اندروید ۶.۰ مارشمالو اکنون بر روی ۱۰.۱ درصد از دستگاه‌های اندرویدی نصب است

همانطور که می‌دانید بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده موبایل از سیستم عامل اندروید روی دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند و هر روزه بر تعداد دستگاه‌های اندرویدی افزوده می‌شود، از دستگاه‌های پرچم‌دار گرفته تا میان‌رده‌ها، در حال حاضر اندروید ۶.۰ مارشمالو آخرین نسخه منتشر شده برای دستگاه‌های اندرویدی است و اکنون گزارشات تازه‌ای از استفاده این سیستم‌ عامل منتشر شده است. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

به هر حال اندروید ۶.۰ مارشمالو یکی از بهترین نسخه‌های اندروید بوده است و قرار بر این است که نسخه جدید تحت عنوان اندروید N در پاییز جاری منتشر شود. حال باتوجه به گزارش‌های جدید منتشر شده آمار و ارقام جدیدی از لیست کل دستگاه‌های اندرویدی که دارای اندروید ۶.۰ مارشمالو هستند منتشر شده است. باتوجه به این لیست تقریبا ۱۰ درصد از کل دستگاه‌های اندرویدی به نسخه مارشمالو مجهز شده‌اند.

تقریبا هشت ماه پیش بود که شرکت گوگل اندروید ۶.۰ مارشمالو را منتشر کرد و پس از آن شرکت‌های مختلف شروع به انتشار آپدیت آن برای دستگاه‌های پرچم‌دار خود کردند. البته این آمار جدیدا رشد زیادی را داشته و رشد ۲.۹ درصد آن مربوط به ماه گذشته است، به هر حال این لیست شامل نسخه ۶.۰.۱ هم می‌شود و ۲.۶ درصد آن از رشد ماه گذشته متعلق به این نسخه است. حال این آمار به ۱۰.۱ درصد رسیده است.

نسخهاسم کدAPIماه گذشتهماه جاریتغییرات
۲.۲Froyo۸۰.۱%۰.۱%/
۲.۳.۳ – ۲.۳.۷Gingerbread۱۰۲.۲%۲.۰%-۰.۲%
۴.۰.۳ – ۴.۰.۴Ice Cream Sandwich۱۵۲.۰%۱.۹%-۰.۱%
۴.۱.xJelly Bean۱۶۷.۲%۶.۸%-۰.۴%
۴.۲.xJelly Bean۱۷۱۰.۰%۹.۴%-۰.۶%
۴.۳Jelly Bean۱۸۲.۹%۲.۷%-۰.۲%
۴.۴KitKat۱۹۳۲.۵%۳۱.۶%-۰.۹%
۵.۰Lollipop۲۱۱۶.۲%۱۵.۴%-۰.۸%
۵.۱Lollipop۲۲۱۹.۴%۲۰.۰%+۰.۶%
۶.۰Marshmallow۲۳۷.۵%۱۰.۱%+۲.۶%

اندروید ۵.۱ لالی پاپ ۱۶ ماه پیش منتشر شد و با رشد اندک ۶.۰ درصدی بالاخره سهم زیادی را از دستگاه‌های اندرویدی از آن خود کرد. اکنون ۳۵.۴ درصد از کل دستگاه‌های اندرویدی به نسخه لالی پاپ مجهز هستند. همچنین نسخه ۴.۴ کیت کت پس از دو سال و نیم اکنون ۳۱.۶ درصد از کل دستگاه‌های اندرویدی را دارا است. البته اکنون نسخه جدید اندروید در راه است و انتظار می‌رود که با انتشار آن تغییرات زیادی در گزارش‌های فعلی صورت گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*