11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

دانشمندان علوم مختلف، گاهی برای توضیح اتفاقات اطراف خود، تئوری‌هایی ارائه می‌دهند که همه را شگفت‌زده می‌کنند. اغلب این تئوری‌ها توسط فیزیکدانان و در جهت توضیح رفتار جهان ارائه‌شده است. در این مقاله قصد داریم 11 تئوری عجیب و غریب عملی را با یکدیگر مرور کنیم.

آیا برای خواندن این تئوری‌ها آماده هستید؟

1- جهان ما از برخورد دو یا چند جهان دیگر به وجود آمده است

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

برخلاف تئوری Big Bang که در آن جهان پس از یک انفجار عظیم به وجود آمده، در تئوری دیگری به نام مدل اکیپروتیک، جهان از برخورد دو یا چند جهان سه-بعدی با یکدیگر به وجود آمده است. بر اساس این تئوری، به‌غیراز جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، حداقل یک جهان دیگر در کنار جهان ما وجود دارد که فاصله‌ی آن از جهان ما کمتر از قطر یک اتم است.

2- سفید‌چاله‌‌ها وجود دارند

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

می‌دانیم که سیاه‌چاله‌ها همه‌چیز را به درون خود می‌کشند؛ اما در طرف مقابل سفید‌چاله‌ها قرار دارند که برخلاف سیاه‌چاله‌ها، همه‌چیز را به بیرون پرت می‌کنند. با اینکه وجود سفید‌چاله‌ها هرگز اثبات نشده است، اما برخی از دانشمندان به وجود آنها اعتقاد دارند.

3- ما با هر بار نگاه کردن به ماده تاریک، از عمر جهان می‌کاهیم

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

پروفسور لاورنس کراوس (Lawrence Krauss) چندی پیش اظهار داشت که با هر بار نگاه کردن ما به ماده تاریک، جهان را یک‌قدم به نابودی‌اش نزدیک می‌کنیم. بهتر است بدانید که فیزیک‌دانان اعتقاد دارند که 70 درصد از کل هستی توسط ماده تاریک احاطه‌شده است. بر طبق این تئوری ما با مشاهده کردن هرچند کم ماده تاریک، جهان را بی‌ثبات می‌کنیم و از عمر آن می‌کاهیم.

4- جهان ما هولوگرامی است (سه-بعدی نیست)

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

بر طبق این تئوری ما در یک برنامه‌ی کامپیوتری پیشرفته (مانند ماتریکس) قرار نداریم؛ در عوض ما در جهانی هولوگرامی زندگی می‌کنیم که توسط خود هستی به وجود آمده است. بر این اساس، زمانی که ما به آسمان خیره می‌شویم و به ستارگان می‌نگریم، در اصل به دیواری نگاه می‌کنیم که عکس ستاره‌ها و کهکشان‌ها بر روی آن قرار دارد.

5- ما در یک برنامه شبیه‌سازی پیشرفته همانند ماتریکس زندگی می‌کنیم

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که امکان زندگی ما در یک برنامه‌ی کامپیوتری پیشرفته وجود دارد و ممکن است ما در یکی از آنها زندگی می‌کنیم. بر طبق این تئوری امکان شبیه‌سازی هوشیاری انسان در یک برنامه‌ی کامپیوتری پیشرفته به‌نحوی‌که بسیار واقعی به نظر برسد، وجود دارد.

6- جهانی که سیاه‌چاله‌های زیادی دارد، چند جهان کوچک را به وجود آورده است

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

این تئوری به دنبال یک تئوری دیگر به وجود آمده است که بر اساس آن، جهان ما محصول یک سیاه‌چاله است. به این شکل که زمانی که ماده به درون سیاه‌چاله کشیده می‌شود، درون آن متراکم شده و زمانی که از سیاه‌چاله به بیرون پرتاب می‌شود، جهان را تشکیل می‌دهد. هنوز سفیدچاله ها را به خاطر دارید؟

7- با هر بار فکر کردن ما، یک جهان به وجود می‌آید

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

این تئوری رویکردی متفاوت با سایر تئوری‌ها در خصوص تک-جهانی و چند-جهانی دارد. بر این اساس ما خود با افکار و تئوری‌هایی که ارائه می‌دهیم یک دنیای جدید می‌سازیم. این ما هستیم که واقعیت را به وجود می‌آوریم.

8- جهان ما به‌طور مرتب با جهان‌های همسایه‌ی خود برخورد می‌کند

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

بر اساس تئوری Clashing Branes، پوسته‌ی دنیای ما که در یک بعد بالاتر از فضا قرار دارد، به‌طور مرتب با جهان‌های همسایه برخورد می‌کند. به‌این‌ترتیب هر از چند گاهی این برخوردها یک Big Bang را منجر می‌شوند که خود به خلق جهان‌های جدیدتری می‌انجامد.

9- منشا حیات بر روی زمین زباله‌ها هستند

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

این تئوری یکی از خنده‌دارترین تئوری‌های جهان شناخته می‌شود. بر طبق این تئوری، حیات موجود بر روی زمین از زباله‌هایی پدید آمده که میلیاردها سال پیش توسط موجودات فضایی در زمین رهاشده است. نظر شما درباره‌ی این تئوری عجیب و غریب چیست؟

10- تمام جهان یک کامپیوتر است

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

پیش‌تر در خصوص تئوری زندگی کردن ما در یک برنامه‌ی شبیه به ماتریکس صحبت کردیم؛ اما بر طبق این تئوری، خود جهان یک کامپیوتر است. در اصل سیاه‌چاله‌ها، کهکشان‌ها، ستاره‌ها و هر چیزی که در هستی وجود دارد به‌نوعی یک بخش از یک کامپیوتر بسیار عظیم است.

11- تئوری عجیب و غریب Zoo (باغ وحش)

11 تئوری عجیب و غریب علمی که تابه‌حال منتشرشده است

بر اساس این تئوری عجیب و غریب ، موجودات فضایی وجود دارند، اما هرگز خود را به انسان‌ها نشان نمی‌دهند و به‌این‌ترتیب در روند پیشرفت انسان‌ها تاثیری ندارند. نام این تئوری ازآنجا آمده است که ما انسان‌ها همانند حیوانات باغ وحش هستیم. موجودات فضایی با ما ارتباطی ندارند تا زمانی که ما به یک حد بالایی از پیشرفت برسیم.

نظر شما در خصوص این 11 تئوری عجیب و غریب چیست؟ به نظر شما کدامیک از این تئوری‌ها از همه عجیب و غریب تر هستند و ناممکن به نظر می‌رسند؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

11 دیدگاه

 1. فقط برای اینکه مطمئن باشین موجودات فضایی وجود دارند و اثبات شده و غیر از اون خیلی موجودات دیگه که ما حتی نمیدونیم هم وجود داره اخرین ویدئویی که ناسا داده بزرگی کل هستی رو نشون میده که اگه یه ذره عاقلانه فکر کنیم کل این هستی به خاطر ما نیست پس تئوری ها میتونن خیلی باشن …

 2. به نظر من اخری درست هس(احتمالش زیاده)

 3. جالب بود. ممنون

  • از نظر من اولی درسته
   و یک جهان دیگر در مجاورت ما وجود دارد
   همه چیز در جهان قرینه ای دارد
   جهان ما، جهان فیزیکی )طبیعی( هست و جهان دیگر متا فیزیک)غیر طبیعی(
   ما به صورت ناخودآگاه در آن جهان نیز زندگی می کنیم در واقع آن جهان ظاهر حقیقی کاری است که ما آن را در اینجا انجام می‌دهیم
   به عنوان مثال خداوند در قرآن می فرماید: کسی که مال یتیمان را می‌خورد در واقع در حال خوردن آتش است.
   خوردن آتش ظاهر حقیقی کاری است که چنین افرادی در این دنیا انجام می دهند.
   ممکن است آن جهان برزخ باشد و همچنین اگر که ما بعد از مرگ به آنجا ملحق می شویم
   و تا روز قیامت آنجا می مانیم. امکان دارد که در روز قیامت هر دو جهان نابود و دو جهان ابدی، بهشت و جهنم به وجود می آیند.

 4. در مورد این نظریه آخری اگر این جوری که میگویند راست باشه و این موجودات فرازمینی تمدنی داشته باشند که هزاران سال از ما پیشرفته تر هستند خوب عجیب نیست که به سراغ ما نیایند فرض کنید ما بریم سراغ میمون ها و بگیم سلام ما اومدیم با شما ها رابطه اقتصادی و سیاسی و اجتماعی برقرار کنیم میتونید از فردا بچه هاتونو بفرستید مدرسه غیر انتقاعی کنار بچه ما درس بخونه البته اگه بتونید شهریه شو نقدا” پرداخت کنید

 5. سلام واقعا اینا نظریس؟مخصوصا گزینه 3 اصلا با عقل ادم جور در نمیاد التماس تفکر

 6. سلام واقعا بعضیاشون بیخود و فکر کنم از روی بیفکری گفته شدن ,

  اینکه خداوند عزیز و مهربان , این هستی رو آفریده که شکی نیست.

  • اقا حمید رضای عزیز منم مثل شما به خدا اعتقاد دارم اما باید بدونی خیلی از دانشمندا به خدا اعتقاد ندارن بخاطر همین این نظریات رو میدن معروف ترینشون هم هاوکینگ هست که اخیرا نظریه جدیدی داده از اینکه این جهان به خدا نیاز نداره

   • نگاه کنید این خیلی احمقانس که فک کنیم فقط انسان ها توی دنیای به این بزرگی زندگی میکنن و ما تکیم و صد در صد ک خدا وجود دارح ولی تا باشه تعریفش چی باشه