گزارش تصويري Blue Merlin بزرگترين کشتي باربري جهان

 

براي حمل يك سكوي عظيم نفتي يا انتقال زيردريايي‌هاي بزرگ، كشتي باربري با قابليت حمل 75 هزار تن بار مورد نياز است! كشتي Blue Marlin‌ بزرگترين كشتي باربري در نوع خود محسوب مي‌شود كه قادر به حمل كشتي، زيردريايي و حتي سكوهاي عظيم نفتي است.

كشتي باربري Blue Marlin در سال 1999 ميلادي به بهره برداري رسيد. طول كشتي 217 متر و ارتفاع بدنه 42 متر است؛ طول عرشه نيز به اندازه دو زمين فوتبال است و حداكثر سرعت كشتي با بهره مندي از يك موتور ديزلي با قدرت 17 هزار اسب بخار در حدود 13 گره دريايي است.

اين كشتي باربري سال گذشته با حمل سكوي نفتي 60 هزار تني Thunder Horse‌ از كره جنوبي تا خليج مكزيك، ركورد جديدي را به نام خود ثبت كرد و قرار است در ادامه ركورد شكني هاي خود يك ناو عظيم هواپيمابر را از اسپانيا تا استراليا حمل كند.

اگرچه كشتي باربري Blue Marlin در حال حاضر بزرگترين نمونه در نوع خود محسوب مي شود، ‌اما محققان كره اي نمونه مشابهي را در دست ساخت دارند و آن كشتي باربري Dockwise Vanguard با هزينه اي بالغ بر 373 ميليون دلار است كه تا پايان سال جاري ميلادي آماده مي‌شود و قادر است تا 110 هزار تن بار را حمل كند.

{photo}91/03/25/Blue-Marlin-ship{/photo}


منبع

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*