کاهش خطر سندرم چشم

آیا زیاد از صفحه نمایش استفاده می‌کنید؟ با این موارد از خطر سندرم چشم در امان باشید

ابتلا به انواع بیماری‌های سندرم چشم دلایل بسیار زیادی دارند که یکی از آن‌ها استفاده مدام از یک وسیله حاوی صفحه نمایش است. در این مقاله قصد داریم 4 راه ساده را پیشنهاد کنیم که منجر به کاهش ریسک ابتلا به انواع بیماری‌های چشمی خواهد شد.

اگر شغل اصلی شما پشت کامپیوتر نشستن و استفاده ساعات بسیار زیادی از کامپیوتر در طول روز است، احتمالاً با تحریک عصبی و خستگی چشم‌هایتان در پایان بعد از ظهر آشنایی دارید.

همه چیز با کمی تاری چشم شروع می‌شود و گاهی به سر درد نیز تبدیل خواهد شد. تمامی این‌ها علائم سندرم چشم (سندرم چشمی کامپیوتر و سندرم فشار چشم) هستند. بیماری که بیش از 60 درصد آمریکایی‌ها پس از دوران مدرن به آن مبتلا هستند. البته تنها استفاده زیاد از حد از صفحات نمایش تنها دلیل دچار شدن به سندرم چشم نخواهد بود. شما حتی با دو ساعت پشت صفحه نمایش نشستن و یا کار کردن با گوشی هوشمند خود نیز خطر ابتلا به این بیماری را یدک خواهید کشید. این کاملاً اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

با این حال خوشبختانه کارشناسان راه‌حل‌هایی را بیان کرده‌اند که می‌تواند از آسیب‌های احتمالی از خیره شدن زیاد به صفحه نمایش درخشان گوشی هوشمند و مانیتور جلوگیری کند. شما با رعایت 4 نکته‌ی زیر، خطر ابتلا به انواع بیماری‌های سندرم چشم را در خود کم خواهید کرد.

4 راه برای کاهش خطر ابتلا به انواع سندرم چشم

1 – بزرگ‌نمایی نوشته‌ها

کاهش خطر سندرم چشم

کوچک بودن بیش از حد نوشته‌ها باعث می‌شود که چشمان شما حساس شده و صورتتان را به صفحه نمایش نزدیک‌تر کنید. این قضیه موجب خستگی، سردرد و مشکلات دیگری برای شما خواهد شد. بنابراین سایز نوشته‌های صفحه را زیاد کرده و کنتراست رنگش آن‌ها را نیز افزایش دهید تا خواندن آن‌ها سهل و آسان باشد.

2 – پلک زدن

کاهش خطر سندرم چشم

وقتی که بیش از حد به صفحه نمایش نگاه می‌کنیم پلک زدن را فراموش می‌کنیم. این خیلی سخت است که پلک زدن را فراموش نکنید؛ اما سعی کنید تا از پلک زدن در هنگام استفاده از هر صفحه نمایشی، عمل پلک زدن را نیز انجام دهید. قطره‌های چشم نیز یکی دیگر از راه‌های حفاظت از خشکی بیش از حد چشمان شما و ابتلا به سندرم چشم هستند.

3 – تنظیم روشنایی صفحه نمایش

کاهش خطر سندرم چشم

چشم‌های شما به نور حساس هستند. بنابراین تابش بیش از حد نور به آن‌ها می‌تواند منجر به فشار چشم‌ها و سردرد باشد. بنابراین باید روشنایی صفحه نمایش دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید را تنظیم کنید و یا از یک لایه ضد حساسیت بر روی آن استفاده کنید.

4 – قانون 20-20-20

کاهش خطر سندرم چشم

پس از 20 دقیقه کار، 20 ثانیه به یک شئ در فاصله 20 فوتی (6 متری) خود نگاه کنید. چشمان شما دارای عضلاتی هستند که کمک می‌کنند آن‌ها را تکان دهید و بر روی اشیاء مختلفی تمرکز کنید؛ اما اگر برای مدت زمان زیادی بر روی یک شئ خیره بمانید، حرکت این عضلات سخت شده و چشمان شما ضعیف خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. سایت شما رو موبایل زوم نمیشه خیلی اذیت مینکنه بهتره یکم فوت نوشته رو در محتوای نمایشی موبایل بزرگتر کنید

  2. سلام خیلی ممنون
    ان شاءالله سربلند باشید

  3. ممنون خیلی کاربردی بود