پرونده تبعیض جنسیتی کوالکام

پرونده تبعیض جنسیتی کوالکام برای حل و فصل به ۱۹.۵ میلیون دلار نیاز دارد

کمپانی پر آوازه آمریکایی Qualcomm مدت‌هاست در زمینه تولید چیپست‌های اسمارت‌فون‌ها و تبلت‌ها فعالیت می‌کند. به‌تازگی و در پی پرونده تشکیل شده علیه این شرکت، مدیران آن بایستی ۱۹.۵ میلیون دلار بابت حل و فصل پرونده تبعیض جنسیتی کوالکام پرداخت کنند تا همچنان قادر به راضی نگاه داشتن کارکنان خود و دادگاه قضایی باشند.
کمتر بودن حقوق دریافتی نسبت به همکاران مرد دارای سمت یکسان و عدم وجود شانس ارتقای شغلی از جمله مواردی هستند که سبب تنظیم این دادخواهی توسط بانوان کارمند کوالکام گشته‌اند. برای نمونه، بانوان مشغول به کار در بخش پژوهش و مهندسی Qualcomm از حقوق و مزایای کمتری نسبت به همکاران جنس مخالف خود برخوردارند.

وکیلان در مصاحبه با آسوشیتد پرس: این دادخواهی گام بزرگی در راستای ارتقای ارزش محل کار برخواهد داشت و می‌تواند الگوی کاملی برای سایر کمپانی‌های تکنولوژی به‌حساب رود.

همچنین زنان تنها ۱۵ درصد از مدیریت‌های ارشد کمپانی را در اختیار دارند و احتمال افزایش تعداد زنان با این سمت بسیار کم در نظر گرفته می‌شود. جالب است بدانید کارکنانی که بعد از اتمام ساعات اداری به اضافه کاری می‌پردازند، از آن‌هایی که قبل از شروع ساعت کاری در شرکت حضور دارند و با اتمام ساعات کاری کوالکام را ترک می‌کنند، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و حقوق بیشتری دریافت می‌کنند. این شرایط، کار را برای مادران با مشکلاتی روبرو ساخته است.

پرونده تبعیض جنسیتی کوالکام

به منظور تدوین سیاست‌های متنوع و جدید و همچنین انطباق فعالیت‌های صورت گرفته با دستور دادگاه، مشاوران زبردستی برای حل و فصل پرونده تبعیض جنسیتی کوالکام توسط مدیران این کمپانی به کار گرفته خواهند شد. کوالکام در مصاحبه با آسوشیتد پرس اذعان داشت:

ما از تصمیمات اتخاذ شده دفاع می‌کنیم، اما با این وجود برای پیشرفت چشمگیر پروسه‌ها و برنامه‌های درون سازمانی برای برقراری عدالت و مساوات بین کارمندان تلاش می‌کنیم. همه جانبه بودن و نیروی کار فراگیر، ارزش‌هایی هستند که آن‌ها را به جهانیان عرضه می‌کنیم و از دیگران الگو می‌گیریم.

ممکن است پرونده تبعیض جنسیتی کوالکام، ساکنین سیلیکون ولی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. درحالی‌که کمپانی‌هایی نظیر Intel و eBay اهدافی وابسته به جنسیت و قومیت کارکنان تعریف می‌کنند، سایرین همانند Facebook و اپل این‌گونه تبعیض‌ها را محکوم می‌کنند. آنچه در کوالکام روی داده است می‌تواند زمینه‌ساز قیام کارمندان زن سایر کمپانی‌ها و رسیدن به‌حق واقعی آن‌ها شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*