کاهش سایز اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌های پلی استور

گوگل سایز اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌های پلی استور را کاهش می‌دهد

از گوگل خبر می‌رسد که به‌زودی با استفاده از الگوریتم‌های جدید، سایز اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌های آن‌ها در پلی استور کاهش خواهد یافت تا کاربران بتوانند حجم کمتری از اینترنت خود را صرف دریافت آن‌ها کرده و مدت زمان کمتری را نیز به آن‌ها اختصاص دهند. علاوه بر آن چنین ویژگی می‌تواند لطف زیادی به گوشی‌هایی با ظرفیت داخلی کم داشته باشد.

فروشگاه گوگل پلی استور در حال حاضر لیستی از سایز دقیق اپلیکیشن‌ها همراه با سایز به‌روزرسانی‌های موجود را به نمایش می‌گذارد. بنابراین شما قبل از دانلود هر اپلیکیشن می‌توانید از سایز آن مطلع شوید. این راه باعث می‌شود تا کاربران اندروید مدیریت ویژه‌ای را بر روی حافظه داخلی دستگاه خود داشته باشند و با برنامه ریزی یک اپلیکیشن را دانلود و یا آپدیت کنند.

گوگل به لطف الگوریتم دلتا bsdiff موفق شده است تا سایز به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها را تا حد زیادی کاهش دهد. این الگوریتم به گفته‌ی تحلیلگران موجب شده تا سایز فایل‌های به‌روزرسانی تا 50 درصد و یا حتی بیشتر کاهش یابد. به عنوان مثال به‌روزرسانی اپلیکیشن گوگل کروم 12.9 مگابایت بوده است و این در حالی است که حجم اپلیکیشن اصلی آن 22.8 مگابایت خواهد بود. حتی بعضاً اپلیکیشن‌هایی نیز در پلی استور دیده می‌شود که کاهش 76 درصدی را نیز به خود دیده‌اند.

کاهش سایز اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌های پلی استور

پلی استور گوگل بیش از پیش سایز اپلیکیشن‌ها و به‌روزرسانی‌های آنها را کاهش خواهد داد

این کمپانی توضیح داده است که دلتا و سایر الگوریتم‌های فشرده سازی برای فایل‌های APK طراحی شده‌اند. این فایل‌ها به توسعه دهندگان اجازه خواهند داد تا حجم 2 گیگابایت در بالاترین رزولوشن گرافیکی و فایل‌های مدیا در اپلیکیشن‌هایشان استفاده کنند. این ویژگی برای فایل‌های بازی‌ها بسیار ایده آل است چراکه آن‌ها به لطف الگوریتم‌های موجود بازی‌هایی با گرافیک بالا عرضه خواهند کرد. به‌تازگی قرار است فایل‌های APK در هنگام نصب به‌طور متوسط از کاهش 12 درصدی فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی برخوردار باشند و این در حالی است که فایل‌های به‌روزرسانی نیز تا 65 درصد نسبت به گذشته با کاهش روبه‌ رو شوند.

بنابراین با کاهش این میزان سایز اپلیکیشن‌ها، دریافت آن‌ها نسبت به حال خیلی آسوده‌تر و سریع‌تر از گذشته خواهد بود. برای کسانی که از اتصال وای-فای برای دانلود اپلیکیشن و یا به‌روزرسانی آن‌ها بهره می‌برند می‌تواند میزان کمتری از دیتا را در بر گیرد و در نهایت هزینه‌های مورد نیاز را نیز کاهش دهد. بنابراین کاربران اندرویدی می‌توانند به‌زودی از این قابلیت برخوردار شوند و در کم‌ترین زمان ممکن اقدام به دریافت فایل اپلیکیشن‌های مورد علاقه خود کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*