اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس در آی او اس ۱۰ حذف خواهند شد؟

اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس در آی او اس ۱۰ حذف خواهند شد؟

حدود دو ساعت پیش و زمانی که همه‌ی کاربران گوش به صحبت‌های مدیران اپل در کنفرانس WWDC 2016 داده بودند تا از تغییرات مهم آی او اس ۱۰ باخبر شوند، اتفاق دیگری به دور از هیاهوی خبرنگاران در حال رخ دادن بود که شاید یکی از بزرگ‌ترین تغییرات این نسل از آی او اس باشد: آن هم چیزی نیست به جز جدا شدن اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس !

بله گویا مدیران اپل سرانجام در حال کنار گذاشتن لج‌بازی خود هستند و مشابه اتفاقاتی که برای نرم افزارهای ساخت گوگل در سیستم عامل اندروید ان رخ داد، اپل هم قصد دارد که در آینده‌ی نزدیک و احتمالا در بتای سوم به بعد آی او اس ۱۰، اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس را از این سیستم عامل جدا کند و دانلود آنها را به‌صورت اختیاری و با توجه به خواست کاربر، در اختیار دارندگان آی‌دیوایس‌هایش قرار دهد.

برای اولین بار سایت MacRumors متوجه این موضوع شد و در حساب توییتر رسمی خود خبر از این داد که اکثر اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس شامل نرم افزارهای Maps ،Notes ،Voice Memos ،Watch ،Music ،FaceTime ،Weather ،iTunes Store ،Calendar ،Contacts و Mail در صفحه‌ی مخصوص نرم افزارهای اپل در فروشگاه آیتونز قرار گرفته‌اند و به‌صورت جداگانه قابل دانلود هستند. این به معنای آن است که این نرم افزارها در آینده‌ای نزدیک از آی او اس جدا خواهند شد و دیگر کاربران مجبور نیستند که هنگام دریافت و نصب آی او اس ۱۰، یک باندل اضافه شامل تعدادی نرم افزار غیر کاربردی را هم بر روی دیوایس خود دریافت کنند.

قابلیت حذف اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس فراهم می‌شود؟

اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس در آی او اس ۱۰ حذف خواهند شد؟

این موضوع علاوه بر اینکه می‌تواند حجم کلی فایل دانلودی آی او اس ۱۰ را کاهش دهد، موجب خوشحالی بسیاری از کاربران این سیستم عامل هم خواهد شد، زیرا مدتهاست که آنها از اپل درخواست می‌کنند که امکان نصب اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس را به‌صورت انتخابی فراهم کند تا هر کاربر بتواند تنها مواردی که از آنها استفاده می‌کند را دریافت و نصب کند.

البته یک فایده‌ی دیگر نیز در این اقدام اپل وجود دارد و آن هم این است که مهندسان نرم افزار و توسعه دهندگان این کمپانی کوپرتینویی قادر خواهند شد که به‌روزرسانی و قابلیت‌های جدید هرکدام از این نرم افزارها را به‌صورت یک آپدیت جداگانه و در اپ استور منتشر کنند تا کاربران بدون نیاز به دریافت آی او اس جدید، از امکانات بیشتر نسخه‌های جدید آنها بهره ببرند.

البته باید بدانید که هنوز هیچ یک از مقامات رسمی اپل این موضوع را تایید نکرده‌اند و هنوز دقیقا مشخص نیست که آیا قصد اپل از انتقال دادن این اپلیکیشن‌های پیشفرض آی او اس به اپ استور چه بوده است؛ اما به هر حال تا چند روز آینده این موضوع کاملا مشخص خواهد شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*