کانسپت Vision Next 100 رولز رویس

با کانسپت Vision Next 100 رولز رویس ؛ آینده هم‌اکنون به نمایش درآمد

امروز کانسپت Vision Next 100 رولز رویس در لندن به نمایش درآمد. ماشین‌های مفهومی اغلب به ماشین‌هایی اطلاق می‌شود که امکاناتی زود هنگام و مربوط به آینده را در خودرو‌های امروزی جای می‌دهند؛ اما رولز رویس با چشم‌انداز 100 سال آینده (با اسم رمز 103EX) خودرویی را به نمایش گذاشت که بسیاری از برند‌های تجاری صنعت خودروسازی تنها می‌توانند آرزوی آن را داشته باشند.

اوایل امروز در ساختمان راندهاوس لندن (London Roundhouse) رولز رویس برای اولین بار در تاریخ 105 ساله‌ی خود، کانسپت ناب و خالصی را به نمایش درآورد که به معنای واقعی کلمه حیرت‌انگیز بود. یک وسیله نقلیه تمام خودکار و کاملا مستقل که با اتاقی کاملا لوکس و تشریفاتی همراه شده است.

رولز رویس در توصیف کانسپت Vision Next 100 آن را چیزی بیش از یک وسیله نقلیه توصیف کرده است؛ این خودرو هم به‌عنوان یک پناهگاه و جایگاه مقدس بوده و هم برای خود یک فلسفه است.

کانسپت Vision Next 100 رولز رویس ، رویای صد سال آینده صنعت خودروسازی خواهد بود

بیایید با این واقعیت آغاز کنیم که ماشین Vision Next 100 بدون راننده، طراحی شده است. هیچ فرمان، داشبورد و یا هر چیز مشابه دیگری برای آن‌که سرنشینان بتوانند این خودرو را کنترل کنند، وجود ندارد. به‌وضوح رولز رویس جهانی را تصور کرده که در آن عبور و مرور وسایل نقلیه‌ی خودکار کاملا طبیعی بوده و چنین خودروهایی به‌طور عادی در حال رفت و آمد هستند.

آرایش صندلی‌ها به‌صورت نیمکت مانند (سوفا) بوده و از چوب ماکاسار و با روکش ابریشمی طراحی شده است. در این اتاقک لوکس و مبله شده، دو یا احتمالا سه بزرگ‌سال به‌راحتی می‌توانند بنشینند. یک صفحه نمایش اولد، اطلاعات مربوط به سفر یا هر چیز دیگری را به نمایش گذاشته و یا در سفرهای طولانی و خسته کننده می‌توانید در آن به تماشای فیلم بنشینید.

رولز رویس در این خودرو از موتور‌های عظیم‌الجثه V12 استفاده نکرده و به‌جای آن از دو موتور الکتریکی 250 کیلووات که یکی در جلو و دیگری بین چرخ‌های عقب آن نصب شده، بهره برده است. با توجه به‌اندازه‌ی طول 5.9 متری و ارتفاع 1.6 متری آن، این دو موتور الکتریکی می‌تواند نیروی پیشرانه‌ی لازم برای کانسپت Vision Next 100 رولز رویس را فراهم کند.

بدنه‌ی این خودرو ترکیبی از فلزات و صفحات تیره شیشه‌ای است. چرخ‌های 28 اینچی آن دست‌ساز بوده و از 65 قطعه آلومینیومی تشکیل شده است.

مهندسان رولز رویس برای ماشین Vision Next 100 با نگاهی به گذشته که مسافران در هنگام سوار و یا پیاده شدن از کالسکه لازم نبود برای جلوگیری از برخورد و ضربه، سر خود را خم کنند. سقف تاشویی را طراحی کرده که به‌صورت اتوماتیک از سمت چپ بالا می‌رود و به سرنشین اجازه می‌دهد تا بدون اینکه خم شود از خودرو پیاده گردد.

آینده وسایل نقلیه می‌تواند چیزی شبیه به مدل کانسپت Vision Next 100 رولز رویس باشد. تنها ممکن است چند سالی به طول انجامد. در هر صورت، دیر یا زود آینده وسایل حمل و نقل جهان این‌گونه است و کمپانی Rolls Royce چه خلاقانه آن را به نمایش گذاشته است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. من نفهمیدم خودرو بدون راننده اصلا به چه درد میخوره ادم باید از رانندگی لذت ببره