فروش مرورگر اپرا

مرورگر اپرا با ارزش ۶۰۰ میلیون دلار به یک کنسرسیوم چینی فروخته شد!

در حالی که اپرا در تازه‌ترین نسخه از اپلیکیشن موبایلی مرورگر اپرا ویژگی‌های جذابی را به آن اضافه کرده بود؛ اما ظاهراً نتوانسته تا توقعات مدیران و سهام‌داران این کمپانی را برآورده کند. حال خبر می‌رسد که یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی چینی Qihoo 360 در حال خرید کسب و کار این مرورگر به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار است.

پس از کاهش پیشنهاد پایه از ۱.۲ میلیارد دلار، کمپانی اپرا بخش اعظمی از شرکت خود را با ارزشی ۶۰۰ میلیون دلاری به یک کنسرسیوم چینی فروخته شد! این خریداران چینی که از زیرمجموعه‌های شرکت تحقیقاتی و امنیتی Qihoo 360 خواهند بود، در حال خرید کسب و کار مرورگر اپرا ، اپلیکیشن‌های امنیتی و تقویتی، حق مالکیت تکنولوژی و از همه مهم‌تر نام این کمپانی است.

آینده مبهم بیش از ۱۰۰۰ کارمند کمپانی اپرا پس از فروش مرورگر اپرا

البته این شرکت نروژی اعلام کرده که بخش مصرف کنندگان اپرا شامل نرم افزار‌های اپرا، بازی‌ها و همچنین اپرا تی‌وی را حفظ خواهد کرد. در حال حاضر این بخش به عنوان بازوی این شرکت نروژی به‌حساب می‌آید که شامل ۵۶۰ کارمند است؛ اما این کمپانی هنوز اعلام نکرده که آینده‌ای در انتظار ۱,۱۰۹ کارمند دیگر بخش‌های فروخته شده خواهد بود!

فروش مرورگر اپرا

نخستین پیشنهاد خرید به ماه فوریه سال گذشته باز می‌گردد که بنا به گزارش‌های مربوطه موفق به ثبت رسمی آن نشدند. در حالی که این قضیه به سمت امیدوارکننده‌ای پیش نمی‌رفت مدیرعامل اپرا «لارس بویلسن» اعلام کرد که آن‌ها بر این باورند پیشنهاد جدیدی برای کارمندان اپرا و همچنین سهامداران آن ارائه خواهد شد و از آن‌ها درخواست کرد که در این باره نگرانی نداشته باشند. اینک پس از گذشت ۱۸ ماه پیشنهاد جدیدی بر روی میز این شرکت قرار گرفته و آن‌ها آماده تحویل کسب و کار بخش عظیمی از شرکت خود هستند.

این کمپانی در واقع درآمدی بیش از ۶۱۶ میلیون دلار را از سوی کسب و کار Opera TV و سایر محصولات بخش مصرف کنندگانش به دست می‌آورد که تصمیم گرفته آن‌ها را برای خود حفظ کند. بویلسن در این باره گفته است:

برای سهامداران اپرا ما بخش اعظمی از کسب و کارمان را به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار فروخته‌ایم که می‌تواند مبلغ قابل توجهی برای بهبود کسب و کار دیگر بخش‌های شرکت ما باشد.

مرورگر اپرا در حال حاضر با سهم ناچیز ۱.۹ درصدی از بازار، به عنوان پنجمین مرورگر محبوب دسکتاپی شناخته می‌شود؛ اما آن‌ها همچنان توانسته‌اند در بازار موبایلی این سهم را در چیزی حدود ۱۰ درصد حفظ کنند. این کمپانی همچنان در زمینه تلفن‌های همراه مبتکرانه ظاهر شده است و پس از معرفی نسخه جدید مرورگر اپرا ویژگی‌های جذابی نظیر مسدودسازی تبلیغات، فشرده سازی داده‌ها و ویدیوها و همچنین یک وی پی ان درون ساختی را به کاربران خود ارائه کرده است. با این حال تنها چند امضا تا فروش کامل و رسمی این کسب و کار همراه مراحل اداری آن باقی مانده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*