اسنپ چت کمپانی ساخت تصاویر سلفی سه بعدی را خریداری کرد

اسنپ چت کمپانی ساخت تصاویر سلفی سه بعدی را خریداری کرد

شبکه‌ی اجتماعی اسنپ چت (Snapchat)، البته اگر بتوان نام آن را شبکه‌ی اجتماعی گذاشت، تمرکز زیادی بر روی تصاویر ، افکت‌ها و فیلترهای مربوط به عکاسی به روش سلفی دارد. طبق خبری که اخیرا منتشر شده است، گویا قرار است این تمرکز از این هم بالاتر برود و اسنپ چت به یکی از برترین اپ‌ها در این زمینه تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری تک کرانچ، اسنپ چت به‌تازگی یک کمپانی جدید را خریداری کرده است که این کمپانی در زمینه‌ی ضبط تصاویر سلفی به‌صورت سه بعدی فعالیت می‌کند. نام این کمپانی، Seene است و اپلیکیشن آنها که قادر است صورت انسان را به‌صورت سه بعدی اسکن کند و حجم و عمق آن را تشخیص دهد، از چندین سال‌ قبل در بازارهای نرم افزاری منتشر شده است.

اسنپ چت کمپانی ساخت تصاویر سلفی سه بعدی را خریداری کردهرچند که در آن اوایل زمان عرضه‌ی این اپلیکیشن، کاربرد اصلی آن مشخص نبود و تنها برای نمایش این قابلیت عرضه شده بود، اما به نظر می‌رسد که اسنپ چت توانسته است که کاربرد واقعی آن را پیدا کند و قصد دارد که این تکنولوژی را وارد نرم افزار محبوب خود کند. به نظر می‌رسد که مدیران این شبکه‌ی اجتماعی قصد دارند که قابلیت تصویربرداری سه بعدی به‌صورت سلفی را به‌عنوان یک قسمت جداگانه و یا حتی یک فیلتر، به اسنپ چت اضافه کنند تا این قابلیت به یکی از مهم‌ترین برگ‌های برنده‌ی آن در برابر رقبا تبدیل شود.

یکی از نقاط قوت بسیار مهم و البته عجیب فناوری تصویربرداری سه بعدی کمپانی Seene این است که برای این کار، نیازی به هیچ گونه سنسور اینفراردی ندارد و لازم هم نیست که چندین دوربین برای عکس‌برداری به کار گرفته شود. تنها چیزی که نیاز است، دوربین معمولی خود دیوایس است.

کاربران اسنپ چت می‌توانند بدون تجهیزات خاصی، سلفی سه بعدی بگیرند

این تکنولوژی حتی برای ساخت مدل سه بعدی هم از قدرت پردازش تصویر خود دوربین استفاده می‌کند و برای این که سرعت کار بالاتر برود و عملیات رندرینگ، بهینه شود، عملیات را بر روی منابع تلفن همراه هوشمند کاربر محلی‌سازی می‌کند تا نیازی به آنلاین بودن نیز وجود نداشته باشد؛ برخلاف پروژه‌هایی مانند دوربین کینکت مایکروسافت و پروژه‌ی تانگوی گوگل که به این موارد سخت افزاری و ارتباط آنلاین نیازمند هستند.

بعد از نهایی شدن خرید این کمپانی توسط اسنپ چت، حالا دیگر همه چیز به مدیران این شبکه‌ی اجتماعی بستگی دارد که تشخیص دهند آیا از این قابلیت به‌عنوان یکی از فیلترهای جدید این نرم افزار استفاده کنند یا از آن برای موارد دیگری همچون ساخت تبلیغات جذاب‌تر بهره ببرند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*