بی ام دبلیو 740e iPerformance

بی ام دبلیو ۷۴۰e iPerformance یک خودروی زیبا و باصرفه

ماشین‌های سری BMW 7 از زمان راه‌اندازی در سال ۲۰۱۵ با موتورهای V8 و V12 حرکت رو به جلویی داشته‌اند؛ اما هیچ نسخه هیبریدی از آن برای طرفداران سرسخت محیط زیست تهیه نشده بود. گویا مدل بی ام دبلیو ۷۴۰e iPerformance این حفره را پر کرده است. یک خودروی بزرگ و زیبا که ادعا می‌شود به شکلی اقتصادی به رقابت با خودروهای سه سیلندر بازار خواهد رفت.

در تست‌های رسمی مشخص شد که پیشرانه مدل بی ام دبلیو ۷۴۰e iPerformance با ۳۲۶ اسب بخار قدرت خروجی در هر ۱۰۰ کیلومتر بین ۲.۰ تا ۲.۵ لیتر سوخت مصرف می‌کند. این قدرت به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. این شخصیت صرفه‌جو به‌دلیل سیستم هیبریدی بوده که در این مدل به کار گرفته شده است. این مدل با صرفه و زیست محیطی می‌تواند تا ۴۸ کیلومتر را بدون هیچ آلاینده‌ای پوشش دهد. ۱۸ کیلومتر بیشتر از نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی ماشین هیبریدی Mercedes S500، این بی ام دبلیو جدید همچنین در هر ۱۰۰ کیلومتر بین ۰.۵ تا ۰.۸ لیتر سوخت کمتری از مدل S-Class نیاز داشته و حتی از مدل سبک‌تر ۳۳۰e نیز عطش کمتری برای مصرف دارد.

در حالت الکتریکی راننده به ۱۱۳ اسب بخار قدرت خروجی و گشتاور ۲۵۰ نیوتن – متر دسترسی دارد. در حالت سیستم رانندگی برقی یک باتری ۹.۲ کیلووات ساعت موظف است تا سیستم ترمز را زنده نگه داشته و ایمنی خودرو را تامین کند. حتی زمانی که این مدل در حالت Max eDrive قفل نشده باشد، پردازنده‌ی کامپیوتری این خودرو در سرعت‌های پائین حالت برقی را به‌عنوان پیش فرض برای آن انتخاب خواهد کرد. این حالت قبل از آنکه بی ام دبلیو ۷۴۰e iPerformance به سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت برسد، همچنان به‌عنوان گزینه اصلی انتخاب شده و سپس در سرعت بالاتر از ۸۰ کیلومتر، موتور بنزینی ۲.۰ لیتری آن وارد بازی خواهد شد.

با ترکیب هر دو موتور بنزینی و الکتریکی، بی ام دبلیو ۷۴۰e iPerformance به قدرت خروجی ۳۲۸ اسب بخار و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر دست یافته و با چنین ترکیب‌بندی می‌تواند در مدل sDrive در مدت زمان ۵.۴ ثانیه و در مدل xDrive در ۵.۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. با توجه به اندازه ۵ متری این خودرو چنین شتابی می‌تواند بسیار قابل توجه باشد.

فضای داخلی این خودرو بسیار لوکس طراحی شده و تکنولوژی‌های خوبی در آن به کار رفته است. از نمایشگر عریض iDrive آن تا کلید‌های لمسی گرفته که در پلاگین هیبریدی سری ۷ نیز دیده می‌شود. iDrive یک سیستم کامپیوتری مورد استفاده برای کنترل سیستم‌های ثانویه خودرو در بسیاری از اتومبیل‌های امروزی بی ام دبلیو است. IDrive اجازه می‌دهد تا راننده و سرنشین جلو (در برخی از مدل‌ها اخیر آن را در دسترس مسافرین عقب نیز قرار داده‌اند) برای کنترل امکانات رفاهی از قبیل تهویه مطبوع (کولر و بخاری)، سیستم صوتی (رادیو و پخش سی دی)، به سیستم ناوبری و سیستم‌های ارتباطی نیز دسترسی داشته باشند.

در نمای بیرونی و طراحی ظاهری خودرو، هیچ تفاوت عمده‌ای بین مدل بی ام دبلیو ۷۴۰e iPerformance و دیگر مدل‌های سری ۷ بی ام دبلیو وجود ندارد. به نظر می‌رسد که این چنین طراحی کاملا استاندارد بوده و چنین شکلی از اتاق مورد استقبال خریداران زیادی قرار گرفته است. تاکنون هیچ جزئیاتی درباره قیمت‌گذاری این خودرو به بیرون درز نکرده؛ اما امیدواریم که کمپانی BMW این خودروی باصرفه و اقتصادی را با برچسب قیمتی مناسبی به بازار خودرو ارائه دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*