گوگل مپس در اندروید

حالت وای فای و حمل و نقل عمومی به گوگل مپس در اندروید می‌رسند

گوگل معمولا تغییرات جدید اپلیکیشن‌های خود را به‌صورت انحصاری و رندم برای برخی کاربران نسخه‌های جدید منتشر می‌کند؛ حالا به نظر می‌رسد برخی کاربران نسخه 9.32 گوگل مپس در اندروید حالا تغییراتی را در منوی برنامه مشاهده کرده‌اند. اگر شما نیز جزء این افراد خوش شانس باشید، گزینه فقط وای فای یا همان Wi-Fi Only به لیست تنظیمات شما افزوده می‌شود.

حالت وای فای و حمل و نقل به گوگل مپس در اندروید می‌آیند.

بسیاری از کاربران مدت‌ها بود که در انتظار چنین حالتی در اپلیکیشن گوگل مپس در اندروید بودند. با فعال کردن گزینه مذکور، دیگر برنامه موقعیت یاب گوگل از اینترنت همراه شما استفاده نمی‌کند و تنها به اتصال وای فای وابسته خواهد شد. ایده پشت این برنامه، امکان مکان یابی کاربران در برخی نواحی و در حالتی هست که آفلاین باشند. بدین ترتیب حجم کمتری مصرف خواهند کرد.

اگر حالت فقط وای فای برایتان فعال شده باشد، روشن شدن آن در یک نوار تار در بالای صفحه توسط اپلیکیشن اطلاع داده می‌شود و در یک پیام به شما اعلام می‌گردد که ممکن است در این حالت تنظیم کمی دیتا توسط برنامه مصرف شود. البته این میزان دیتا در مقایسه با زمانی که قابلیت مذکور غیر فعال است، قابل مقایسه نیست. نام قبلی این قابلیت اپلیکیشن گوگل مپس در اندروید ، نواحی آفلاین (Offline areas) بود که حالا به گزینه فقط وای فای (Wi-Fi Only) تغییر پیدا کرده است.

علاوه بر قابلیت بالا، گزینه دیگری به‌زودی برای کاربران سرویس گوگل مپس در اندروید عرضه می‌شود که به کمک آن می‌توان جابجایی و حرکت وسایل حمل و نقل عمومی از قبیل اتوبوس‌ها و قطار را به‌صورت زنده مشاهده کرد. بدین ترتیب اگر از اتوبوس یا قطار جهت جابجایی استفاده می‌کنید، امکان مشاهده تاخیر در برخی ایستگاه‌ها را خواهید داشت. اگر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید و باید به موقع به مکان یا قرار خاصی برسید، این قابلیت بسیار کاربردی خواهد بود. نوتیفیکیشن مربوط به حمل و نقل عمومی با نام Disruption alerts شناخته می‌شوند و با قرار دادن تیک گزینه Get Real-time disruption alerts می‌توان آنها را فعال کرد.

هنوز نمی‌دانیم این قابلیت‌های جدید چه زمانی به‌صورت همگانی در اپلیکیشن گوگل مپس در اندروید منتشر می‌شوند؛ البته با توجه به قرار گرفتن آنها در گوشی برخی کاربران، احتمالا این مهم در ماه جاری رخ خواهد داد. علاوه بر این هنوز خبری در مورد قرار گرفتن قابلیت‌های مذکور در نسخه iOS گوگل مپس به دستمان نرسیده است، با این حال چند گزارش از منابع ناشناخته این موضوع را نیز تایید کرده‌اند. در ادامه توجه شما را به تصاویر مربوط به این قابلیت‌ها جلب می‌نماییم:

اپلیکیشن موقعیت یاب گوگل مپس برای بسیاری از کاربران که در طول هفته یا حتی روزانه در سفر هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است. حالا قرار گرفتن این قابلیت‌ها می‌تواند کاربرد این برنامه را بیش از پیش بهبود بخشد. نظر شما در مورد این خبر چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*