هکرهای چینی نمایشگر‌های فرودگاه ویتنام را با نمایش پیام‌های سیاسی به هم ریختند!

هکرهای چینی نمایشگر‌های فرودگاه ویتنام را با نمایش پیام‌های سیاسی به هم ریختند!

چند وقتی می‌شود که سه کشور چین، فیلیپین و ویتنام به مشکلات و اختلافاتی بر سر مسائل مرزی و تعیین محدوده‌ی کشورهایشان برخورده‌اند و حالا با گسترش این اختلافات به حوزه‌ی سایبری، هکرهای چینی طی یک حمله‌ی عجیب به فرودگاه‌ ویتنام باعث ایجاد تغییرات و اختلالاتی در نمایشگرهای این مکان شده‌اند.
سه کشور مورد نظر بر روی ناحیه‌ای که در قسمت دریای چین جنوبی واقع شده است به اختلاف خورده‌اند و هرکدام ادعای مالکیت آن ناحیه‌ را دارند. با این که پیش از این یک دادگاه رای را بر علیه کشور چین داده و اعلام کرده بود که ادعاهای این کشور خلاف قوانین و غیر واقعی هستند، اما گویا هکرهای چینی این موضوع را قبول ندارند و با حمله به فرودگاه ویتنام قصد دارند که مخالفت خود را نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری دولتی کشور ویتنام، حمله‌ی اخیر در روز بیست و نهم جولای انجام شده است و هکرها با حمله‌ی همزمان به دو فرودگاه بین المللی در شهر هانوی (Hanoi) و چی مین (Chi Minh) باعث بروز اختلالاتی در این دو مکان حساس شده‌اند. هکرهای چینی علاوه بر ایجاد اختلال در وبسایت فرودگاه و نمایش پیام‌های سیاسی در صفحه‌ی اول سایت، نمایشگرهای قسمت اطلاعات پرواز این دو فرودگاه را هم هک کرده‌اند تا حاضران در فرودگاه به جای نمایش ساعات پرواز و اطلاعات دیگر، پیام‌های سیاسی تندی را مشاهده کنند که بر علیه فیلیپین و ویتنام نوشته شده و به اتفاقات اخیر اشاره داشته‌اند.

البته شاید هرکسی با مشاهده‌ی این پیام بتواند به راحتی تشخیص دهد که هکرهای چینی مسبب این موضوع بوده اند، اما به هر حال دولت ویتنام مدعی شده است که یک گروه از نفوذگران سایبری چینی به نام 1937CN در این ماجرا نقش داشته‌ است. البته این موضوع نمی‌تواند لزوما به معنای آن باشد که دولت چین از این هکرها پشتیبانی میکرده و ممکن است که این هکرها تنها به عنوان عضوی از جامعه‌ی چین، خواستار ابراز خشم خودشان نسبت به اختلافات سیاسی اخیر بوده باشند.

مقامات چینی، حمله‌ی هکرهای چینی را محکوم کرده‌اند

هکرهای چینی نمایشگر‌های فرودگاه ویتنام را با نمایش پیام‌های سیاسی به هم ریختند!

یک مقام کنسولگری کشور چین در شهر چی مین به خبرگزاری بی بی سی گفته است که این هک یک حمله‌ی بی‌شرمانه‌ و بزدلانه بوده است که تنها باعث لکه‌دار کردن آبروی کشور چین خواهد شد.

حالا باید منتظر آینده بمانیم تا با مشخص شدن ریشه‌ی اختلافات بین این سه کشور آسیایی، جزییات بیشتری از این حمله مشخص شد و سرانجام ببینیم که آیا این هک از سوی مخالفان مردمی انجام گرفته و یا دولت چین پشت این حمله بوده است. حتما می‌دانید که کشور چین در حوزه‌ی امنیت سایبری تلاش‌های فراوانی در چند سال اخیر انجام داده و با اختصاص دادن سرمایه‌های عظیم به این بخش، یکی از قدرتمندترین ارتش‌های هکری جهان را در اختیار دارد. بنابراین این هک نیز می‌تواند توسط این ارتش انجام شده باشد تا پیام بلند چین بدون خرج هیچ گلوله و زخمی شدن هیچ سربازی، به گوش مقامات تایوان و فیلیپین رسیده باشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*