع از خود ارائه می‌دهد؛ اما اگر از کاربران پرمصرف گوشی‌های هوشمند هستید ممکن است مدت زمان ۲ ساعت ۲۶ دقیقه‌ای جهت شارژ کمی شما را اذیت کند.

وان پلاس ۲ (OnePlus 2)

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه

شارژر دیواری: ۵V – ۲A

ظرفیت باتری: ۳,۳۰۰ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۶ ساعت و ۳۸ دقیقه

وان پلاس ۲ یکی از بهترین محصولات کمپانی وان پلاس است که با قیمت فوق‌العاده خودش سر و صدای زیادی را به پا کرد. علاوه بر آن از عمر باتری نسبتاً خوبی نیز برخوردار است. شما با استفاده از درگاه نوع C موجود در این محصول نیازمند مدت زمان ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه‌ای هستید.

آیفون ۶ اس | آیفون ۶ اس پلاس

بهترین گوشی ها با شارژ سریع

مدت زمان شارژ ۰ تا ۱۰۰: ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه | ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه

شارژر دیواری: ۵V – ۱A

ظرفیت باتری: ۲,۷۵۰ میلی‌آمپر | ۱,۷۱۵ میلی‌آمپر

عمر باتری: ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه | ۸ ساعت و ۱۵ دقیقه

آخرین گزینه‌های این لیست دو محصول اپل هستند. هر دو این محصولات از عمر باتری عالی برخوردار هستند اما خیلی کند محصول شما را شارژ خواهند کرد. آیفون ۶ اس دارای یک باتری ۱,۷۱۵ میلی‌آمپری بوده و مدل پلاس آن نیز از یک باتری بزرگ‌تر برخوردار است. با این حال شما برای شارژ این دو محصول به ترتیب نیازمند زمان ۲ ساعت و نیم و ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه هستید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۸ دیدگاه

 1. من گوشیم سامسونj7 2017 coreهستش واندرویدش۸هست اما این قابلیتوشارژسریع رونداره
  چرا؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید

 2. یکی از بهترین گوشیهای دارای قابلیت quick fast گوشی motorola G5s و x هست که شارژ رو حداقل تا ۶ ساعت کار دستگاه نگه میداره که خرید این مدلها پیشنهاد میشه

 3. سلام.
  من گوشی j5 2016 دارم.
  میخواستم بدونم این گوشی قابلیت فست شارژ داره یا نه ؟

 4. سلام گوشی من هواوی P9 لایت هستش اوایل خوب شارژ میشد. اما جدیدا برای شارژ کردنش به ۷ الی ۸ ساعت زمان لازمه. چیکار کنم؟ مشکل از چیه؟

  • شما احتمالا باتری گوشیتون احتیاج به تعویض داره که البته قابل تعویض نیست پس احتمال بیشتر شارژر و یا سوکت ها و نهایتا منبع تغذیه گوشیتون مشکل پیدا کرده

 5. با سلام میخواستم بپرسم که آیا گوشیه J7 PRO قابلیت فست شارژ رو داره ؟ چون قصد خرید پاور بانک سامسونگ رو دارم که قابلیت فست شارژ رو میتونه روی گوشی های فست شارژ اجرا کنه اگه نیست هزینه اضافی نکنم

 6. سلام ببخشید

  تو همه سایتا زده mi5 قابلیت شارژ سریع ۳ و داره و تو نیم ساعت ۸۳ درصد شارژ میشه
  شما اشتباه نوشتید

 7. سلام خسته نباشید

  یه سوال داشتم چه گوشی هایی قابلیت فست شارژ زو دارن؟؟؟ تا جایی که یادمه توی یه سایت خوندم گوشی هایی که اندروید ۶ دارن! ولی مثلا j7 پرایم اندروید ۶ داره ولی به این قابلیت مجهز نیست.
  ایا ربطی به ورژن اندروید داره یا کلا به سخت افزار؟؟

  ممنون

 8. سلام
  ببخشید سامسونگ A7 مدل ۲۰۱۵ از کوئیک شارژ پشتیبانی میکنه؟

 9. سلام دوستان
  من یک گوشی htc one x9 خریدم که محصول سال ۲۰۱۶ است و در توضیحات آن آمده است که فست شارژر است اما متأسفانه هم دیر شارژ می شود و هم زود خالی می شود اگر کسی اطلاعاتی دارد درباره این گوشی لطف کند بفرستد و بفرماید کجا می توان فست شارژر مخصوص این گوشیها را خریداری کرد. با تشکر
  ایمیل: sjm110110@gmail.com

 10. سلام،آیا هوآوی میت سون هم از قابلیت فست شارژ برخورداره ؟قبلا شارژش حدود۴۰د پر میشد تا امروز شارژر فابریکشو زدم یه پیغام اومد که در مورد شارژ سریع بودنتونستم کامل بخونمش ،بعدش دیگه تا چند ساعتم به شارژ بود اما کامل نشده بود

 11. سلام کدوم گوشی رو بگیرم بهتره که کیفیتش رو از دست نمیده و کاربردش برای چند سال طول میکشه و حالت اولش رو داره و در کل از موبایل زیاد استفاده میکنم.
  گلکسی اس ۷ یا آیفون ۶اس؟

  و سوال دوم: آیا آیفون ۱۶گیگ فقط برای برنامه ها و بازی ها کافیه ؟

  • درود بر شما
   سوال نخست کمی سلیقه ای هست و بستگی به سلیقه شما داره اما نباید فراموش کنید که گلکسی اس ۷ نسبت به آیفون مدرنتر و جدیدتر هستش
   برای سوال دوم باید بگم که خیر! حجم اپلیکیشن های آی او اس نسبت به اندروید خیلی بالاتر هست و ۱۶ گیگابایت نمیتونه تمام نیازهای شما رو برطرف کنه

 12. سلام.. من چند سال هست از گوشی های سامسونگ استفاده میکنم اما هر کدوم بعد از یه مدت کند میشن میخواستم بدونم ایا ایفون هم این مشکل رو داره یا نه؟

 13. من میخوام هواوی پی ۹ بگیرم
  یه جا گفته بودن شارژر فست شارژ داخل جعبه گوشی نیست و باید جداگانه تهیه بشه
  آیا این واقعیت داره؟

 14. سلام
  من گوشی سامسونگ نوت ۵ دارم از کویت آوردم وقتی می خواهم شارژ کنم گوشیو شارژر بعد از مدتی شارژر رو قطع می کنه کویت که بودن این مشکل نداشتن الان که ایران آوردن این مشکل داره و می خواستم بدانم شارژ سریع باتری گوشی رو خراب نمی کنه مشکلی برای باتری پیش نمیاد واینکه نوت۵ می تونه تا دوسال جوابگو من باشه برای بازی آخه من زیاد بازی می کنم
  با سپاس از سایت خوبتون

 15. سلام
  من گوشی سامسونگ نوت ۵ دارم از کویت آوردم وقتی می خواهم شارژ کنم گوشیو شارژر بعد از مدتی شارژر رو قطع می کنه کویت که بودن این مشکل نداشتن الان که ایران آوردن این مشکل داره و می خواستم بدانم شارژ سریع باتری گوشی رو خراب نمی کنه مشکلی برای باتری پیش نمیاد واینکه نوت۵ می تونه تا دوسال جوابگو من باشه برای بازی آخه من زیاد بازی می کنم
  با سپاس از سایت خوبتون

  • درود بر شما یعنی کامل شارژ نمیکنه؟
   بستگی به نوع استفاده ی شما داره. اگر مورد رضایتتون هست این محصول تا ۴ سال میتونه برای شما عمر مفید داشته باشه

 16. چرا Z3+و خانوادهZ5رو نگفتید؟؟؟؟؟؟

 17. آیا واسه جی۴ فست شارژر وجود داره؟