هواوی هدف فروش گوشی‌های هوشمند خود در ۲۰۱۶ را به ۱۲۰ میلیون کاهش داد

هدف‌گذاری برای فروش گوشی‌های هوشمند هواوی کاهش یافته و به ۱۲۰ میلیون دستگاه رسیده است. سال گذشته برای کمپانی هواوی سال بسیار موفقی بود. این کمپانی در سال ۲۰۱۵ نه تنها توانست عنوان سومین تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند جهان را به دست آورد، بلکه موفق به فروش ۱۰۸ میلیون گوشی هوشمند گردید.

Huawei در پایان سال گذشته پس از سامسونگ و اپل عنوان سومین گوشی ساز بزرگ جهان را به خود اختصاص داد و در چین با مغلوب شدن در برابر کمپانی شیائومی به مقام دوم دست یافت.

این غول تکنولوژی چین برای امسال برنامه‌های بسیار بزرگی را در سر می‌پروراند. رسیدن به فروش ۱۴۰ میلیون گوشی هوشمند در پایان امسال یکی از هدف گذاری‌های این شرکت برای سال ۲۰۱۶ بوده است؛ اما به نظر نمی‌رسد که همه چیز مطابق با برنامه‌های از پیش تعیین شده این کمپانی باشد. فروش گوشی‌های هوشمند هواوی مطابق با پیش بینی‌های این شرکت صورت نمی‌گیرد.

امسال فروش گوشی‌های هوشمند هواوی مطابق با پیش بینی‌های این شرکت نخواهد بود

بر اساس منابع خبری چین، هواوی برای امسال هنوز برنامه‌های بزرگی دارد؛ اما گویا تصمیم گرفته تا هدف‌گذاری برای مقدار فروش محصولات خود را اندکی کاهش دهد. این منابع می‌گویند که هواوی هدف‌گذاری برای فروش خود را از ۱۴۰ میلیون گوشی هوشمند به ۱۲۰ میلیون کاهش داده است.

شاید یکی از مهم‌ترین دلایل این کمپانی برای شکست خوردن در این قضیه، قیمت‌گذاری بالا برای دستگاه‌های بالا رده‌ی آن باشد؛ اما این بدان معنا نخواهد بود که هواوی امسال شکست سنگینی خواهد خورد.

دستیابی به فروش ۱۲۰ میلیون گوشی هوشمند برای این کمپانی به معنای رشد فروش ۱۱ درصدی در مقایسه با سال گذشته بوده که می‌تواند همچنان رشد فوق‌العاده‌ای باشد. به‌خصوص اگر بدانیم که بازار چین تقریبا رو به اشباع شدن است و هواوی باید چنین حجم عظیمی از فروش را در دیگر بازارهای جهانی به دست آورد.

اکنون و علیرغم این واقعیت که فروش گوشی‌های بالا رده‌ی آنها به‌خوبی که گمان می‌کردند، نخواهد بود؛ اما هواوی توانسته در اوایل امسال بیش از ۲.۶ میلیون دستگاه از گوشی‌های بالا رده‌ی هواوی پی ۹ (Huawei P9) و هواوی پی ۹ پلاس خود را به فروش برساند. این به معنای واقعی می‌تواند برای این کمپانی یک موفقیت بزرگ به‌حساب آید.

اتفاقاتی که در پایان امسال خواهد افتاد، می‌تواند بسیار جالب توجه باشد. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، بازار چین در حال اشباع شدن است و رقابت بسیار تنگاتنگی در آن جریان دارد. مطمئنا این کمپانی برای آنکه نبض بازار گوشی‌های هوشمند را از دست ندهد باید در جستجوی بازار‌های بزرگ دیگر نقاط جهان باشد.

کمپانی Xiaomi و هواوی همچنان بر بلندای قله بازار گوشی‌های هوشمند چین ایستاده‌اند و مسلما چنین موقعیتی را به این زودی‌ها از دست نخواهند داد؛ اما کمپانی‌های اوپو و LeEco در حال دزدیدن ذره ذره از سهم این بازار، برای خود هستند. این دو کمپانی توانستند در سال گذشته ۵۰ میلیون دستگاه از محصولات خود را به فروش برسانند. باید دید فروش گوشی‌های هوشمند هواوی امسال چه رقمی را برای خود به ثبت می‌رساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*