اشتراک گذاری رمز عبور بیش از ۶ میلیون نفر از کاربران Linkedin

 

یکی از اعضای یک انجمن روسی، رمزعبور کدشده ۶.۴۶ میلیون کاربر LinkedIn را بدست آورده و آنها را طی یک پست در همان انجمن به اشتراک گذاشته است.

براساس اعلام موسسه امنیتی Cert-Fi، رمزهای عبور منتشر توسط متد SHA-1 کدگذاری شده‌اند. این بدین معناست که رمزهای عبور منتشر شده بسیار ایمن بوده و به این راحتی قابل رمزگشایی نیستند. اما حدود ۳۰۰,۰۰۰ کاربری که رمز غیرایمن داشته‌اند بزودی اکانتشان در دسترس دیگران قرار خواهد گرفت.
بهتر است بدانید که رمز عبور انتخابی شما در اکثر وب‌سایت‌ها براساس متدهای مختلف ابتدا کدگذاری شده و سپس در دیتابیس ذخیره می‌شوند. زمانی که شما رمز عبور خود را در یک وب سایت وارد می‌نمایید تا وارد سایت شوید سیستم رمزعبور شده را کدگذاری نموده و سپس با آنچه در دیتابیس پیش‌تر ذخیره شده است مقایسه می‌کند. در صورت یکسان بودن هر دو رمز، اجازه ورود صادر می‌شود. این بدین معناست که آنچه شما به عنوان رمز عبور وارد می‌کنید دقیقا در دیتابیس ذخیره نمی‌شود. این سیستم برای مواقع اینچنین موثر کارآمد است، مواقعی که هکرها به اطلاعات کاربران دست پیدا می‌کنند.
حال یک هکر روسی توانسته رمز عبور کدگذاری شده بیش از ۶.۴۶میلیون کاربر را بدست آورد. کاربرانی که رمز عبور پیچیده (شامل: اعداد، حروف بزرگ و کوچک و کارکترهای خاص) انتخاب نموده‌اند خیالشان راحت است که هکرها به این راحتی‌ها نمی‌توانند رمز عبور کدشده‌ آنها را از حالت رمزگذاری شده خارج کنند اما کاربرانی که رمز عبور ساده مثلا فقط عدد انتخاب کرده‌اند شدیدا در خطر هستند.
LinkedIn بزرگترین شبگه اجتماعی مرتبط با شغل و حرفه است. پروفایل کاربر در این شبکه اجتماعی در واقع رزومه کاری اوست و دوستان او نیز در واقع شرکای کاری او هستند، یعنی افرادی که به واسطه کسب و کار با آنها در ارتباط است.


منبع : mashable

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*