کاربران اپل

کاربران اپل بیشترین خرید‌های موبایلی را انجام داده‌اند

گزارش منتشر شده از شرکت تجارت الکترونیک Demac Media نشان می‌دهد که کاربران اپل در سه‌ ماهه دوم امسال (کوارتر دوم سال ۲۰۱۶) بیشترین خرید‌های موبایلی را انجام داده‌اند. در این کوارتر ۹۷ درصد از پرداخت‌های موبایلی توسط دستگاه‌های ساخت کمپانی کوپرتینو انجام شده و کاربران اپل بیشترین نقش را در آن ایفا کرده‌اند.

۵۷ درصد از دلارهای خرج شده در پرداخت‌های موبایلی مربوط به کاربران آیفون بوده و ۴۰ درصد دیگر به کاربران دستگاه دیگر این کمپانی، آیپد باز می‌گردد. ۳ درصد باقی مانده توسط کاربران دستگاه‌های دیگر انجام شده است. در این دوره سه ‌ماهه، ۸۱ درصد از خریداران موبایلی از دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل iOS استفاده کرده‌اند (۵۹ درصد با استفاده از گوشی‌های آیفون و ۲۲ درصد از iPad استفاده شده است).

شرکت تجارت الکترونیک Demac Media نشان می‌دهد که کاربران اپل در سه‌ ماهه دوم امسال بیشترین خرید‌های موبایلی را انجام داده‌اند

گزارش Demac Media از سه ماهه دوم امسال بر پایه‌ی اطلاعات جمع‌اوری شده از ۴۵ خرده‌فروشی آنلاین است. در این گزارش آمده است که فروشگاه‌های خرده‌فروشی آنلاین نباید فشار زیادی به خود بیاورند تا کاربر در اولین بازدید از سایت، محصول مورد نظر خود را خریداری کند. بیشتر مشتری‌های فضای مجازی معمولا در بازدید دوم اقدام به خرید محصول خود خواهند کرد و نرخ جهش ۹۷ درصد از خرید‌ها در بازدید دوم این موضوع را ثابت می‌کند. شرکت تجارت الکترونیک Demac نتیجه می‌گیرد که مصرف کنندگان در بار اول برای جمع آوری اطلاعات و بررسی قیمت‌ها به وب‌سایت‌های خرده‌فروشی مراجعه کرده و در دومین دیدار خود خرید را انجام می‌دهند.کاربران اپل

در این گزارش آمده است که خریداران آنلاین از طریق کامپیوترهای دسکتاپ بیشترین مدت زمان بازدید از وب‌سایت‌های خرده‌فروشی را داشته‌اند. زمان سپری شده در فروشگاه‌های آنلاین توسط کاربرانی که از کامپیوترهای دسکتاپ استفاده می‌کنند، به‌طور میانگین عددی بیش از ۴ دقیقه را نشان می‌دهد و این عدد برای کابران تبلت تنها ۲۰ ثانیه کمتر است. مهمترین دلیل نزدیک بودن این زمان‌ها به اندازه نمایشگر این دو دستگاه بازمی‌گردد که تفاوت چندانی با هم ندارند. کاربران گوشی‌های هوشمند نیز یک دقیقه کمتر از کاربران تبلت در هر بازدید وقت گذاشته‌اند. دلیل آن را نیز می‌توان در اندازه کوچکتر نمایشگر و صفحه کلید آن‌ها یافت.

اندازه صفحه نمایش نقش مهمی را در تعداد میانگین صفحات بازدید شده در هر جلسه ایفا می‌کند. خریدارانی که از طریق کامپیوترهای دسکتاپ به فروشگاه‌های مجازی مراجعه کرده‌اند در هر جلسه بازدید خود از سایت، بیش از ۷ صفحه را مطالعه کرده‌اند. این عدد برای کاربران تبلت ۶ صفحه در هر بازدید بوده و برای کاربرانی که از گوشی‌های همراه خود استفاده کرده‌اند به ۴.۶۶ صفحه در هر جلسه کاهش یافته است.

کاربران اپل

فروشگاه‌های خرده‌فروشی آنلاین ۳۹ درصد از ترافیک خود را از طریق جستجوهای ارگانیک (جستجوهای صورت گرفته توسط موتورهای جستجو) به‌دست آورده‌اند. این درصد نشان می‌دهد که از هر ۱۰۰ نفر بازدید کننده از وب‌سایت مورد نظر، ۳۹ نفر از طریق سرچ کردن در موتورهای جستجو به آن وارد شده‌اند. شبکه‌های اجتماعی نیز ۱۱ درصد از ترافیک بازدید از فروشگاه‌های آنلاین را تشکیل داده‌اند و از بین این سایت‌های اجتماعی ۹۳ درصد مربوط به اعضای شبکه‌های اجتماعی چون فیس بوک، پینترست و اینستاگرام است.

کاربران اپل

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*